Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ограниченията за младите шофьори минаха на първо четене


M0rGaN

Recommended Posts

Добре... аз имам книжка от преди 2 месеца, този закон , който е приет на първо четене, важи ли за мен или започва да важи за всички който са получили своите свидетества за управление на МПС след приемането му и вписването му в ЗзДП ?

 

Важи и за теб.

 

 

А този закон като е приет на 1-во четене, в сила ли е вече , трябва ли да се съобразявам с текста му.... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не важи докато не се обнародва в Държавен Вестник, а това става като мине и на второ четене. Може и други четения да има, литературни, поетични там вечеринки, ама за това по компетентните по законотворчество да се изкажат.

Докато не се обнародва в Държавен Вестник - няма закон и не могат да те глобяват за това, съответно. :smt030

 

Иначе по темата - докато станах на 23 години и навъртях около 50 000 по това време горе-долу вече бях направил 4 катастрофи, при първата от които размазах първата си кола на баница (да чукна на дърво - и драскотина нямаше по мен), при третата отнесох предницата на Настя (Може и да си спомняте на какво приличаше, то и в галерията има снимки), другите две - по-леки.

Да чунка на дърво оттогава нямам произшествия, навъртял съм към 150 000 километра и внимавам доста, нищо че карам твърдо.

Също, инструктура ми не ме е научил на почти нищо - по-важните техниики ги знам от баща ми и от вече 6-те години на геврека.

 

Затуй - подкрепям закона с две ръце - все има на кой да помогне, въпреки че на някои не им харесва/изнася.

 

За справка - казвал съм го и преди - в Ирландия младите водачи имаха огромен стикер L (Learning или Loser?) напредния и задния джам, първата година - с придружител, никакво качване на магистралите, и огромна цифра за ГО - а тя там се прави на водача а не на колата - както си и трябва.

туй то!

 

сега да поспорим ако искате smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали разбирате, че даже и да се измисли как да го контролират, това по-никакъв начин няма да намли катастрофите и зулумите - било то на млади водачи или стари.

Стикери се слагат и тука - и то най вече опитните водачи да знаят, че пред тях или зад тях има млад водач.

Върпоса с кубатурата е по-скоро чиновнически мерки отколкото реални.

Върпоса е в отговорността - колкото и млад да си - получаването на свидетелствот за управление е вид отговорност.

Когато ти я пренебрегнеш - трябва да си понесеш последствията.

Точно това е липсващото звено в цялата тая бъркотия.

Едни закони на хартия никой не го пазят на пътя.

БЕз да знам статистика въобще има ли за това, но съм сигурен, че 80% от новите кандидат шофьори не четат ЗДП и ППЗДП.

Кара се на едни листовки - е как тогава ще работи тоя закон, като никой не го чете?

Когато има последствия за незнанието ти и за малоумието ти - нещата ще се оправят - така на хартия сме доказали, че нищо не става.

Дали ще са кубици, киловати, 1-2 бири, със или без баба и дядо е все тая - доказано е, че не работи!!!

Санкция и реално наказние - това трябва да е превенцията за всеки следващ решил да нарушава.

Но в страна, в която всеки вижда ,че нарушителите си правят каквото искат - какво може да се очаква - увеличават се нарушителите.

Естествено и органите и те доволни.

Въобще "Мижи да те лажем".

Или по-точно -

"Те ни лъжат, че ни учат, ние ги лъжем, че се учим"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В петък удариха мой приятел с колата. 61ви набор беше чичото, дрегера показа, че беше припомпан на 1.62 бара.

 

Ей тия, алкохолиците-шофьори, трябва да оправят първо според мене :smt034 ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еЕто разумна забележка.

Няма как да разберат освен ако не направят проверка по номера на автомобила.

 

Излиза че това е поредната наредба спазването на която няма как да бъде контролирано.

 

Жоро,

 

кубатурата е написана в ГО-то. Но пък какво значение има кубатурата?!?!? Мойта кола е 90 коня от 1.9, за сметка на това VW предлага 1.4 със 170 коня! Излиза, че му се забранява да кара с 90 коня, но със 170 може!

