Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за Felicia 1.6


Marlowe

Recommended Posts

Здравейте, искам да ви попитам относно Felicia 1.6 с двигател от VW/модел 1996 година. Един приятел много ме навива да ми продаде за 1000 лв такава кола на 90,000 км без АГУ. Моите въпроси са следните:

 

-здрава ли е ходовата част на тази кола?

-по начало всяка кола си има слаби страни- кои са те при този модел?

-двигателят лесен ли е за обслужване?

-ако някой даде ориентировъчни цени на консумативи, ще съм благодарен, интересуват ме: ремък, шарнири, накрайници, носачи, амортисьори, спирачни дискове, накладки и прочее кой каквото се сети да каже.

-изобщо нямам представа от Шкоди и затова питам- как е пътното поведение на този автомобил, как е разходът при нормално каране, какви скорости може да се очаква да поддържа на магистрали (например 150-160?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да ви попитам относно Felicia 1.6 с двигател от VW/модел 1996 година. Един приятел много ме навива да ми продаде за 1000 лв такава кола на 90,000 км без АГУ. Моите въпроси са следните:

 

-здрава ли е ходовата част на тази кола?

-по начало всяка кола си има слаби страни- кои са те при този модел?

-двигателят лесен ли е за обслужване?

-ако някой даде ориентировъчни цени на консумативи, ще съм благодарен, интересуват ме: ремък, шарнири, накрайници, носачи, амортисьори, спирачни дискове, накладки и прочее кой каквото се сети да каже.

-изобщо нямам представа от Шкоди и затова питам- как е пътното поведение на този автомобил, как е разходът при нормално каране, какви скорости може да се очаква да поддържа на магистрали (например 150-160?)

 

 

По принцип фелицията е нисък клас автомобил, частите не са скъпи(ако разбираш ще си стегнеш предницата за около стотина лева грубо). За здравината е здрава! моита през кви ли не препядствия съм я прекарвал и нищо...

Какво разбираш под "Лесен за обслужване"? лесно се сменят въздушен и маслен филтър, лесно се сменят свещи и други лесни за обслужване неща.За слаби места аз не мога да кажа(освен че фабричните стоманени джанти са малко мекички).Поне моите са такива. една кола не я ли гледаш рано или късно става кочина...ако щеш и нов модел на мерцедес.Мойта трътла съм я напъвал на магистралата 160 ама пуснах газта че имах чувството че ще литна

 

ПП: тия скоросто високи много ти бъркат в джоба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл колега,

Без да знам какъв е случая,дълбоко се съмнявам в реалните километри на автомобила,според мен е на 390 000 км,което не толкова фатално,ако колата е гледана.

Ако обаче е внос от Италия,както и мисля,че е , ще трябват доста парички ,за да я "вкараш в пътя".1000 лв,са малко за каквато и да е кола ,ако е читава.Или той я е карал и се е отказал от нея или я е намерил на някой паркинг в Италия.Та питай го щом го познаваш каква е историята.Моя отговор е,че е съмнителна за тази цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя в най - слабия възел в таз кола ... да не кажа , че е най - голямата издънка на VW , а за скорости от 140 + зависи колко ти се дават за бензин , щот при тез скорости тоз мотор въобще не е икономичен ... газ забравяш освен ако не искаш да се бръкнеш за газов инжекцион ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Моята не е с този мотор, та мога да разкажа за другите неща.

Шарнири, кормилни накрайници, тампони на носачи - в рамките на 100-150 лв. се оправяш.

Амортесьорите, дискове, накладки (предни/задни) - малко по-скъпо.

Ламарини (тези които гният и са слабо място)

Вежди - 15-22 лв

Прагове - 25-40 лв

Задна врата - 628 лв (нова в ЕураТек - [-X ), около 180-200 лв от авроморга

В общи линии като ходова част, тенекии и аксесоари е съвсем на цената на Опел Кадет, но е доста по-нова, доста по-здрава ходова част (според моя опит поне) и се държи прилично на пътя. За двг колегите ще споделят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя в най - слабия възел в таз кола ... да не кажа , че е най - голямата издънка на VW , а за скорости от 140 + зависи колко ти се дават за бензин , щот при тез скорости тоз мотор въобще не е икономичен ... газ забравяш освен ако не искаш да се бръкнеш за газов инжекцион ;)

smile150 .... Фелиция с друг мотор, освен с този 1.6 на VW е пълен труп!!! и не ти трябва газов инжекцион и въобще не е издънка на VW!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да не трябва. А пластмасовите колектори? Вече няколко колеги тук търсиха такива втора употреба.

