Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качихте ли се на велосипеда?


Тодор Попов

Recommended Posts

Времето се затопля. Сигурен съм, че тук в този форум има хора, които освен любимата количка, от време на време се качват да повъртят педалите. И аз не правя изключение. От снощи се заех да стягам "Железния кон на две колела". Всъщност, понякога карането на велосипед доставя не по-малко удоволствие от карането на колата. Вие правите ли така, колеги? smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам около 10хилки навъртяни с текерлек-каквото трябва съм дал на спорта- вече си вървя пеш :) !

 

Съвсем сериозно го казвам-като бях малък :) период 14-18 години - се събирахме с приятелите (колоездачи) всяка събота и неделя и обикаляхме някъде . (Варна,Албена,Балчик,Кранево и тн). Бяхме замислили и до Бургас да ходим,ама само 2ма бяхме навити. Правихме си пикничета,картофки на жар и тн- имаше мого смях, от време на време падания и бой по пътищата :)

 

Еххх бяха хубави детски години! smile088

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината мисля да си купувам скоро велосипед.

Тук е мястото на помоля познавачите да ми препоръчат нещо до около 300 лв, че да затварям повече пари в колело е грехота направо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не знам какво удоволствие намирате да карате колело из София(и най-вече из всичката гадост дето я бълват колите) :-k. По повод темата - да качих се вече на колелото, но излизам да карам за кеф в парка, където поне се надявам въздуха да е ма-а-а-а-алко по-чист :mrgreen:(ама блажени са вярващите :lol: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината мисля да си купувам скоро велосипед.

Тук е мястото на помоля познавачите да ми препоръчат нещо до около 300 лв, че да затварям повече пари в колело е грехота направо

Бих те посъветвал да си купиш нещо БГ присводство (Спринт или Крос) Според цената и модела. Другото което бих те посъветвал е да си го купиш от веломагазин (не от МЕТРО; БИЛА и т.н.) тъй като там със сигурност велосипеда е сглобен като хората и ще ти служи дълго а не е притегнат "на ръка" колкото да изглежда цял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за София - най - хубавия магазин покрай , който минавам всеки ден по няколко пъти е на бул. Димитър Несторов ( срещу центъра по хигиена ) има колела за всеки джоб ... лично аз съм със сериозни резерви към техниката в Метро , Била , Практикер и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал да си купиш нещо БГ присводство (Спринт или Крос) Според цената и модела. Другото което бих те посъветвал е да си го купиш от веломагазин (не от МЕТРО; БИЛА и т.н.) тъй като там със сигурност велосипеда е сглобен като хората и ще ти служи дълго а не е притегнат "на ръка" колкото да изглежда цял.

 

Ми, да, то с тоя бюджет българско ще е :D

 

Ако става въпрос за София - най - хубавия магазин покрай , който минавам всеки ден по няколко пъти е на бул. Димитър Несторов ( срещу центъра по хигиена ) има колела за всеки джоб ... лично аз съм със сериозни резерви към техниката в Метро , Била , Практикер и т.н.

Ако става въпрос за София - най - хубавия магазин покрай , който минавам всеки ден по няколко пъти е на бул. Димитър Несторов ( срещу центъра по хигиена ) има колела за всеки джоб ... лично аз съм със сериозни резерви към техниката в Метро , Била , Практикер и т.н.

Знам го тоя магазин :smt017

smile188 Оня ден в понеделник ме задмина на Стамболийски. Ти що караш по релсите, бре smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само DRAG си заслужава парите....http://www.velomania-bg.com/ всичко друго е компромис. Дано съм ти бил от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само DRAG си заслужава парите....http://www.velomania-bg.com/ всичко друго е компромис. Дано съм ти бил от полза

 

Мерси smile159

Ще те послушам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2 около 3 години карам велосипед по-сериозно и имам около 12 000 км навъртяни...Падам си по организираните велопоходи.Тук на Стара Загора е хубавото,че може да се кара и в равнината,и в планината....Обикновено се събираме няколко човека и си набелязваме маршрут,тръгваме рано сутринта и се връщаме привечер.На ден според терена минаваме до около 90-100км.(равнина) или 40-тина планинско!Лично аз предпочитам асфалтовите пътища,но карам и по горски и чакълести.Този уикенд ще излизам да карам и мисля ако е хубаво времето да направя една разходка към 30-тина км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината мисля да си купувам скоро велосипед.

