Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За КАТ, протоколите по взаимно съгласие и някои майки


The Freshmaker

Recommended Posts

Този случай поразително прилича на нещо, което се случи и на мен, когато колицата ми беше още на 5000 км (10.2008). Един бабаит със старо Ауди А6 беше спрял с включен ляв мигач в лявата лента и докато го подминавах отдясно с 20 км/ч реши, че трябва да влети с мръсна газ в дясната лента. Е.... влетя, ама в мойта задна врата и калник. Аз в колата си имам бухалка, мачете, ловджийски нож и швейцарско ножче smile169 ..... та реших, че може да противодействам, ако има агресия. От аудито излязоха двама чичковци на средна възраст със запасани пищови в коланите (определено не бяха газови). И кво да правя аз с моите хладни оръжия срещу тая огнева сила? smile177 .... Хубаво, че се оказаха приятелски настроени и се извиниха, но не искаха да викаме кат. Аз прецених да не се заяждам и се съгласих (и без това имам каско - ще се оправя и без протокол от кат). Даже ме компенсираха за притеснението с пари.

Та от тогава се чудя - и кво сега.... аз трябва като послушно кученце да съм доволен от доброто настроение на големите страшни батковци ли? Щото живеем в нормална държава с еднакви закони за всички!

Един нормален човек трябва да има нерви като корабни въжета, за да оцелее в тая наща джунгла!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Та от тогава се чудя - и кво сега.... аз трябва като послушно кученце да съм доволен от доброто настроение на големите страшни батковци ли? Щото живеем в нормална държава с еднакви закони за всички!

Един нормален човек трябва да има нерви като корабни въжета, за да оцелее в тая наща джунгла!

Брей, все по тази наша държава плюем :-k Дали трябва да си доволен или не при тази среща не знам, всеки сам за себе си преценява обстоятелствата. Нека обаче не забравяме, че както при нас има "големи страшни батковци", така и в "белите" държави, към които уж все гледаме, има техни "колеги". Разликата е само в начина на обличане и поведение. Общото е повече от ясно - и едните и другите бият, стрелят и заобикалят закони. За това мнението ми е - стига с това пословично обръщение към нашата държава - ненаказано прекрачване на закона има навсякъде. Нещо повече - за разлика от тук, има доста напреднали страни в които е крайно препоръително да не минаваш пеша и сам през някои райони. Пробвай, ако искаш, да минеш по този начин през част от предградията на Лондон или през някои от гетата в Щатите. Много бързо ще разбереш, че в БГ си е супер и че Филиповци (в София) е като райско кътче, а тези батковци, за които пишеш, са като любезни пиколота на 5-звезден хотел...

 

И не на последно място - държавата, това сме ние!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав за едно нещо - "Държавата - това сме ние"! А иначе, че не е сигурно да обикаляш пеша даже и в самия център на София, се доказа от скорошното клане на млади хора. Не плюя родината, щото си я обичам, но плюя държавата, щото е абдикирала! А относно предградията на големи европейски градове, за които говориш - не си прав! Може и да е страшно да минеш сам и пеша, щото негрите са много и са нагли, но дойде ли полиция им се смръзва л**ното. Какво означава това? Винаги и навсякъде има престъпност, въпросът е, че в цивилизованите държави има и навременно възмездие за престъпниците, т.е. органите си вършат точно работата, за която са предназначени, а не се опитват да те изнудват за 50 лв., че си направил забранен ляв завой. С органи визирам парламент (все пак те пишат законите), полиция, прокуратура, съд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав за едно нещо - "Държавата - това сме ние"! А иначе, че не е сигурно да обикаляш пеша даже и в самия център на София, се доказа от скорошното клане на млади хора. Не плюя родината, щото си я обичам, но плюя държавата, щото е абдикирала! А относно предградията на големи европейски градове, за които говориш - не си прав! Може и да е страшно да минеш сам и пеша, щото негрите са много и са нагли, но дойде ли полиция им се смръзва л**ното. Какво означава това? Винаги и навсякъде има престъпност, въпросът е, че в цивилизованите държави има и навременно възмездие за престъпниците, т.е. органите си вършат точно работата, за която са предназначени, а не се опитват да те изнудват за 50 лв., че си направил забранен ляв завой. С органи визирам парламент (все пак те пишат законите), полиция, прокуратура, съд.

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав за едно нещо - "Държавата - това сме ние"! А иначе, че не е сигурно да обикаляш пеша даже и в самия център на София, се доказа от скорошното клане на млади хора. Не плюя родината, щото си я обичам, но плюя държавата, щото е абдикирала! А относно предградията на големи европейски градове, за които говориш - не си прав! Може и да е страшно да минеш сам и пеша, щото негрите са много и са нагли, но дойде ли полиция им се смръзва л**ното. Какво означава това? Винаги и навсякъде има престъпност, въпросът е, че в цивилизованите държави има и навременно възмездие за престъпниците, т.е. органите си вършат точно работата, за която са предназначени, а не се опитват да те изнудват за 50 лв., че си направил забранен ляв завой. С органи визирам парламент (все пак те пишат законите), полиция, прокуратура, съд.