 

П.П. Признай си че работиш в ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въобще не е издънка на VW!!!

 

Ам че разгледай VW форума и виж дали АЕЕ мотора не е най - често споменавания от цялата гама на мотори на VAG ... да не говорим , че разликата от шкодовия до тоз мотор е някакви си 15 коня ... е къде виждаш тоз грандиозен пауър ... и той си е същия мъртвец като 1.3 на Шкода с таз разлика , че шкодовия създава в пъти по - малко главоболия ;)

Според мен Фелиция с 1.6 мотор за 1000 лв. си е чиста проба отърваване от проблемите ... колега , тоз твоя приятел явно нещо те мрази :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въобще не е издънка на VW!!!

 

Ам че разгледай VW форума и виж дали АЕЕ мотора не е най - често споменавания от цялата гама на мотори на VAG ... да не говорим , че разликата от шкодовия до тоз мотор е някакви си 15 коня ... е къде виждаш тоз грандиозен пауър ... и той си е същия мъртвец като 1.3 на Шкода с таз разлика , че шкодовия създава в пъти по - малко главоболия ;)

Според мен Фелиция с 1.6 мотор за 1000 лв. си е чиста проба отърваване от проблемите ... колега , тоз твоя приятел явно нещо те мрази :mrgreen:

 

Ооо тука колега си много далече от истината ;) разликата между чешкия 1.3 и 1.6 е много голяма. Седни покарай малко и тогава обяснявай за мъртвеца... Шкодовия 1.3 създава 2 пъти повече главоболия. Това че някой търсил пластмасови колектори не означава че проблема е в тях а в тези които са решили да спестят пари за газов инжекцион ;) Проблеми създават главно дросела и то след много километри, което пък е редно да ни подскаже че колата ни не е на 90 000км. Примерно. Имал съм Фаворити и Фелиции с всички мотори и последните 3 са само с 1.6 двигателя.

За втори път съм съгласен с колегата gedore :D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вие притежвахте Фелиция,на 90000км,бихте ли я продали за 1000 лв.Според мен 1000 няма да му стигнат за да я стегне и в този смисъл The best Forman е прав ,че шкодовия двигател е за предпочитане.А колкото до мощността

от 68 до 75к.с. разликата не е голяма и ако някой иска бегачка да си купи купи Хонда Сивик, например,с 115 к.с.

Едва ли е много читава и затова въпросът е да не се заблуди човека,докато спорим кой е по-добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За обслужването точно това имах предвид- да не стане като вдигна предния капак и да имам отдолу още един за отваряне хаха. Или да трябва да махам закопчалката на капака за да си отвия 3тата свещ като на Civic 1.5i...

 

Сега, цената е такава, защото колата по начало не се продава, за толкова ми я дава заради разни истории.

Но и на мен не ми се кара VW (да не се обиждате), а и винаги съм харесвал моторите с верига... Лично мнение и предпочитание.

 

В краен случай ако реша да я взимам ще я водя на преглед и ще й навъртя поне 200 км преди да реша.

 

Иначе благодарности за реакцията и мненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София ела на някоя от срещите да я огледаме по-добре, да я закачим на VAG-COM и да ти кажем има или няма смисъл да се занимаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

не съм толкова запознат с устройството на 1,6 литровия мотор,но мога да споделя опит с теб.След като си взех моята Филка ходих до ЕураТек,там приемчика ми е познат и той ми каза,че също си търси Фелиция но държи изключително много да е 1,6.Много му хареса моята с всичките си глезотийки но за него 1,3 не бил добър вариант,той си търсил единствено 1,6 мотор.Сигурно има достатъчно наблюдение над този модел ,ти си правиш избора но той с това си вади хляба.

Успех smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За обслужването точно това имах предвид- да не стане като вдигна предния капак и да имам отдолу още един за отваряне хаха.

