Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

чудя се какво да правя ..........


Recommended Posts

kолеги дали има в БГ вече октавиа green line s 1,6 tdi common rail...... не искам голям двигател smile169

значи сте на мнение да не взимам пак помпа дюза :roll: добре ама кога ще има по малко кубатури :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега да ама........ аз вече съм се хванал на хорото smile169

Тогава има ли смисъл да питаш?

Много е важно обаче какво ти дават за твоята кола и какво ще ти искат за Суперб. Не гледай по-високия клас само. Виж и вътре и под капака какво има, защото ако се лишаваш от някоя екстра само заради по-високия клас и по-големия автомобил според мен не си струва. Ако много те товарят в цената и яко ти смъкват гащите за изкупуването на твоята кола (нещо, което е нормално при buy back системата) по-добре или гледай за същата кола (която между другото е вече фейс лифтната и е много готина) или не сменяй.

 

тоест колега...... да чакам промоцията и да деиствам smile168 като се замисля маи супърба е ненужно голям за мен :roll:

новата оцтавиа е пипната като се замисля за интериора само smile168 само съм малко обуркан в този преходен период от помпа дюза джигател към common rail :roll:

колега да ама ако чакам до края на лизинга..... колко ще струва тогава тази кола.... това ми е дилемата :roll: и гаранцията ще отиде на кино края на тази година smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,.......извинявай smile159, ама така като ти чета мненията,.....не си за Супърб.

Гледай си Октавията,.....още е нова,не си заслужава да я връщаш за тия пари! [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де колеги, нали има един сайт. Май беше http://www.skoda-auto.bg/. и там май пише следното:

 

The New ŠkodaSuperb with TwinDoor

 

Сега я чувствате още по-близка...

 

с 12 неустоими подаръка:

 

1. двузонов климатроник

2. въздушна възглавница за коленете на водача

3. ESP, включващо ABS+MSR+ASR+EDS+HBA

4. триспицов кожен волан

5. Maxi-DOT дисплей на бордкомпютъра

6. 16" лети джанти Spectrum

7. фарове за мъгла, следящи ъгъла на завой

8. кожени ръкохватки за скоростен лост и ръчна спирачка

9. радио CD MP3 Škoda Swing с аудио букса в предния подлакътник

10. автоматично прибиращи се странични огледала

11. жабка с отводнителни канали за чадър модел Superb в задната лява врата

12. хромирани елементи в интериора и екстериора

 

Оборудване Амбишън на цената на Комфорт!

 

Новата Škoda Superb 4х4 с иновационния съединител Haldex 4-то поколение Ви гарантира комфортно шофиране, отлично представяне на пътя и безопасно управление дори при лоши пътища. Haldex 4-то поколение осигурява оптимално разпределение на въртящия момент на двигателя към всяко едно от четирите задвижващи колела и е напълно съвместим със системите за сигурност ABS, EVB, HBA, MSR, ASR, EDL и ESP.

 

Цени от 34 625 лв.

 

Оказва се, че това е Супърб 1.4 Турбо FSI / 125 к.с. и не 4х4

 

Да сравним Октавия с подобно оборудване:

 

The new ŠkodaOctavia. Elegance на цената на Ambiente

Сега Ви предлагаме да вземете новата Шкода Октавия с луксозното оборудване Елеганс на цената на модела с по-ниско ниво на оборудване Амбиенте.

С 11 подаръка, за да я обичате повече:

 

* Двузонов климатроник

* Темпомат

* Сензори за паркиране отзад

* Подлакътник между предните седалки

* Подлакътник отзад

* Лумбални опори на предните седалки

* Дистанционно у-ние на централното заключване интегрирано в сгъваем ключ

* Задни електрически стъкла

* 8 тонколони

* Лети алуминеви джанти DEMIOS 6.0 J x 15”

* Радио CD MP3 Škoda Swing

 

Оборудването включва още: цвят металик, 4 въздушни възглавници, аларма, ABS+ASR+MSR+MBA+EBV, бордкомпютър, фарове за мъгла, електрически огледала с подгряване и др.

1.6 MPI/102 k.c. – 31 184лв с ДДС

1.9 TDI PD/105 k.c. – 33 884лв с ДДС

2.0 TDI PD/140 k.c. – 36 919лв с ДДС

1.8 TSI 16V/160 k.c. DSG* - 40 339лв с ДДС

*7 – степенна автоматична скоростна кутия

 

Тук (не случайно го подчертавам) ценово-идентичния модел е 1.9 TDI PD/105 k.c. – 33 884лв с ДДС

За да избегна спама няма да ровя и да поствам какво точно съдържа Суперб Амбишън и Октавия Елеганс. Това ще го прегледате вие. Освен това и за друго гориво говорим.