Прав си за тамошната полиция. Същото важи и за други държави - хората имат респект към органите на реда, без значение от какво и как е породен. Точно това написах преди година и нещо тук, след което получих критики, че не това е начина :mrgreen: Има обаче едно НО - ако дойде полиция - добре. Вероятността това да се случи докато точно ти минаваш през покрайнините не е много голяма. Преди 2 години влязох с влак в Лондон. Това, което видях няма да го забравя и точно заради това написах горното за Филиповци, както и истината, че не бих минал пеша от там. И пак във връзка с "въпросът е, че в цивилизованите държави има и навременно възмездие за престъпниците", както пишеш - качи се на рейс в Неапол (ако щеш и в центъра на града), постави 20 евро в джоба си. Като слезеш, дори след 2 спирки, вероятността да не откриеш банкнотата е голяма. А в Италия респекта от полицията е огромен. И какво от това? То по-скоро важи за граждани като мен и теб, а престъпниците си го местят от единия крачол в другия. За мен разликата между нашите "кримки" и тези от "цивилизованите страни, както ги наричаш е, че нашите действат по-открито, докато, впредвид по-строгата полиция (нека така я наречем) на запад, просто е нужно по друг начин тя да бъде заобиколена. Относно катаджийте ни - въпроса е спорен. От една страна е добре да ни наказват за нарушения, защото само това е начина да станем по-културни шофьори. От друга страна (убеден съм), че повечето шофьори в този форум поне веднъж са били ДОВОЛНИ, че са успяли да "бутнат" и са минали метър - ама тогава никой не се оплаква :lol:

А за сентенцията "държавата - това сме ние" - визирам И политиците. Защото преди да станат такива, те са били като мен и теб. С други думи всичко опира до самосъзнание и когато получиш власт, да не забравяш от къде си тръгнал. Нека да крадат, но с мярка, за да има и за народа - така всички ще са доволни. Познавам кметовете на две общини (не са в София). Те са придърпали по нещо към себе си, но не са забравили за хората. И с ръка на сърцето мога да кажа, че тези две общини просперират главоломно. За едната писаха дори наскоро по печатните медии, а за другата - какво ще кажеш за село с изградена с пари, осигурени от кмета, централна канализация, изцяло подменен водопровод, преасфалтирани улици, сменени бордюри, навсякъде посадени цветя, действащи и пълни детска градина и училище и т.н. и т.н. - всичко направено с тези пари и все неща, за които, например, господата баровци в Бояна (да речем) само могат да си мечтаят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си за тамошната полиция. Същото важи и за други държави - хората имат респект към органите на реда, без значение от какво и как е породен. Точно това написах преди година и нещо тук, след което получих критики, че не това е начина :mrgreen: Има обаче едно НО - ако дойде полиция - добре. Вероятността това да се случи докато точно ти минаваш през покрайнините не е много голяма. Преди 2 години влязох с влак в Лондон. Това, което видях няма да го забравя и точно заради това написах горното за Филиповци, както и истината, че не бих минал пеша от там. И пак във връзка с "въпросът е, че в цивилизованите държави има и навременно възмездие за престъпниците", както пишеш - качи се на рейс в Неапол (ако щеш и в центъра на града), постави 20 евро в джоба си. Като слезеш, дори след 2 спирки, вероятността да не откриеш банкнотата е голяма. А в Италия респекта от полицията е огромен. И какво от това? То по-скоро важи за граждани като мен и теб, а престъпниците си го местят от единия крачол в другия. За мен разликата между нашите "кримки" и тези от "цивилизованите страни, както ги наричаш е, че нашите действат по-открито, докато, впредвид по-строгата полиция (нека така я наречем) на запад, просто е нужно по друг начин тя да бъде заобиколена. Относно катаджийте ни - въпроса е спорен. От една страна е добре да ни наказват за нарушения, защото само това е начина да станем по-културни шофьори. От друга страна (убеден съм), че повечето шофьори в този форум поне веднъж са били ДОВОЛНИ, че са успяли да "бутнат" и са минали метър - ама тогава никой не се оплаква :lol:

А за сентенцията "държавата - това сме ние" - визирам И политиците. Защото преди да станат такива, те са били като мен и теб. С други думи всичко опира до самосъзнание и когато получиш власт, да не забравяш от къде си тръгнал. Нека да крадат, но с мярка, за да има и за народа - така всички ще са доволни. Познавам кметовете на две общини (не са в София). Те са придърпали по нещо към себе си, но не са забравили за хората. И с ръка на сърцето мога да кажа, че тези две общини просперират главоломно. За едната писаха дори наскоро по печатните медии, а за другата - какво ще кажеш за село с изградена с пари, осигурени от кмета, централна канализация, изцяло подменен водопровод, преасфалтирани улици, сменени бордюри, навсякъде посадени цветя, действащи и пълни детска градина и училище и т.н. и т.н. - всичко направено с тези пари и все неща, за които, например, господата баровци в Бояна (да речем) само могат да си мечтаят...

 

Съгласен съм на 99% с това, което пишеш! Само за Неапол не мога да се съглася, че е в категорията "цивилизовани страни" smile150 smile106 .

Между другото, скоро минавах през Варна и си мислех точно по темата за краденето, но и оставянето на нещо и за народа. Сигурен съм, че техния кмет е много напред с парите, но и градът им е, може би, най-красивия и уреден в България. Направо бях поразен - цветя, алеи за велосипедисти, много добре маркирани пешеходни пътеки, чистота. Ние от Пловдив и София можем само да им завиждаме и да си мечтаем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.