 

Относно контрола - стига да има желание, ще има и контрол. Защото обяснения като "замръкна" са неприемливи. Като е замръкнал спира в първото село и спи там. Точка! Тираджийте пита ли ги някой дали са "замръкнали" та са карали 8:30h вместо 8:00? Ми не. Значи ясно.

 

Накратко - идеята да се въведат ограничения е добра, реализацията е ужасна. Защото закона се пише от чиновници а не от тия които ще контролират...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще стане таз работа Коко. Нали се сещаш, защо тоя пияния е толкова смел та да се качи в колата и да кара. Щото и да удари някой какво от това. Ше му вземат книжката за 3 месеца, ше го глобят едни 400-500 лв, които няма и да ги плати, щото ни е такава събираемостта на данъците и глобите, после ше си му върнат книжката и така. Друго е да знаеш, че те чака затвор, зверска глоба и други видове прийоми, каращи малоумника да се позамисли.

Що се отнася до младите шофьори - според мен не е въпросът дали колата е 1.6 или е 105 к.с. Всичко опира до превишената скорост и несъобразяване с пътната обстановка. С това са опасни младите шофьори. Спомням си и аз какви съм ги вършил с Вартбурга като млад шофьор. За това камери. Колкото сега ги има, 20 пъти повече да станат. И не само във ами и извън населените места. За съжаление (цитирам репортажа на bTV) глобяват хората хванати от камерата да настъпват СТОП линията на светофара а не тези, които при ограничение 40 карат с 80. Дори (припомнете ми моля ви колко точно) споменаха някаква комична цифра на глобените шофьори, спрямо заснетите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

C2H5OH, камери?!? Искаш участие в Big Brother?!? :smt018

 

Дали си спомняш защо смениха И СЕГАШНИЯ шеф на КАТ? Щото много "снимани" не били реално санкционирани... Тъй, пък тоя го сложиха, щото предишния правил шматки с номера и регистрации... Следващия ще има друг коронен номер. Камерите работят, хората не го правят... Какъв закон ще измислим против неработещи хора??? ](*,)

 

1.6... бахти - верно отпадат толкова 1.9SDI, толкова баничарки и други "състезателни и опасни" коли!

 

Този закон в този вид вече е изклатен - формален, за статистиката - 1/3 от катастрофите от хора до 25г, начи тях ще ги млатим... Глупости, отчитаме дейност! :smt034 Че нали избори идват...

 

Ако се санкционират РЕАЛНО и ВСИЧКИ, които са извършили нарушения ще има превантивно действие, а не като се предлагат/гласуват недоклатени закони! Повече от половината народ минава с пари на ръка, другата успява в КАТ да се оправи и десетината нещастници, които стигат до санкции плащат. Ами какво стана с пияните убийци?!? Стига Ставински, ами оная Перничанка - отвя главите на 3-ма души преди колко години? Делото й още не е завършило!!! :smt46 Какво още трябва - доказаха превишена скорост, доказаха употреба на алкохол, убитите да влезат да кажат какво мислят по въпроса?!? smile175

 

Нали като това го дават по телевизията, по радиото за всеки е ясно, че закона даже не е врата в полето, ами само рамка - дори завет не прави на съвестта....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със всички ограничения за скорости за кубици съм съгласен, не ме бърка с колко карам нали не ходя пеша , но с това че немога да карам автомобила си след 23:00h НЕ СЪМ , супер безмислено е , нали ще си спазвам ограниченията, кво пречи да карам и след 11 тогава ? ...то сега , трябва полицаите да спрат всеки , да гледат кой колко години е карал...т.е. от колко време има кетап, може и да не е карал ....

smile175 smile175 smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не можах да разбера точно колегата odin какво от това че никаде не пише колко коня е колата, те конете продължават да бъдат 200 на брои а кубиците 1300 и проблема остава, не ми е работа да давам аз акъл и да давам решения на въпроса, това което мога го правя, следващия съзтезател дето ме изпревари отдясно или се забие вбагажника ми щото вместо зимни гуми си е купил усилвател и туба пак ще яде бои, ама пича с 1.3 200 коня си остава, добре че е готино момчето и си кара колата с акъл, и аиде да си го кажа, според мен решението са яки глоби, и яка цетка на изпита за кормуване и листовки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.