Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 2 1.9 TDi разход


channel6

Recommended Posts

Преди 2 дни минах 1000 км за един път и съм много доволен от разхода...

 

 

Браво! Ами то при тая средна скорост е нормално, еле пък и да е нанадолнище... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дни минах 1000 км за един път и съм много доволен от разхода...

 

 

Браво! Ами то при тая средна скорост е нормално, еле пък и да е нанадолнище... ;)

 

Мдаааа ... 1000км нанадолнище ... чудя се дали останаха нанагорнища вече или всичко е надолу :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дни минах 1000 км за един път и съм много доволен от разхода...

 

 

Браво! Ами то при тая средна скорост е нормално, еле пък и да е нанадолнище... ;)

 

Мдаааа ... 1000км нанадолнище ... чудя се дали останаха нанагорнища вече или всичко е надолу :mrgreen:

 

Ех....! Тома Неверни си е Тома Неверни! Айде ако се видим в неделя на НИМ да ти покажа книжката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, не споря за разхода - случвало се е октавията да показва разход 4.0 за 90км изминати. Просто "1000км" и "нанадолнище" в едно изречение е доста забавно :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Супер разход! Евала! Аз, на "Octavia 1", 1.9TDI, под 4.5 литра на 100 километра, не съм го свалял, при това, че карах изнервящо бавно, дори и за мен, който по принцип обичам да карам бавно (за да карам по-дълго) :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако визираш последния ми пост - не коментирах твоя разход. Както и в предния ми пост също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да сте докрай коректни - давайте и средна скорост на пробега.

Аз тука ще си трая, че моето 1.8 TSI откъм разхода :oops:

(да не оспамвам темата де, става въпрос за разход на дизеларки все пак)

...мамоооооо - СРАМ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да сте докрай коректни - давайте и средна скорост на пробега.

Аз тука ще си трая, че моето 1.8 TSI откъм разхода :oops:

(да не оспамвам темата де, става въпрос за разход на дизеларки все пак)

...мамоооооо - СРАМ!

 

 

 

ами колега......... на магистралата 130, а след това 100 :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и преди в подобна тема бях написал, че рекордът ми е за около 300км. от Варна до Казанлък - среден разход 4.1л./100км...ама ако не реша нарочно да правя рекорди едва ли скоро ще го стигна отново. Обикновено при пробег над 200км е около 5.3-5.5л./100км. смесен цикъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Не е моя, под наем, Октавия 2 1.9 TDI 105кс, 3 годишна, на 78 х. км, от Стара Загора с посещение на Аграрното изложение smile004 , отбиване до Пловдивския панаир и бегом към София, средна скорост по компютър над 72км/ч, на магистралата съм карал с 120км/ч освен 4-5 изпреварвания докъм 150 и среден разход - 4.2/100. Климатроника не е спиран.

 

Като влезнах в София и задръстванията - най-накрая ми качи до 4.3/100 smile159

 

За съжаление новата техника е по-икономична от старата - аз с мойта не мога да го дам тоя разход, нищо че съм на 1/3 от километрите и на половината на възрастта....

 

Опитах се да намеря обективни причини и открих следното:

 

1. Усилвателя на волана на Октавия 2 е електро-механичен - той "харчи" енергия само когато се ползва и само количеството, което му е необходимо за подсилването. Резултатът е, че двигателят не е непрекъснато натоварен да захранва хидравликата, а само алтернатора се товари от време на време и то в зависимост от необходимото. На празен ход мойта под 0.7л/час не пада, като клони към 0.8л/час. Другата се върти около 0.4/час до 0.5/час, но повече я влече 0.4. Като пусна климатика отивам на 1.0л/час, Октавия 2 - на 0.7 до 0.8/час. Ако въртя усилено волана на място на ОК2 разхода се покачва с около 0.1л/час.

 

2. Предавателните числа на 5-степенната скоростна кутия на Октавия 2 са по-дълги - от 2-ра нататък всичките. Резултатът е, че двигателят работи с по-ниски обороти => харчи по-малко.

 

3. Предположение, нямам данни - коефициентът на челно съпротивление на Октавия 2 е по-добър = по-малко челно съпротивление = по-малък разход.

 

4. 1.9 100кс и 1.9 105кс имат коренно различна диаграма на мощността - 100кс имат плато на въртящия момент 240NM от 1800 до 2400 об/мин, докато 105кс имат един пик от 250NM при 1900 об/мин и след това започва да пада - вторият е по идея по-икономичен, докато първия дава повече перформанс ;) Като това се комбинира с вече споменатият електро-механичен усилвател, по-дългите предавателни числа и предполагаемото по-добро Cx = по-икономична кола.

 

Мисля, че това с 1000км наклон изгуби актуалност. А пък и десния крак може да направи големи разлики в разхода при една и съща средна скорост.

 

 

EDIT: Forester, двигателят Е ПОМПА-ДЮЗА, защото 100кс няма от старите Verteilerpumpe (те са 90 и 110кс), а PD-та са 100 и 130кс. Ако искаш пусни го някоя търсачка, кода на двигателя е AXR, ще видиш. Но дори и без кодовете - само като го чуеш как трака и ти става ясно, че е PD. Така че не ми казвай, че харчи повече по тази причина ;)

 

http://www.vwspares.co.uk/beetle_belts.php - виж на Cambelts - " 1.9 TDi PD ATD,AXR,BEW,BSW "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според дебелите техническите данни 1.9TDI, 90bhp на О1 дават 5.2 среден. За О2 1.9TDI, 105bhp дават 4.6 среден....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варна - Монтана-през Търново и Ботевград на бордкомпа - 4,8/100 на зареждане 5,7/100

Монтана-Варна през Плевен и Попово на бордкомпа - 4,9/100 на зареждане 5,3/100

Скоростта е между 90-110 за междугратските и 130 за магистрала. По бордкомп скороста средната беше под 100, но не помня точно.

това с круиз контрол на О2 2.0TDI 140 hp(103kW) s DSG

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Моят варира от 6.8 до 7.9 зависи от задръстванията и от настъпването. Зимата е стигал до 8.9, и това е...

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.