Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Coilover - въпрос за пружините.


Recommended Posts

Привет колеги.

 

Имам следния въпрос към тези от вас, които смятат, че са наясно и имат опит с Coilover-ите: Има ли значение дали пружина No.1 ще е отгоре, а пружина No.2 отдолу (както следва от изображението по-долу) и какво ще стане ако им разменя местата? На снимката е така, както го извадих от кашона, когато пристигна от Германия (т.е. на снимката е заводската окомплектовка):

 

001yis.th.jpg

 

В нет-а съм виждал различни варианти - пружина 2 отгоре, 1 отдолу. Какъв ефект ще има разменянето на местата им? Знам, че No.1 е отговорна за пружинирането, а No.2 за височината.

 

Идеи :roll: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таз тънката пружина не е ли само за комфорт , щот ако вземеш кит само с една дълга дебела пружина ша си биеш главата в тавана :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile191

Както се Усъмних , така и стана ... вариантите на тез китове са конфорт и т.н. прострийт , като конфорта е в две разновидности - с една пружина с променлива дебелина и две както е в тоз случай , а вече де трябва да седи таз пружина :-k ... на повечето китове е отдолу , па мое и да нема значение знам ли ... ако по ти харесва тури я на втория етаж .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това окачване се води повече тунинг, отколкото рейсинг... Идеята на въпроса е дали при абсорбиране на неравностите по пътя някоя от пружините се свива 1ва (най-вероятно малката, която е и по-мека)? Ако сложа голямата отдолу, дали няма да поема 1ва удара и следователно да го смекчава малко или логиката е, че 1во се свива там където е по-мек материала (малката пружина) от което следва, че няма значение къде ще стои, возията ще бъде една и съща :roll: ...

 

П.п.: Впускам се в лични разсъждения, за да дам някаква насока на разговора. Не съм много наясно, 1вото ми регулируемо окачване е тва, нямам опит с други такива (не броим това, че съм карал няколко такива).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отдолу да е малката по е прецизно щото общата маса е по малко

да ама центъра на тежеста се вдига с грамове... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отдолу да е малката по е прецизно щото общата маса е по малко

да ама центъра на тежеста се вдига с грамове... :lol:

 

отдолу е малката. голямата е с хода на щока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко , нали ти казах к'во да мериш , а Бат Сами ти каза резултата ( падане на центъра на тежеста ) ... действай па ако не стане лесно ша ги завъртиш ... от опит глава не боли ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко аз мисля,че нямя значение как ще ги сложиш,резултата ще е един и същ.Хаиде слагаи ги да я видим,аз петък може да идвам към варна и ще се видим smile169

post-3012-138453083977_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.