Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Принтер през инвертор вързан към запалката? Дали и как?


Dereal

Recommended Posts

Колеги, поради чести срещи от близък вид с държавната администрация започва все по-често да се налага преправяне на оферти и документи в крачка. Поради това смятам да взема един инвертор за кола и да вържа един принтер към него, пък лаптопа да си кара на собствено захранване (или поне по време на самия печат да не товари излишно). В книжката на колата пише, че запалката държи до 180W.

 

Въпросът ми е колко вата и колко ампера може да поеме ел.инсталацията на запалката на Октавия Тур? И принципно на автомобили (защото имаме едно Xsara Picasso 2.0HDI - Freshmaker го знае много добре, и една Toyota Yaris 1.4 D4-D - все дизел - които се ползват за пътуване).

 

Смятам да ползвам HP 1018, защото имаме 2 в офиса и ще може да се разнася, има достатъчно добра скорост на печат, разпространен е и ще може в случай на нужда да се намери консуматив за него лесно. И да го комбинирам с един 150W инвертор за кола - AC 12V -> DC 220V. Ако се ползва само при запален двигател не мисля, че ще има проблем и ще го издържи инвертора (лазерните принтери имали голям стартов ток), но дали и инсталацията също ще го издържи?

 

И ако има някой ползвал инвертор за по-дълго или има наблюдения - нека сподели инфо.

 

На принтера отзад пише 2.5A ток.

 

Благодаря ;)

 

 

EDIT: Еее, това се нарича отбор - за една нощ и 8 души вече са дали информация smile159

 

Благодаря за инфото, особено за работната консумация на 1018 и на мастилено-струйния принтер.

 

За съжаление вариантите 600 W и 1000 W отпадат - за тях трябва директно включване към акумулатора, а този инвертор няма да се ползва само на Шкодата, ами и на още 2 коли - т.е. трябва да е лесен за връзване, а не да е фиксиран. Освен това гледката на отворен капак винаги буди съмнение в хората, които са много на Вие с техниката и не искам да плаша спътниците.

 

За tuningmania принципно се сетих веднага, но при него наистина консумациятта и стартовия ток нямат общо с този на лазерния принтер. У дома сглобих един HTPC, който има захранване 250W и мисля, че не ползва дори 180 от тях. Все пак ще му драсна един "личен" ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам такъв инвертор за колата за моя Лаптоп който има консумация 110-120 W - но съм пробвал и две крушки по 100W - т.е. общо 200 W и колата дори и не усеща че има закачено нещо. Препоръчва се (на самия инвертор си пише) ако консумацията е повече от 120-130 вата да се взима ток директно от акумулатора. Вече половин година го ползвам поне по 2-3 пъти в седмицата и досега не съм имал никакви проблеми. Става дума за О2...Само няколко пъти ми се е налагало да ползвам инвертора при запалена кола - през останалото време колата си е угасена и лаптопа си е работел винаги идеално. Само да спомена че ми дефектира електрониката за заряд на батерията и лаптопа ми е без батерия - именно затова си взех такъв инвертор.. (Казвам го понеже не ползвам едновременно и ток от инвертора и ток от батерията) Моя инвертор е BELKIN - 200W - купуван от Германия и цената му там беше 29 Евро...тук нямам представа колко струва такъв или подобен модел. Дано съм бил полезен....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лаптоп да харчи 120 вата? Струва ми се много.

В idle едва ли харчи повече от 30, а под максимален товар, едва ли повече от 50. Слагаме няколко процента за AC->DC преобразуване, понеже тези цифри са когато работи на батерия и повече от 70 вата ми се вижда трудно да достигне.

А един принтер едва ли е повече от 50 вата. Поне на моя (HP PSC 1315) захранването му е 16 и 32 волта, всяко е по-малко от ампер, така че няма да имаш никакви проблеми. Това са максимални токове, отдавани от адаптерчето, така че реалната консумация ще е по-ниска.

Даже и аз съм замислил да си сложа принтер в колата. Понеже ми се случва обичайната простотия, че в ТУ единственият принтер, който ми е най-достъпен не печата като хората, а днес ми се наложи да разпечатам PDF Form - нещо, което след като се попълни не може да се запази като файл заедно с попълненото, а трябва направо да се разпечата. Така че... знаете, защо на вълка му е дебел врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лаптоп да харчи 120 вата? Струва ми се много.

