Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за избор на гуми.


Recommended Posts

Дайте ми акъл какви гуми да сложа на фабията щото смених зимните good year с летните тези с които ми издадоха колата от Еуратек матадорки и много гадна возия шумят просто нямам думи.дайте ми идеи и късмет и здраве на всички от форума.дано мога да дойда на събора да се запознаем.гумите трябва да са 14 цола щото преди седмица си купих джанти 14 \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hankook V12evo 195/50 R15 82 V

 

 

например?

Аз към такива съм се насочил съобразени с цена/качество и изминати км. За летен сезон мисля,че е логичен избор.

 

EDIT:Blackpearl: Преведох ти поста, но само този и само в тази тема. За в бъдеще пиши на кирилица. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо: Кажи какъв размер са,че някой колеги не са в час с размер на Фабия 2? 185/55? или .....

Второ: Всеки колега си предпочита различна марка гуми в зависимост и от възможностите му... Така че, кажи каква сума си готов да заделиш за гуми?

 

Аз лично зимата карам САМО с Vredestein, а за лято симпатизирам на Continental i Bridgestone (както и на DUNPOL SP900)

 

-пиши лично на колежката mimi.b , тя се занимава с гуми и може да те упъти с препоръки за определен размер и марка!

 

Много общо казано е: Какви гуми?

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

октавия 2.0, 2005

 

зимните са дънлоп 15-ски

 

летните имам джанти 17 с гудиър, но не мисля да съм с тях,искам да си сложа 15-ски, неми се и набиват мнг пари, тъй като няма да карам особенно мнг, имам и личен така че, посъветвайте

 

мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма значение парите искам дора возия и да не шумят

 

Щом си готов да дадеш около 200,00лв.за бр., аз бих ти препоръчала най-новото от Goodyear - OptiGrip

Това е гума, разработена по съвсем нова технология, има изключително високи показатели, запазва характеристиките си през цялата продължителност на своя живот.Надминава всичките си конкуренти като показва по-добра устойчивост при аквапланинг дори след 20 000 км. пробег отколкото чисто нови гуми от конкурентни марки.Има 20% по-къс спирачен път след пробег от 30 000км.

 

Goodyear_Optigriptotal.jpg

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mihael nikolov, размерът на гумите трябва да избереш според това колко са ти широки джантите.Ако са стандартните за Фабия 5J, по-добре ще стоят 175/65/14. Ако са 5.5J - тогава може да са 185/60/14.

195/60/14 ще стоят ужасно и на двете ширини.Така, че това първо трябва да решиш.Иначе двата размера се идентични и цените са еднакви.Good.Duragrip например е около 120,00лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке би ли коментирала Kumho на мен зимното KW 17 ми допада много и се чудя дали летните са толкова добри?

Харесал съм KH 15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке би ли коментирала Kumho на мен зимното KW 17 ми допада много и се чудя дали летните са толкова добри?

Харесал съм KH 15.

 

KU31 е по-добрият избор, с много хармонични характеристики е.Само дето не знам за какъв размер питаш 8) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке би ли коментирала Kumho на мен зимното KW 17 ми допада много и се чудя дали летните са толкова добри?

Харесал съм KH 15.

 

KU31 е по-добрият избор, с много хармонични характеристики е.Само дето не знам за какъв размер питаш 8) .

 

За 185/65/14 питам защото такива си купих за Рендето и се чуда дали сбърках.Ненаписах размера защото София ми е бая далечко и исках само съвет от човек от бранша :D

Благодаря за отговора.

PS. Няой слагали ли е на Фабиа този размер?

Чудя се дали ще стой добре. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тука е дискутирано мисля и май най-накрая накой беше дал снимка.

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... =8&t=10022

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че стои по добре от 165/70 R14 ето може да ги видите

задните са 185/65 а предните все още 165/70 ама не ще да е за дълго

post-1464-138453083964_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че стои по добре от 165/70 R14 ето може да ги видите

задните са 185/65 а предните все още 165/70 ама не ще да е за дълго

 

Колега дай снимка на предната гума и джанта от близо и на цялата кола от далече PLS!

И кажи размера на джантата ако може. Вкара ма в размисъл много лошо ТЦ ТЦ ТЦ изгорех с пари за джанти ама твойта и стой много добре и искам и аз. ](*,) :smt004 smile113

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектно стой :smt017

От кога искам да видя такава гума на такава джанта ( като размери ).

Браво колега много добра комбинация!!!

Май ще те копирам защото от всички варианти за Фабия май твойте джанти най ми харесват.

=D> =D> =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко инфо, за резултати от ТЕСТ на летни гуми проведен в Германия, с GOLF VІ, публикуван в днешния AUTO BILD:

 

1-во място Bridgestone-Turanza ER 300 - Отлични /Особено препоръчителни/

2-ро място CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 2 - Отлични /Особено препоръчителни/

3-то място Hankook Ventus Prime K105 - Отлични /Особено препоръчителни/

 

4-то място PIRELI P7 - Добри

5-то място DUNLOP SP SPORT - Добри

6-то място NOKIAN V - Добри

 

Следват като задоволителни: MICHELIN Primecy HP; FIRSTONE TZ 300; KUMHO KH 31...

 

Аз лично ще се доверя на този ТЕСТ, и ще взема от тези: http://www.avtogumi.bg/oscommerce/produ ... ts_id/4839

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.