... smile168 може да има още два,защото цифрата за обслужване на 1.6 я умножавай по 2,че и по 3 на някои части. А тия прословути 7 кончета можем да ги пробваме с Краси на Сокола(дето толкова ги хвали) smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За обслужването точно това имах предвид- да не стане като вдигна предния капак и да имам отдолу още един за отваряне хаха.

... smile168 може да има още два,защото цифрата за обслужване на 1.6 я умножавай по 2,че и по 3 на някои части. А тия прословути 7 кончета можем да ги пробваме с Краси на Сокола(дето толкова ги хвали) smile001

 

От Соколски 07 има клипове където с старата ми Фела 1.6, може да видите как върви спрямо 1.2/1.3 Фабии и Фелиции :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Така нека ти отговоря на въпроса за тази фелиция.Аз имам подобна с климатик обаче.Значи колата е много лесна за ремонт поради немският си начин на направа ,всяко нещо е лесно за обслужване.На моята за 40 хиляди километра ми се наложи само да сменя амортесьори поради малките гуми 13-ки влезнах в дупка и ми замина единият от удара и ги смених двата предни с газов и сега като дойде зимата след 5 месеца употреба пак от гумите защото са малки пак смених но само единият защото дефакто си имах един здрав и двата пъти се прееба преден десен.Но това са бели кахъри .Веднъж ми изгоря алтернатора ,в благоевград бях на почивка но това не е голям проблем защото каквото и да стане частите на голф 2-3 и пасат са същите аз взех на голф 3 за 100 лева с смяната едно към едно бяха ,ако ,ми се беше случило в софия щеше да е малко по ефтино.Два пъти смотаният термостат защото не е много добре направен и като бях на море миналата година смених и пластмасата към двигателя където влизат тръбите за водата и от тогава нямам проблем ,пак беше стотина лева НОВА с термотстата същата е като на поло и пасат,аз взех тогава за пасат.Други проблеми съм нямал паля и тръгвам.

Сега малко за харченето и скороста,бензиновата 1,6 еми неможе да се каже че върви кой знае колко средна работа има с скорост от 110-120 км и с климатик не ми е давала повече от 6л на 100 км.Обаче за градско може да дойде и към 10 л вече зависи много от това какъв ти е маршрута из града трябва да си я пробваш първоначално

Трето и последно само да ти кажа че за 1000 лева няма никога да намериш по добра кола от тази офертата не е лоша и колата е доста здрава

Единственият проблем на тази кола е ръждата smile178

Така че ти си знаеш каквото и да решиш ,жената все няма да е доволна така че ти си знаеш наи добре smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Akinava,то всичко много добре,което казваш,ама ти даде оценка на твоята кола,а тук става въпрос за друга кола,която не сме виждали.Как аджеба разбра ,че офертата е добра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Akinava,то всичко много добре,което казваш,ама ти даде оценка на твоята кола,а тук става въпрос за друга кола,която не сме виждали.Как аджеба разбра ,че офертата е добра?

И още към колегата akinava - ти твоята би ли я дал за 1000 лв. Сигурно твоята е прекрасна. Има във форума още една такава прекрасна, която се продава, но за 2500 лв. Тя е наистина уникална - лично съм я виждал. Не мога да си обясня как за предлаганата кола цената е като за 10 год. по-стара? Това според мен не е добра оферта ами скорошна много неприятна изненада.

Колега Marlowe много внимавай и продължавай да споделяш до къде я докарахте с "добрата оферта".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да доуточним нещо. Прекрасни коли за 2000-3000лв няма! Всичко е компормис. Който иска примерно моята Фелиция да заповяда с 5000лв и ще си помисля. Бих казал че е почти прекрасна :P;) Май темата се поизчерпа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята за 40 хиляди километра ми се наложи само да сменя амортесьори поради малките гуми 13-ки влезнах в дупка и ми замина единият от удара и ги смених двата предни с газов и сега като дойде зимата след 5 месеца употреба пак от гумите защото са малки
smile091
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който иска примерно моята Фелиция да заповяда с 5000лв и ще си помисля.

 

И повечко антинапукопетин :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.