Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За КАТ, протоколите по взаимно съгласие и някои майки


The Freshmaker

Recommended Posts

Днес ми се случи нещо извънредно ободряващо. Карам си в дясна лента, с около 50 км/ч, вляво от мен някакъв кара с 35-40 км/ч. Докато го застигах нито мигач, нито нищо, продължавам си ведро напред, докато усещам, как олигофренът спонтанно е решил да завие надясно, влизайки между вратите ми и започвайки да ме върти. Вероятно е гледал наляво докато завива надясно, к`во пък толкова. Правя георични опити да спра и дори действително успявам да го направя, напреки на трамвайните линии на бул. Шипченски проход в София. Хубаво че не идваше трамвай, че щеше да ми е трудничко да пиша вмомента... Всичко е цветя и рози, слизам, върху мен се нахвърят трима дружелюбни господа от по 100ина килограма. В суматохата звъня на 112. Следва дружелюбен разговор:

Аз: "Добър ден, да съобщя за ПТП еди къде си"

Диспечерката: "Има ли пострадали и ранени"

Аз: "Не, няма."

Диспечерката: "Други сериозни опасности, пожар, колите могат ли да напуснат сами мястото на ПТП-то?"

Аз: "Да, могат да напуснат на собствен ход, щетите са само материални"

Диспечерката: "Ще ви свържа с колегите от КАТ"

Следва чакане (3-4 мин)

Вдига отегчена диспечерка, с която се повтаря едно към едно предишния разговор. Краят на разговора беше белязан от мъдрото изречение "Ами разберете се с другия водач, претрупани сме с работа, не можем да ви пратим колеги в близките няколко часа, оправйте се".

Индивидите по 100ина кила определено не бяха съгласни с моите възгледи, аз с техните също. Резултатът: ще се бръкна поне 600-700 лева за смяна и боядисване на врати + изправяне на дребни детайли. Да ми е честито. Благодаря на целия КАТ че не спират да бдят над безопасността на движението, което между другото в България е може би най-безопасното във Вселената. Много бих искал някой да ми обясни така, че да успея да разбера, в какво точно се изразяват реалните функции на служителите на КАТ. Ей така, от любопитство. А дотогава искам да благодаря и на техните майки. Затова, че са ги родили. :smt019

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам че бях сам. И съжалявам че под въздействие на шока не направих каквото трябва, а именно за пет минути да се уредя с поне трима "свидетели", които дори да не дойде КАТ, щяха да са от полза при значително по-първобитния начин на уреждане на въпроса... :smt019

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва задължително да си вземете по едно протоколче за ПТП да имате в колата. Попитайте как е при вашата застрахователна компания, всяка си има различни номера. При мен, в Армеец, си има протоколи и телефон за бързо реагиране. Става ПТП, звъниш на диспечера още преди КАТ. Той те инструктира какво да правиш в детайли, да си мълчиш и да не се съгласяваш с другата страна за нищо. Обаждат се на КАТ да регистрират ПТП, след което ти пращат отбор мутри да регистрират събитието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото абсолютно сериозно забравих номера на кретените, просто откачих. Знам само че започваше със СО... А и имам изключително ярък спомен как съм подавал жалба срещу друг г*з, който буквално се опита да ме очисти, с регистрация на колата му и т.н., е резултатът беше че ме викнаха след 1 месец да ми кажат че нищо не са направили...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото абсолютно сериозно забравих номера на кретените, просто откачих.
smile175

да,ти си бил притеснен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

 

А ти защо звъниш на 112?!?!? Телефона на Полицията е 166. И не им казваш, че няма пострадали, а че няма кръв, но някои от присъстващите са видимо уплашени, дори повече smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната много неприятна случка. А по въпроса тези от КАТ са там само за да тровят живота на хората, и да припичелят някой лев допълнително - пресен случаи от днес. Колегата ми увисна 25 лева за това че буса бил "мръсен" ( нищо общо ). Вчера другия колега също минус 30 лева но на ръка ( тои си беше виновен) ама ония бяха доста нахални, сами си поискаха и понеже колегата ми е русенец, ако му вземат талона са едни разправии.... :smt019 :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенекии се оправят, важното е, че ти си добре. ;)

 

Дано само, не се окажа лош пророк и КАТ да не те зачешат, ако онези идиоти са пуснали жалба :?.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса бат Сами не дали пътищата ни са мръсни или чисти а това че КАТ служителите трябват да са на пътя да всяват респект и да съблудават реда по пътищата а не да се заяждат за некви глупости. Справка ако сте гледали новините преди два три дни за катастрофата на във Варна на бул. Сливница ( малко по нагоре от нептун ) как се опитаха да потулят нещата, понеже виновния бил инспектор ( или нещо такова ) и карал с ~1.9 ПРОМИЛА :smt019 ](*,). Еи тези не ги гонят....

