Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

халогени Фелиция


Biso

Recommended Posts

Фелата е LX 96г.Няма допълнителни фарове за мъгла,но има бутон,който се намира до бутона на задните светлини за мъгла и си мисля,че би трябвало да е за предни фарове за мъгла.Има изобразен на него фар с насочена надолу светлина.Дали това е бутона за халогени и ако е така,да търся ли изведени фабрично кабели за халогени или няма такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има изобразен на него фар с насочена надолу светлина

Точно това е бутона за включване.

да търся ли изведени фабрично кабели за халогени или няма такива.

Кабели би трябвало да има,потърси ги около местата на халогените.Проблема според мен ще е с бутона за включване защото май няма захранване.Дори и в такъв случай има решение,вързваш ги към габарита и си О.К. smile159

Скоро преоборудвахме Фелата на баща ми 99г.LX с халогени.8лв.за две решетки с отвори за халогени и около 60лв. за ляв и десен халоген я направихме като моята 00г. GLX.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора, скоро ще направя същата операция като на баща ти.Имаш в предвид към задните светлини за мъгла ли,защото габарита се включва с фаровете.Иначе лампичката на бутона свети затова ще проверя дали има захранване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш в предвид към задните светлини за мъгла ли

Не.От ляво имаш бутони , единият включва габарита а другия късите.Предполагам,че този за късите ти е постоянно включен и затова като натиснеш мисля левия се вкл. и габарит и къси.Обикновенно така си ги ползват повечето хора.Те обаче имат отделни бутони,условието за къси да се включат е да са включени и габаритите.Обратното е възможно - габарит без къси.Много е удобно през зимта когато се кара задължително на светлини.Натискаш бутона на габарита и светват и халогените.

Ако искаш подробности за самото свързване съм насреща smile162

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега, щом имаш монтиран бутон който свети, твърде вероятно е да имаш и окабеляване за халогени => липсват ти само фаровете (огледаи хубаво роговете в предната част на автомобила дали нямаш закачени букси с по два извода женски които не се ползват) ако ги имаш ЧЕСТИТО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се надявам и аз.Намерих два кабела с букси,които се надявама да са точно за това и другата седмица ще ги пробвам.Като взех колата беше с капаците които се слагат върху оригиналните халогени,но самите халогени ги нямаше,което ме кара да мисля,че някога е имало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се надявам и аз.Намерих два кабела с букси,които се надявама да са точно за това и другата седмица ще ги пробвам.Като взех колата беше с капаците които се слагат върху оригиналните халогени,но самите халогени ги нямаше,което ме кара да мисля,че някога е имало.

... не е имала,просто е подготвена фабрично smile169 .Срещал съм доста такива smile106

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се надявам и аз.Намерих два кабела с букси,които се надявама да са точно за това и другата седмица ще ги пробвам.Като взех колата беше с капаците които се слагат върху оригиналните халогени,но самите халогени ги нямаше,което ме кара да мисля,че някога е имало.

... не е имала,просто е подготвена фабрично smile169 .Срещал съм доста такива smile106

И аз съм на същото мнение.Фелата на баща ми е 99г. LX и имаше изведени кабели но на таблото липсва бутон за включване.Мисля,че окабеляването на колата си включва изводи за халогени,а от нивото на обурудване зависи дали ще ги сложат или си стоят само буксите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали е точно така, защото моита също е LX и нямаше никакво окабеляване, дори местата по куплунгите на ел-таблото бяха празни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като поставя халогените ще пусна снимки,заедно с другите подобрения,които съм направил по Фелата въпреки,че още не е това ,което искам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Какво стана с халогените? btw оригинални ли ще слагаш или от универсалните? Ако има6 проблем с намиране на оригинални мога да питам в Еврото да ти доставят, ама ако са оригинални е хубаво и оригиналните капачета да си потърсиш. Успех с работата :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще слагам оригинални,взех ги втора ръка от съфорумец,но са много запазени.Имам и два чифта оригинални капаци.

Нямах време през празниците,нямах на разположение и канал,затова само свързах халогените към буксите,но ток нямаааа....Сложих реле на празното място,бушони си имаше,но ток все още нямам.Повече ме притеснява поставянето

на самите фарове.Завинтват се с две болтчета отвътрешната страна на бронята,а там мястото е доста ограничено,особено за единия винт.Има ли някакъв пиниз ,ще стане ли лесно на канал....

 

p.s между другото имам един свободен кабел,който е за лампата в багажника,той е свързан с фаровете дали да не сложа един ключ и да ги свържа там,което е малко "мурдарска" работа или да си отида на доктор и да ми свържат оригиналния бутон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...което е малко "мурдарска" работа или да си отида на доктор и да ми свържат оригиналния бутон.
Ето на това му викам аз "Да зададеш отговор!"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...което е малко "мурдарска" работа или да си отида на доктор и да ми свържат оригиналния бутон.
Ето на това му викам аз "Да зададеш отговор!"

smile191

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.