На финала - колега dikov без тест драйв май няма да мине. Но все пак тествай това, което ще купуваш/заменяш. Ако тестваш Супърб V6 4х4 а после си замениш Октавията за Супърб 1.4 Турбо FSI има вероятност мнооооооого да се разочароваш.

Желая ти успех в избора. Искрено се съгласявам с теб, че наистина не ти е лесно. Дано маааалко поне съм помогнал. Така или иначе на някоя от предстоящите срещи ще трябва да ни посетиш да видим новата или старата придобивка и тогава бирата ще е от теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,.......извинявай smile159, ама така като ти чета мненията,.....не си за Супърб.

Гледай си Октавията,.....още е нова,не си заслужава да я връщаш за тия пари! [-X

аз наистина съм много объркан :roll: не знам..... а и не знам колко ще ми дадат за тази и дали ще имам бонус за новата :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще си купуваш Супърб,си заслужава най-високото ниво на оборудване,по-ниското си е компромис! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука пак е чешене на пръсти...

Да, нали. Щот никой няма кат твойта красавица.

Което ме навежда на една идея колега dikov. Има една тема във форума, пряко свързана с твоето желание за "ъпгрейд". Темата е ето тази - Octavia II GS (Gunter Sport) "Октавиана" Project. Ето ти един вариант за нова кола. И ако си мераклия като бат Сами (bega4kata, ама му прочети целия роман) всеки ден ще се радваш на нова кола, при това кола, направена по твой си вкус. Ще постваш снимки на развитието на проекта и ние ще се радваме заедно с теб и ще получаваш професионални съвети. Е нема такава тръпка - да си правиш колата като за тебе си.

П.С.- Мали бат Сами много бира стана. Нищо, заедно ше я пием. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dikov, доколкото виждам от информацията в профила, имаш 2 коли. Една за "дълго" и една за "градско". Това вярно ли е? Ако не е тайна за какво ползваш "по-хубавата" кола? Женен ли си? В криза едни губят, но други печелят. Не каза ти от кои си. Какво й е на октавията? Не е представителна ли? Не ти е удобна? Най-малкото ти не си ходил в ЕТ и не знаеш на каква цена ще ти я оценят. Малко сметката без кръчмаря :smt032 Искаш от колегите, да те убедят да я вземеш или да ти кажат, че няма смисъл да си даваш парите за "глупости"? Мен лично не ме кефи идеята да живея цял живот на кредит и да набутвам всяка година по 3000лв за данъци и застраховки. Колата може да бъде одушевена, да бъде част от семейството, добър приятел, но перди всичко тя е средство за вършене на работа, нещо, което да ти служи, а не ти на него. Вярно е, че и ти си имаш своята "каручка" в лицето на фабията, но все пак. Това са много пари, искрено ти пожелавам да имаш възможността да си поръчаш Superb-a и да си го гледаш така както би желал, но това са си много парички smile178

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dikov, доколкото виждам от информацията в профила, имаш 2 коли. Една за "дълго" и една за "градско". Това вярно ли е? Ако не е тайна за какво ползваш "по-хубавата" кола? Женен ли си? В криза едни губят, но други печелят. Не каза ти от кои си. Какво й е на октавията? Не е представителна ли? Не ти е удобна? Най-малкото ти не си ходил в ЕТ и не знаеш на каква цена ще ти я оценят. Малко сметката без кръчмаря :smt032 Искаш от колегите, да те убедят да я вземеш или да ти кажат, че няма смисъл да си даваш парите за "глупости"? Мен лично не ме кефи идеята да живея цял живот на кредит и да набутвам всяка година по 3000лв за данъци и застраховки. Колата може да бъде одушевена, да бъде част от семейството, добър приятел, но перди всичко тя е средство за вършене на работа, нещо, което да ти служи, а не ти на него. Вярно е, че и ти си имаш своята "каручка" в лицето на фабията, но все пак. Това са много пари, искрено ти пожелавам да имаш възможността да си поръчаш Superb-a и да си го гледаш така както би желал, но това са си много парички smile178

 

 

