Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на ангренажна верига


deni

Recommended Posts

Добро утро,

 

С много поздрави се връщам от Еуратек София.

Наред с някой други проблеми, казаха, че ми е време да сменя ангренажната верига (разхлабена и колата трака). Цената, която дадоха е 80,00лв веригата + 200,00лв.труд.

Какво ще ме посъветвате, да търся ли на друго място по-ниска цена или да приемам офертата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро,

 

С много поздрави се връщам от Еуратек София.

Наред с някой други проблеми, казаха, че ми е време да сменя ангренажната верига (разхлабена и колата трака). Цената, която дадоха е 80,00лв веригата + 200,00лв.труд.

Какво ще ме посъветвате, да търся ли на друго място по-ниска цена или да приемам офертата?

Бягай на Сточна гара - веригата е на половин цена и ще те упътят за по - нормален сервиз от към цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята я сменях сам,НО е доста трудоемко.На Сточна гара е 36 кинта,ако ти се занимава-

1-източваш маслото и антифриза

2-сваляш картера...

3-и капака на веригата

4-сваляш зъбните колела и старата верига внимаваш с шпонките и зацепването-да не разместиш нещо....и по обратния ред.

Резултатът е по-тиха и по-пъргава кола!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

 

Аз моята я сменях сам,НО е доста трудоемко.На Сточна гара е 36 кинта,ако ти се занимава-

1-източваш маслото и антифриза

2-сваляш картера...

3-и капака на веригата

4-сваляш зъбните колела и старата верига внимаваш с шпонките и зацепването-да не разместиш нещо....и по обратния ред.

Резултатът е по-тиха и по-пъргава кола!

 

Доста добре си го описал, обаче аз или мой познат няма как да се справи, пък и си е направо риск. Резултатът обаче ми звучи чудесно :D

 

Получих цена от Мотоексперт: части - 100лв., труд - 150,-лв., гаранция - колкото давали при смяна на ангренажен ремък - окол 50 - 60 хил. км. (Аз що ли се радвах, като я взех, че си имам "верига", а не "ремък", виках си "И аз като мерджаните...", пък то май все тая, все се сменя, само дето "веригата" е доста по-скъпа.. )

Тъй че явно, ако ще е в голям сервиз, ще е ЕТ.

 

Можете ли да ми кажете какво имат предвид под "части"? Не е ли само веригата, или с нея се сменя и друго, от Мото-то ми казваха нещо "верига, семеринги", имаше и трето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верига+2зъбни колела-комплект както ти писах на Сточна около36лв

Гарнитура за капака на веригата- около2 лв.

Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и семеринга на коляновия вал/така и така се сваля капака,може да се смени/и гарнитура на картера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и семеринга на коляновия вал/така и така се сваля капака,може да се смени/и гарнитура на картера

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам какво пишете че се сменя, ако някой тръгне да сменя веригата сам и не е много сигурен в себеси да хване да прочете първо какво пише в книгата :"аз ремонтирам шкода" която е за шкода 105-120. Предполагам и е сервизните книжки за фаворит ще има подробни обяснения който ще са идентични с тези на фабия ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

ангренажната верига (ремък) на колко км се сменя?

аз съм с фабиа 1.9 TDI-PD-101 на 94 000 км и нищо не съм сменял освен масло и филтри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз смених ремъка на 120к км . Но просто я купих на толкова и се оказа , че не беше сменян. Ремъка на колко се сменя .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Добро утро,

 

С много поздрави се връщам от Еуратек София.

Наред с някой други проблеми, казаха, че ми е време да сменя ангренажната верига (разхлабена и колата трака). Цената, която дадоха е 80,00лв веригата + 200,00лв.труд.

Какво ще ме посъветвате, да търся ли на друго място по-ниска цена или да приемам офертата?

Безобразие !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веригата и колелата можеш да си ги смениш сам,но ще стане по-бавно!Колегите са писали как.Много е важно обаче двете колела да лежат в една равнина,иначе веригата заминава за 10к.км!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Смених веригата в ЕТ. Материал + труд + 2 години гаранция + Програма 4+ = 220,00лв.

Благодаря за мненията. :smt017

Май темата се изчерпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата, но на колко км се сменя ремък-а (1.9 sdi)

 

При мен имаше индикация - колата тракаше повече от нормалното (бензин) и казаха, че веригата е разхлабена => за смяна. Иначе съм на 93 хил. км, т.е. в дадения по-горе интервал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата, но на колко км се сменя ремък-а (1.9 sdi)

Ти си избери от 80 000 - 120 000 км.

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата, но на колко км се сменя ремък-а (1.9 sdi)

 

Аз скоро сменях на моята 1.9 sdi на 90 000км.

На 90 000км. ми казаха от Еуратек че се сменят ангренаж,ролки и другия ремък.Проверява се и водната помпа за теч,ако е ок тя се сменя на 180 000км

Купих си от Еуратек ангренажен комплект и ми казаха че е за 90 000км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така сме на тази тема , някой може ли да ме посъветва дали веригата ми е за смяна , защото се чува че трака. И може ли да се натегне ? Колата е Фабия 1.4 MPI 2000 год. Също така ориентировъчна цена със труд.

 

Благодаря Ви предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.