 

edit: за това говора Пиян следовател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам че бях сам. И съжалявам че под въздействие на шока не направих каквото трябва, а именно за пет минути да се уредя с поне трима "свидетели", които дори да не дойде КАТ, щяха да са от полза при значително по-първобитния начин на уреждане на въпроса... :smt019

колега, не е късно да "уредиш" свидетели, да знаеш - хващаш верни хора и си готов, никой не може да докаже, че не са били там! опиши, че сте изпаднали в шок от птп-то и от отношението на другата страна. опитай се да откриеш номера на колата - там, където описваш, че е станало, е доста оживено и не може да няма камери. побързай, не е късно и не се отчайвай. и да не те е яд - всеки бабаит си намира майстора (винаги има по-големи бабаити) smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятна случка...искрено ти съчувствам, най-вече защото, до колкото знам, си перфектен шофьор!

По отношение на полицията - и преди съм го казвал, че "поощряването на самоуправството, беззаконието е целенасочена политика на управляващите".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам в колата си две брадви един нож ,голям лост под седалката и гозов пистолет ,ако ми се наложи ще ги използвам :D знам че това не е наичина но срещу 5 надрусани газарчета със слово нестаааа Педи 5 години ми се случи същото горе долу даже замалко да ме набият щото бях с на брат ми колата пък в нея няма и клечка ](*,) така че бой мама им да те съдят после ако искат smile150 smile150 smile150 smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

anastasе,не е това начина.Не трябва да се влиза в конфликти ,защото не знаеш на какъв луд ще попаднеш.Като извадиш газовия ,а той извади истински.По кротко,а после ако трябва отмъщение,ама без свидетели :!: Щото после проблема е много голям,като заведат жалба срещу теб.От собствен опит ти го казвам,бил съм бакшиши дето не си дават наема и после в полицията призовка.Ако набиеш някого ВЕДНАГА ти пръв в полицията да подадеш жалба докато той е в несвяст :lol: .Който подаде първи жалба и невинния :!: :!: :!: :!:

няма са бийте ей

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, много гадна работа. Божо, страшно се дразня на неандерталци, които сменят ленти и карат все едно са сами на пътя - няма да се огледа, за мигач - забрави и накрая ти да го отнесеш. Аз също се срещам с такива всеки път като тръгна с колата нанякъде. От мене няколко съвета. Запамети си в телефона номерата на повече колеги от форума и звъни в подобни случаи на пожар - за тва сме - да си помагаме. После - не излизай от колата, освен ако няма опасност от пожар и си запиши в телефона като съобщение номера и марката на колата, която те е ударила, ако можеш да ги видиш и не излизай и не отваряй докато не получиш потвърждение, че ще дойде КАТ. Ако КАТ откажат да дойдат - звъни на колеги, ще дойдем. Не съм много фен на агресията, ама дръж си в джоба на вратата спрейче с насочено разпръскване и палчица или нещо от сорта за реакция, ако седнат да те напъват по-некултурно да излизаш. Ония ако се ометат - супер, имаш им записани номера и марката на колата, ще дойдем свидетели и ще ти се разпишем за каквото требе, а КАТ ще трябва да си домъкнат заетите дупета и да съставят протокол. Знам, че в напечена ситуация това може да не ти хрумне веднага, но го имай в предвид.

 

Колеги, апел към всички - ако Фреша не може по законен път да си възстанови разходите - нека да помогнем. Достатъчно хора сме из форума, всеки по 5 или 10 лева да даде, все е нещо. Нека Божан да даде номер на сметка и да покажем, че сме задружни и съпричастни в подобни случаи. Същото може да се направи и в аналогични случаи с други колеги, дай Боже да няма такива. Аз участвам с 25 лева в подкрепа на Фреша, дано и вие помогнете.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pow,

Не съм уверен, че мога да намеря точните думи за да кажа какво точно смятам за жеста, трогнат съм, ужасно много благодаря за поетата инициатива, но постът ми нямаше за цел да търся съчувствие или помощ, да чукаме на дърво нямам нужда от това, просто исках да споделя противната случка и да си излея душата нищо повече smile159 smile159 smile159

И все пак - наистина много благодаря за постъпката smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Божо, ти дай номер на сметка, пък да видим ще се натъкнеш ли на съчуствие и помощ тука, може и да те изненадаме. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pow,

Искрено оценявам жеста, но просто нямам нужда от него, въпреки това хиляди, милиони и т.н. внушителни числа благодарности за предложението, просто нямам думи, може да звучи като клише, но в случая го мисля наистина smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ако не друго, да се похваля че отново си имам кола, която е (почти) като нова и все така зелена :lol: \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че последствията са отстранени :) .

Дано работата е свършена така, че никой освен теб да не може да разбере къде са били щетите :smt017 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Божо, радвам се, че всичко се е наредило, честито завръщане на пътя на колицата ти, дано повече да не се повтарят такива грозни случки с нея и с тебе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.