Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение и съвет относно евентуална покупка на АТВ


simichoil

Recommended Posts

Колеги, отскоро ме е пленила една идея - да си купя АТВ. Гледах из Русе има няколко магазинчета и доста си харесах един модел. Не са много скъпи и определено мисля да си го карам както лятото така и зимата из града. Цената на ново АТВ е около 3000-3500 лв, има и по евтини китайски. Дайте мнения или съвет .. какво трябва да гледам, при избор, какво трябва и не трябва да има и изобщо струва ли си покупката на едно такова нещо. Става дума за нещо подобно но малко по евтинко :

 

img2.jpg

 

Мерси предварително smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен даи или малко повече пари и си купи нещо японско или дори 2-ра ръка но избягваи китайските. Скромния ми опит с едно китайско АТВ (чисто ново) на 150км. скъса верига, после и ядове със спирачките имаше. Помисли си примерно миксерите, колко стати Хонди се движат а китайски почти няма (година две и са дотам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм на мнение за нещо по марково дори и 2ра употреба. Предлагаха ми и на мен някаква супер изгодна оферта за АТВ с двигател хонда(уж) и било мн добро и тн. но не си купих по ред причини, а го купи приятелче което му скъса за 2 месца 2пъти оста на задните колелета и като цяло ми се струваше голяма преебавка с тия китайски боклуци.

 

За мотопедите е същата работа както каза колегата по горе. 2 години карах хонда 92година модел, сглобена от части който са внесени от япония в контейнер и никакви грижи докато не я продадах. Тия китайските скутери освен че не държат двигателите им на тормоз то и едвам вървят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,японското си е японско.И аз съм на мнение,че е по-добре да си купиш 2 ръка японско,отколкото чисто ново китайско.Примери за доказали се вече машини са Yamaha raptor и Suzuki Quad king.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако няма да го караш по лоши пътища новото китайско според мен е по-добър вариант ,японските определено са добри ама ще са употребявани това значи карани са зверски по-всякакви пътища,вобще не се подържани,и най-лошото издухани мотори,а при японските подръжката и частите са много скъпи и марковото излиза скъпо

п.п моят съвет е да е възможно по мощно минимум 10-12к.с че не вървят мнго тия машини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това няма да ти помогне много , ама направо се изкефих като ги гледах. Японски и доста по скъпи от бюджета ти , на нямат нищо общо с китайските. Включително цената.

 

011410177-big.jpg

 

011410171-big.jpg

 

Успех с избора ! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези китайските който съм ги гледал в складова база(търговия на едро) не са с 4 задвижващи колела и дори нямат диференциал на задната ос(или поне с такова впечатление останах). Бяха с по един спирачен диск на оста от зад. Като цяло реших че не ми харесват. КОгато на пловдивския панайр разгледах истинските АТВ-та тогава напълно се убедих че китайските за пореден път само изглеждат като истинските но нямат нищо общо. И аз гласувам за японско или американски 2-ра ръка. Не знам как седи въпроса с резервните част но и ново да е пак трябва да се проучи това защото е много важно споерд мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.