Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

смяна стъкло преден фар


john

Recommended Posts

Здравейте колеги,

преди 2-3 дни забелязах, че в резултат на удар от камъче се е "отлюспило" част от стъклото на предния ми десен фар и се е образувала малка дупчица през която при дъжд и миене влизат капки вода-фарът се изпотява.

От каското естествено застрахователите ми признаха смяна стъкло на фар, а не целия фар. Проверих в магазин-продават се отделно стъкла, има и оригинални /моите са Hella/

Може ли да ми каже някой в какъв сервиз се извършва подобна смяна, нужно ли е да търся специализиран сервиз ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имах същия пробем затрахователите разбира се платиха малко и трябваше да се бъркам и за стъклото за работата не ми се плащаше и сам си го смених доста е пипкаво отне ми 30 мин ако не ти се занимава отиваш в еура тек или във всеки друг сервиз и ти го сменят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги........ когато имате съвсем малки драскотини от камъчета примерно и са наистина много малки..... как представяте нещата пред застрахователите :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм ОК-смених си стъклото на фара с ново Hella и съм много доволен, че хората от сервиза ми почистиха двата рефлектора.Стана супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как става технически смяната?....новото лепи ли се,със скоби ли? Щото и моите нямат капачки отзад и са мръсни и рефлекторите и стъклата и искам да си ги почистя. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, да уточня, че става въпрос за Октавия 1.

Необходимо е първо да демонтираш самите фарове като развиеш болтовете, които ги държат към каросерията.

Смяната става относително лесно, защото стъклата са прикрепени към фаровете със специални щипки.Ако уплътнителите ти са стари/или негодни трябва да ги подмениш-има уплътнители отвън на самия фар и вътре м/у стъклото и фара.

След това можеш да си измиеш стъклата на фаровете и да почистиш много внимателно рефлекторите с мека влажна кърпа и това е......Ще видиш, че промяната ще е забележителна-фароте започват да светят много по-добре, а сякаш се променя визията и на самата кола, гледана отпред-изглежда много по-добре, все едно се подновява. :D

Според мен е необходимо да си сложиш и капачки отзад, защото много скоро фаровете ти пак ще се замърсят. Предполагам не са на много високи цени.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора,ще им видя сметката значи.Относно капачките,търсил съм по магазините ,но само капачки не се продават. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но само капачки не се продават. smile159

В ЕТ продават капачки за фаровете. Лятото купувах от там за един познат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 години по-късно...

Здравейте,

 

Днес ми остана малко време и си поиграх с моя десен фар - Октавия 1, 2004. Отне ми половин ден - за съжаление при моята стъклото не е на щипки :-). Ето малко снимки показващи преди и след:

 

https://1drv.ms/f/s!Asc0AZzFocdkhOo30al3GiB9k1wlmw

 

По-интересно е, че замъгляването в същност беше много фин прах (не го знам от къде се е взел там), но не е износено самото стъкло. Ако имах малко повече и навреме да ми бе дошъл щях да го издухам с компресор през черните капачки на H4-ката и халоген-лупата до нея и щях да си спестя 1/2 ден. Нищо де, така избърсах и рефлекторите. Слепих ги обратно със саниратерн силикон ... нямах друг по-истински под ръка в къщи. Ще видим водо-непропускливостта как ще бъде идните дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане с компресор, сигурен съм. Аз ги разглабях и търках с четка бутилки без да свалям стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам ... предположих, че ще стане защото е съвсем фин прах и го установих, като го докоснах с пръст. Измих го на мивката, като чиния и светна. Доста прилича на прахта по луминисцентните крушки. Здраве да е. Сега имам друг проблем - силикона ми не съхне със скоростта, с която си представях :) ... и още не мога да го монтирам обратно на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте. 

Да повдигнем малко темата относно стъклата със следните няколко въпроса, които съм сигурен, че ще са полезни за всеки, който се интересува:

 

1. Има ли някой представа от къде могат да се закупят стъклата(пластмасите) за фаровете на О1 фейслифт?

2. Как се отлепват стъклата от самите фарове - подход?

3. С какво се почистват рефлекторите на фаровете? Медицински спирт, дистилирана вода и някакъв вид кърпа(каква)? Други идеи?

4. С какво се почиства старото лепило?

5. С какво лепило се залепват стъклата към фаровете? Вид силикон или някакво конкретено лепило като марка?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Морга или интернет (eBay, AliExpress...).

2. Пистолет с горещ въздух, НО! внимателно. Може да чоплиш и с ножче някак си.

3. Мисля, че е най-добре със спирт.

4. Точка 2.

5. Има подходящи силиконови лепила. Аз обаче не мога да кажа конкретно, понеже не ми се е налагало.

Между другото - може да разпиташ/прочетеш за тези неща (има и клипчета) там, където възстановяват фарове. 
 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя моят опит след като съсипах два леви фара понеже имам проблеми само с ляв фар поради незнайни причини.....

Окти 2003-та с пластмасови "стъкла" на фаровете.

Пробвах да отлепя пластмасата с топъл въздух- корубата на фара се изкриви доста и е мъчително свалянето (поне за мен), на няколко места се счупи корубата, "стъклото" остана здраво.

Рефлектора започнах да го чистя със сапунена вода (по точно веро за миене на чинии)- падна покритието на рефлектора.

До сглобяване и лепене не съм стигнал....

Т аз лично се отказах и сега имам два разглобени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, zloQQ написа:

1. Морга или интернет (eBay, AliExpress...).

 

ОК, но не съм намерил никъде досега да се предлагат пластмасовите "стъкла" на фаровете за ОК 1 фейслифт.

Редактирано от fuse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ли е 

for Skoda Octavia 01-04 headlamp cove headlight cover large lampshade headlight shell mask 2pcs
https://s.click.aliexpress.com/e/A9x1aV6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш мога да ти дам мойте които разлепих и да се пробваш да си ги възстановяваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, vladkant написа:

Ако искаш мога да ти дам мойте които разлепих и да се пробваш да си ги възстановяваш :)

 

По-скоро започвам да се замислям за подмяна направо с нови фарове, от китайските. Но там опасението ми е, че най вероятно качеството им ще е твърде зле. Ако някой има опит с китайци моля да сподели. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако не си сигурен това е най добрия вариянт :)

аз лично събирам от закуска за ляв фар от автобим ? че сега карам с един от шкода с десен волан и не е оферта :(

преди две три години си купих от там и ляв и десен, но бяха на различни фирми и левият се оказа боклук....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
На 23.07.2019 г. at 20:03, vladkant написа:

Ако искаш мога да ти дам мойте които разлепих и да се пробваш да си ги възстановяваш :)

Здравей, ако не са ти необходими можеш ли да ми ги пратиш , мисля да направя един ретрофит.Моите пластмаси са много зле.

Пиши лично ако решиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.