 

С два харда е .... с голям монитор е...така че е нормално....Аз писах моя колко харчи само за сравнение и това че издържа инвертора....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя инвертор е BELKIN - 200W - купуван от Германия и цената му там беше 29 Евро...тук нямам представа колко струва такъв или подобен модел. Дано съм бил полезен....

 

В Метро са по 49 лева, та малко ще удариме германската цена. :mrgreen: Не си спомням колко вата беше, но е за кола и даже е упоменато какво и за колко може да се включва към него в колата. Предполагам, че и в Техномаркет може да се намерят, там има от пиле мляко с марката Белкин. Марто, бий едно лично на колегата Миро - tuningmania, той си е сложил нормален компютър и 15 инчов (май) монитор в колата, която е О1, и мисля че най-може да ти е от полза.

 

http://images24.snimka.bg/005335895-big.jpg

http://images24.snimka.bg/005336034-big.jpg

http://images24.snimka.bg/005336019-big.jpg

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да го комбинирам с един 150W инвертор за кола - AC 12V -> DC 220V.

HP LaserJet 1018
Power consumption: 220 watts (printing)

150 ватов конвертор няма да ти стигне. Лазерните принтери имат печка, която се нуждае от повечко ток. Пробвай с мастилено струен. Ето пример:

HP Deskjet 1280
Консумация на енергия: 1 watt maximum (off), 11.3 watts maximum (non-printing), 47.7 watts maximum (printing)

48 вата при принтиране... ;) Няма да имаш проблеми.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лазерен принтер забрави, производителите на UPS изрично пишат в инструкциите да не се включват лазерни принтери, защото пика при подгряване на пещта е много голям.

С мастилено- струйка, обаче може да си печатиш и без да палиш колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега

погледни тоя сайт за 31.65$ 600Wt

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.21981

1000Wt за 47.96$

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.21983

това ще ти свърши идеална работа дори за цял компютър

+ лазарен принтер.

 

Доставката е безплатна.Ползвал съм го доста.За около 2 седмици пристига стоката.Трябва да имаш регистрация в PayPal.

Виж какъв е номиналния ток на принтера и си прицени.

 

поздрави Миро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам на импулсното захранване (почти всички са такива вече) за принтера му тябват няколко Ампера ток за да тръгне. Те са за мъничко и в началото. За това на принтера пише 2.5 А. След това работния ток хич не ми се вчрва да е толкова голям.

 

А защо не пробваш с мобилен принтер. Виждал съм на HP и на Canon (предполагам повечето фирми имат). Те са създадени с тази цел и са с батерия. Верно е че моделите са мастилено струйни но предполагам няма да печаташ хиляди страници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам на импулсното захранване (почти всички са такива вече) за принтера му тябват няколко Ампера ток за да тръгне. Те са за мъничко и в началото. За това на принтера пише 2.5 А. След това работния ток хич не ми се вчрва да е толкова голям.

Големия стартов ток не е от импулсното захранване, а от "печката" на принтера. До достигане на работна температура тя работи на макс. После тази температура се поддържа, докато принтера не "заспи".

По спецификация за този принтер:

Requirements: Input voltage 110 to 127 VAC (+/- 10%), 50/60 Hz (+/- 2 Hz), 3.5 amps; input voltage 220 to 240 VAC (+/- 10%), 50/60 Hz (+/- 2 Hz), 2 amps. Consumption: 220 watts

Времето за тази голяма консумация практически е ~= времето за отпечатване на първата страница. За този принтер:

First page out black: Less than 10 sec

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам на импулсното захранване (почти всички са такива вече) за принтера му тябват няколко Ампера ток за да тръгне. Те са за мъничко и в началото. За това на принтера пише 2.5 А. След това работния ток хич не ми се вчрва да е толкова голям.

Големия стартов ток не е от импулсното захранване, а от "печката" на принтера. До достигане на работна температура тя работи на макс. После тази температура се поддържа, докато принтера не "заспи".

По спецификация за този принтер:

Requirements: Input voltage 110 to 127 VAC (+/- 10%), 50/60 Hz (+/- 2 Hz), 3.5 amps; input voltage 220 to 240 VAC (+/- 10%), 50/60 Hz (+/- 2 Hz), 2 amps. Consumption: 220 watts

Времето за тази голяма консумация практически е ~= времето за отпечатване на първата страница. За този принтер:

First page out black: Less than 10 sec

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.