Тук е мястото на помоля познавачите да ми препоръчат нещо до около 300 лв, че да затварям повече пари в колело е грехота направо

 

Добре де каква е логиката, че не е грехота да дадеш една торба с пари за нова кола, а е грехота да дадеш повече от 300 за байк. Честно казано за тези пари няма свястно колело. Най-евтиното, което е близо до бюджета ти е Драг 1 /one/ от Веломания, но и то е супер компромисно колело. Около нова година се дигнаха цените на колелата и ако преди стигаха за някакво базово колело тези пари, вече не е така.

 

Ако вземеш нещо пусни някоя снимка да се похвалиш ;-) Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди карах cross обаче беше много ниско качествен оказа се голям боклук сега съм с драг хакер много съм доволен от орегиналните скорости шимано но се съжалявам че не си взех с пружини и с поне една дискова спирачка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :) ето го мойто колелце,всяка част от него съм сия купил отделно и сглобил сам, е точно сам не но един приятел ми помогна щото нямах някой инстурменти например като за средното движение ,та Драг е най-добрият вариант за парите които се предлага,но зависи как щего караш за МТБ е слабичак отзаде в заварките и доста приятели имам който са чупили. smile159

post-2632-138453083296_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... сега съм с драг хакер много съм доволен от орегиналните скорости шимано но се съжалявам че не си взех с пружини и с поне една дискова спирачка

 

aз съм с драг гризли + диск шимано както си е оригиналната окомпектовка.

Не съжалявай за диска спира по зле от в-брейк, както и да не съжаляваш че нямаш 'пружини' предполагам става дума за предна вилка. За 1000 км на гризлито ми се разлуфти цялата и даже се притеснявах да не се разглоби някаде. Отделно нито спирачката спира както трябва нито амортесьора работи нормално. На евтино колело всички части са му евтини и са компромис.

Важно е всеки който иска да си купи колело да си отговори на няколко върпоса: -примерно за какво му е това колело - ако му е да си ходи на работа/ училище и го връзва по дърветата и оградите и стой така цял ден не е лоша идея за колело което е максимално евтино, ако колелото му е да си кара за кеф то цените почват от 500 лв и стигат сериозни 4 цифрени суми. Друго над което може да помисли човек е колко време мисли да го кара. Ако му писне за 1 лято е едно а ако мисли и в бъдеще да си го кара то по скъпото колело ще е по добре че няма да се налага да се подменят части който след 1000 км са за боклука.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз съм на вълна купуване на байк събирам всякакви мнения от хора, които са наясно. Търся hardtail, ще го ползвам по-софт XC. Разни горски преходи и от този род. В града няма да го карам, както каза Гогата в тая гняс из красивата ни столица нямам желания да ходя с колело. В гората предполагам ще карам по някакви пътеки, нямам намерение за хард оф-роуд, скачане от височини, DH и т.н. Също така едва ли ще намирам толкова време да го карам, колкото ми се иска, за това искам да избера нещо оптимално цена-качество. По принцип над 500 не ми се даваха, но както са вдигнали цените май няма да вляза в тази сума. За сега съм се спрял на Drag Ontario PRO, въпреки, че ми се искаше да има дискови спирачки. Ще се радвам на мнения за него, както и на други предложения. И до колко има смисъл да давам още 100лв за Team Edition, защото 700 точки малко множко ми идват да отделя за такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt004 smile113 И аз се качвам до дни на колелото, да открия сезона с един по-дълъг маршрут :D Не че не покарах малко на мацката колелото (Drag One), но откакто продадох моето есента ](*,) не съм въртял по-сериозно :(

