Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 2 1.9 TDi разход


channel6

Recommended Posts

А какво мислите за чип на този двг ( 1.9 тди ) , разхода ще падне ли малко , защоото наскоро карах една октавиа 2003 г. 110 к.с. и даде градско 5.7 с нормално каране .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво мислите за чип на този двг ( 1.9 тди ) , разхода ще падне ли малко , защоото наскоро карах една октавиа 2003 г. 110 к.с. и даде градско 5.7 с нормално каране .

 

Ъм, те двигателите освен TDI буквите друго общо нямат :roll: Цецо75 е с чип и тунинг на 1.9 TDI 77kw, след 2004-та година са двигателите по 105 коня, но е сменил и турбина и т.н, та може да каже за разхода как е... По принцип според мен, не ти/му трябва само чип на този двигател, защото казват, че има най-слабата турбина в групата, та общо взето му е слабо място... и не е добре да го надуваш още :) Ако искаш повече коне - купи си заводско повече коне, разхода няма да намалее, според мен :) Ще се вдигне малко.

 

Онзи ден трябваше да ходя до едно място много спешно - карах със 140-160км/ч по магистралата, като 110км съм ги минал за 32 минути. Даде ми разход от 5.1л/100км... Та... по-нисък от този разход, с това ръгане (и съм още със зимните гуми) не мисля, че може да се докара... Иначе много хора са го казали - TDI-то е измислено за магистрали, за в градско не го гледай толкова колко харчи :) Почти "змей" си е на фона на извънградското, ако спазиш многото условия (задръстване, къси разстояния, пали-гаси много често и т.н.). Например, аз съм стигал до 8.9 разход, зимно време на 6-7км разстояние шофирах, като почти никога не съм оставял двигателя загрял на повече от половината на скалата на термометъра...

 

Поздрави

 

ПП: Иначе стоково е слабо двигателчето, ако колата е пълна с хора (4+1), вънка е жега и си включил климатика - направо се превръща в 1.4i 75 коня сложен на камион. Т.е. слаб ми се вижда само тогава (трябва повече газ и повече на полу-съединител, докато тръгне, иначе му е трудно да отлепи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен ако карам 90-100-4,5(лошо че не карам така smile091 ).Иначе при моето каране 6-6,5 (основно извънградско).В града 7,5-8,5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карах със 140-160км/ч по магистралата, като 110км съм ги минал за 32 минути.

 

Колега, ти си като изтребител. 110 км за 30мин = 220 км/ч...какви 140-160 направо си хвърчал по трасето...:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да сте докрай коректни - давайте и средна скорост на пробега.

Аз тука ще си трая, че моето 1.8 TSI откъм разхода :oops:

(да не оспамвам темата де, става въпрос за разход на дизеларки все пак)

...мамоооооо - СРАМ!

 

Да, това за средната скорост - наистина, трябва и то да фигурира!

Иначе, при разумно каране - разход от 4.3-4.6 л за тоя двигател - е напълно достижим при средна скорост 70-80 км/ч.

Откъдето пробег 1000 км - че и повече - е напълно реален при пълен резервоар. :smt017

Ами това е главната далавера на дизела!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво мислите за чип н[list=]

а този двг ( 1.9 тди ) , разхода ще падне ли малко , защоото наскоро карах една октавиа 2003 г. 110 к.с. и даде градско 5.7 с нормално каране .

Ако някой тунингар ти предложи повече мощност и по-нисък разход едновременно, прати му много поздрави и си намери някой друг да пише софтуера. В най-добрия случай ще се запази разхода, при лек десен крак. Иначе е вярно, че този модел не е удачен за силов тунинг, но ако е в добро състояние, едно 120-130 коня ги понася добре, особенно ако не се кара постоянно на макс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти си като изтребител. 110 км за 30мин = 220 км/ч...какви 140-160 направо си хвърчал по трасето...:)))

 

Ми... знам ли... б@си, сега като го сметна стабилно било наистина, но гледах под 140 да не падам.... София- малко преди Пазарджик (110км)- за толкова го взех... Навръщане 47 минути...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен разхода градско варира 6.2-7.2 като го смятам пълно пълно само, борда изобщо не е верен при мен, разликата винаги е различна и за това спрях да го гледам. Карам средно по 20км на ден, но не в най-големите задръствания. Навън обаче не карам бавничко явно защото рекорда ми е 5.3 още като я взех и не мога да го достигна този разход винаги е поне 5.4-5.5 даже мина 6, но по новата част на Тракия не се усещаха 160 s_flag .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти си като изтребител. 110 км за 30мин = 220 км/ч...какви 140-160 направо си хвърчал по трасето...:)))

 

Ми... знам ли... б@си, сега като го сметна стабилно било наистина, но гледах под 140 да не падам.... София- малко преди Пазарджик (110км)- за толкова го взех... Навръщане 47 минути...

 

Поздрави

 

Пловдив-София (преди слизането към магистралата и после пак погледнах часовника около Плиска) 47 минути, като магистралата беше празна и позволяваше да се поддържа 160 км/ч, така че е напълно нормално smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо75

и аз съм на твоето мнение , но тогава на тази октавия дето ти казах какъв и е случия :D

 

Мойта е чипосана с 50% отгоре и ми е давала 3.8/100 по борд компютър в София. :) Ама нали се сещаш, че това са изключения.

 

Сега си погледнах борда - за последните 1500км почти изцяло градско - 6.1/100. Начи реално около 6.5-7 литра. Не е зле като за зимата и трафика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пловдив-София (преди слизането към магистралата и после пак погледнах часовника около Плиска) 47 минути, като магистралата беше празна и позволяваше да се поддържа 160 км/ч, така че е напълно нормално smile159

 

Мда... Това ми е второ-трето каране такова... спешно... И слава Богу, че хубавицата се държи на ниво!

 

Поздрави

 

ПП: Най-ниския ми е 3.9... Когато колата беше на 300 километра :) Разходих я из България, с максимална скорост 80км/ч (нали е нова и й треперех)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз вчера постигнах най-ниския си разход по комп, без да съм се стремял да го направя:

 

Автомобил: О2 1.9 TDI 105

Маршрут: Еко-то на Околовръстното (преди Симеоновско) - Перник

Разход: 3,9/100 по комп

Средна скорост: 54 км/ч

Никакви задръствания, време на пътуване - 35 мин.

 

Важна забележка обаче, че рестартирах компа на бензиностанцията, колата беше вече на 90 градуса, сам в колата, без багаж...така, че нормално.

 

PS. Moя комп излиза, че дава доста верни показания, тъй като съм го засичал 2-3 пъти с зареждане по колонка и разликата е около 0,1 .. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.