Тук верно стана ..... да не казвам какво. Ако ще помагате с мнения или препоръки на колегата добре - но това вече си е чисто "дракане" .... smile175

Всеки гледа себе си и личните си възможности . . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dikov, доколкото виждам от информацията в профила, имаш 2 коли. Една за "дълго" и една за "градско". Това вярно ли е? Ако не е тайна за какво ползваш "по-хубавата" кола? Женен ли си? В криза едни губят, но други печелят. Не каза ти от кои си. Какво й е на октавията? Не е представителна ли? Не ти е удобна? Най-малкото ти не си ходил в ЕТ и не знаеш на каква цена ще ти я оценят. Малко сметката без кръчмаря :smt032 Искаш от колегите, да те убедят да я вземеш или да ти кажат, че няма смисъл да си даваш парите за "глупости"? Мен лично не ме кефи идеята да живея цял живот на кредит и да набутвам всяка година по 3000лв за данъци и застраховки. Колата може да бъде одушевена, да бъде част от семейството, добър приятел, но перди всичко тя е средство за вършене на работа, нещо, което да ти служи, а не ти на него. Вярно е, че и ти си имаш своята "каручка" в лицето на фабията, но все пак. Това са много пари, искрено ти пожелавам да имаш възможността да си поръчаш Superb-a и да си го гледаш така както би желал, но това са си много парички smile178

 

 

Тук верно стана ..... да не казвам какво. Ако ще помагате с мнения или препоръки на колегата добре - но това вече си е чисто "дракане" .... smile175

Всеки гледа себе си и личните си възможности . . . .

 

Ако човека гледаше себе си и личните си възможности нямаше да пита "чудя се какво да направя". Или се бъркам? Каква по-точно помощ мога да му дам, освен да му пожелая безаварийна и дано да има възможността да си купи най-високия клас на шкода? Да се сравняват octavia & superb е смешно, ясно е коя кола е по-добра, по-красива и всичко по-по-най. Сега въпроса опира до финикийски знаци, човека казва "Нямам $, ще е на лизинг. Какво да правя"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dikov, доколкото виждам от информацията в профила, имаш 2 коли. Една за "дълго" и една за "градско". Това вярно ли е? Ако не е тайна за какво ползваш "по-хубавата" кола? Женен ли си? В криза едни губят, но други печелят. Не каза ти от кои си. Какво й е на октавията? Не е представителна ли? Не ти е удобна? Най-малкото ти не си ходил в ЕТ и не знаеш на каква цена ще ти я оценят. Малко сметката без кръчмаря :smt032 Искаш от колегите, да те убедят да я вземеш или да ти кажат, че няма смисъл да си даваш парите за "глупости"? Мен лично не ме кефи идеята да живея цял живот на кредит и да набутвам всяка година по 3000лв за данъци и застраховки. Колата може да бъде одушевена, да бъде част от семейството, добър приятел, но перди всичко тя е средство за вършене на работа, нещо, което да ти служи, а не ти на него. Вярно е, че и ти си имаш своята "каручка" в лицето на фабията, но все пак. Това са много пари, искрено ти пожелавам да имаш възможността да си поръчаш Superb-a и да си го гледаш така както би желал, но това са си много парички smile178

ех колеги ........ имах фабия бензин 64 коня ;) вурнах я на 9 месец и взех октавиа smile169 фабиата беше като миксер и харчеше доста smile175 и се обедих, 4е малкия двигател наистина харчи повече, а лятото с климатик предполагам се сещате какво става smile175 и недаи си боже се качи още някои при мен smile175 наитина не знам колко ще ми дадат в ЕТ smile169 принципно парите не ги събирам по тротоарите на София smile169 пак казвам тазо кола бих я карал и 10 години smile169 много ме кефи ...... просто става дума за това, 4е като мине гаранцията какво правиме :roll: след 3,5 години тя пак ще е паднала цената и т.н. това искам да кажа smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-горе писах, че ще трябва да се сравнят двете цени - тази на която оценяват колата, и тази оставаща за плащане във вид на вноски.

По-принцип при равни вноски лихвата се плаща най-яко с първите вноски, т.е. не ти остава много лихва за плащане.

При 40 оставащи вноски по 600 лв. (24000 лв.) след приспадане на лихвата ще ти остават поне 20-22к.

Май ако сега върнеш колата ще си тръгнеш с празни джобове от шоурума :roll: .

Или ако вземеш друга кола всичко почва на чисто...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.