Иначе съм за градско и селско каране (селско - като отидем някъде на палатки по морето си паркирам колата под някое дърво и я зарязвам докато не дойде време да си тръгваме, през останалото време съм на колело). Планинско ми е малко натоварващо :D

 

Така както е тръгнла ще се съберем за Вело-Шкода събор, мухахаххаа :smt030

 

 

fabia_bs, много добър цвят е клаймбърчето, честно казано ми е любимия :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам около 10хилки навъртяни с текерлек-каквото трябва съм дал на спорта- вече си вървя пеш :) !
Аз пък имам преплувани 40 000км за 13 години активна спортна дейност и също съм дал на спорта достатъчно и си правя разходките пеш със кученцата ми :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега съм се спрял на Drag Ontario PRO, въпреки, че ми се искаше да има дискови спирачки. Ще се радвам на мнения за него, както и на други предложения. И до колко има смисъл да давам още 100лв за Team Edition, защото 700 точки малко множко ми идват да отделя за такова нещо.

 

В тазгодишния каталог на Драг няма TE, само обикновенто и Pro. Основната разлика, е че по-скъпото е със задна главина на шлици както е редно. Иначе между Про модела и ТЕ няма смисал ТЕ-то. Иначе дисковата спирачка на Онтарио и Гризли спира по-зле от в-браке. В рамките на такъв бюджет е по-добре колелото да е без дискови спирачки, а и дори и за доста по-голям бюджет пак е относително. Изобщо механичните дискови спирачки не са добра идея.

 

Ако можеш да отделиш към 700лв. разгледай темата за BeOne от CRC. Има няколко модела за подобен бюджет, които в момента са на разпродажба и се равняват на двойно по-скъпо колело, купено в бг. Пратките идват за максимум 2 седмици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Viktor_, мерси, ще разгледам темата. Иначе видях, че в новия каталог няма TE, но не знаех дали още се предлага. От написаното от теб разбирам, че в тези ценови граници PRO-то е добър вариант. За дисковите получих и други такива мения и явно ще си остана на ви-брейк. Ако ще скачам на по-голям бюджет не знам дали не си залужава да мисля за ZX5, но много са го вдигнали като цена и едва ли ще дам толкова пари. Ще се радвам и на други мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг варинат за нов байк на близки цени като Онтариото е някой от намалените Трекове във Веломания като този или следващия модел 4300. Гледай само моделите без дискова спирачка. Хубаво е още при покупката да кажеш да ти сменят като приспаднат разликата примерно по-хубави платформени педали и ако искаш и по-хубав обтегач и т.н. Важно е да имаш предвид колелото да е съразмерно с ръста ти. На по евтините модели на българския пазар включително и на драговете често слагат доста тесни кормила, които не са удобни за човек с нормален ръст. Ако не е извън бюджета ти погледни и моделите на Рам - HT1, 2 и 3. Те са вече една идея над Драг като окомплектовка.

 

Обърни внимание на този сайт - CRC - това е най-големия онлайн магазин за колела и части и от време на време имат много хубави промоции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също обичам да карам велосипед.Имам една Пантера -Българско производство 95г ;18-скорости /шимано/ оборудвано с всички екстри.Тежичко е но пък освен гуми и спирачки друго нищо не е пипано по него.На километраж имам 7520км.Тази година обаче ще се кача на велосипеда по-късно ](*,)/ счупих крак преди 14дни /,но живот и здраве лятото ще имам възможност да покарам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt004 Вече и аз открих сИзонЯ! Ура-ура-ура! След безкрайно обикаляне за второупотребни колела се ядосАх и си взех един нов-новеничък синьо-сребрист Хакер СФ (ай` моля да не ме оругавате че не е достатъчно хубаво - много си ми е добър за целите), навъртях му 20 километра и сядам доволен да си налея една ракия, със салатка разбира се ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.