Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вибрации между 2000 - 2200 оборота - 1.9 TDI-PD 101кс


Dereal

Recommended Posts

Колеги, преди няколко седмици заведох возилото в Еуратек да ми остранят "тунинга" по колата - няколко чегрътки по броня и калник. След като я оправиха (без грам забележка съм по тоя проблем) колата започна да вибрира като на "незакопчана" щипка някъде отпред вляво - пред мен. Вибрацията се появява при всички положения - празен ход, 1,2,3,4,5 скорост (на задна не съм пробвал ;) ) и след около 2200-2250 оборота изчезва. Според мен нещо не е закачено както трябва и тогава резонира.

 

Водих я пак за това, огледаха я, предположиха въздушен филтър, вдигнаха я на повдигача и я върнаха. Понеже на празен ход не го чувах реших, че са я оправили. Само че Петко Бочаров се намеси - Да, ама НЕ - започна пак да си го издава тоя звук.

 

Тъй като реших да се възползвам от промоцията за 10% отстъпка от работа и накладки отидох да ми ги сменят. Тук една червена точка както на сервиза, така и на приемчика - като разбра на колко километра е ми каза "Не е ли много рано?" (справка 23 688км ;) ). Но децата нямат спирачки, аз също ;) - викам Скърца ми (което е вярно, не винаги и относително тихо). И отново споменах за проблема с вибрацията/звука.

 

Днес ми се обадиха да ми кажат две неща:

 

1. Накладките няма смисъл да се сменят, не са захабени (червена точка опрделено - нищо не им пречеше при проявеното желание от мен да ми ги сменят и да инкасират сума за работа и материали, но те са коректни и ми казват)

2. Не успяват да го чуят шума, предполагат, че е може би от някакъв клапан на турбо (аз пропуснах няколко "такта" на сърцето при тая информация) и да отида да им демонстрирам.

 

Не знам как да им го демонстрирам по-добре, защото миналия път ми направи впечатление, че се чува само вътре в колата и при затворени прозорци. Отвън при отворен капак другите шумове го "надвиват". Чудя се дали ако имат пак 1.9 TDI-PD 101кс за ремонт (но не по двигателя) да им предложа по едно кръгче с двете една след друга и следене конкретно на този оборотен диапазон. Но някак имам чувството, че няма да стане - трябва да имат налична колата, да имат желание да пробват и евентуално да хванат разликата.

 

Но се обръщам към всички колеги, които евентуално са имали същия проблем - тази вибрация в оборотите 2000-2200 - колата не върви по-зле, освен шума друго не забелязвам.... но съвсем случайно тези обороти съвпадат с диапазона 100-130км/ч на 5-та скорост - т.е. на магистралата винаги имам шумотека. Дали ви се е случвало, нещо да ви звучи познато и какви са били проблемите/решенията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо : Добре дошъл в клуба на чуващите :D ,

 

Преди време бях писал по същия повод , само че при мен резонанса се получава в диапазона 1200-1400 об. Първото нещо към което се насочих беше ауспуха . Отидох в сервиза на шкода в Стара Загора - казаха ми , че е перфектна . След това в Пловдив - същата работа . Остана ми последната надежда за Надежда в София. Грабнах се и отидох . Преслуша я едно от младите момчета , покара я - ЧУ ГО ! Отвори капака и взе да мърда кутията на филтъра и други PVC анДЖаклами ( ;) ). Да ама не . После я вкараха в сервиза , а аз останах да кибича отвън...След половин час излезнаха и казаха , че и колата на ШЕФА се чувала по същия начин... Ба си ...

При мен се получава само на топъл двигател при топло време . Зимата - рядко , само след мн. дълго каране. За мен си е нещо от заглушителите , ама де да знам ...!!!! Струва ми се , че като загреят нещо почва да вибрира в ауспуха.

Друг колега от Троян бе споделил , че при него подобна вибрация била отстранена чрез смяната на клапан на турбото - дебел цилиндър стоящ след въздушния филтър. Преди това били сменени съединител , маховик , тампони и тем подобни ужасии.

smile159 Наздраве на всички шкодоимащи събратя !!! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери пластмасовата щипка от ляво на предното стъкло,дали не се е измъкнала,дето служи за закрепване на талончета.

При мен се оказа ,че от нея се получава такова бръждене,около 2000об.

Та заради това ходих три пъти до сервиза,докато го разберат от къде е. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Coverdale, ТОЧНО за това не се бях сетил, пък е реален шанс това да е източника.

 

Димон - звука го има при всякакъв двигател - студен, топъл, тъкмо загасен и пак запален. Разликата е, че когато е студен и когато е на скорост се чува по-силно... Но ако наистина е тая пластмасова джиджавка - съвсем обяснимо - двигателя вибрира най-много като е студен и когато е натоварен, т.е. на скорост.

 

Днес ще ходя да си я прибера, силно се надявам държача да е. Ще пиша резултатите.

 

EDIT: Прибрах я, звука си го има. Обясниха ми, че е нормално - от клапан на турбото, по принцип си го имало. Но преди го нямаше... При тези обороти вибрациите ставаха по-силни, но никога не са били толкова шумни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей Dereal, я разкажи какво точно имаш предвид под вибрация ! Купето и мотора се тресат или чуваш само такъв звук наподобяваш на две допиращи се неща изпаднали в резонанс.

При мен звука става по-силен през лятото . Тъкмо бях го позабравил малко и сега със затоплянето ](*,) ](*,) , отново. При мен НЕЩОТО е само вибрация в обороти 1200-1400 , после се слива със звука на мотора.В момента на резонанс се усеща по-силно треперене на волана ( на свободен ход и на големи обороти волана тръпне мнооого слабо)...и най-интересното е , че се чува само вътре. Дори като отворя прозореца затихва.Чува се всякога и на всички скорости (след като е загряла колата). Дори и да съм отнел газта , при намаляване със скорости минавайки през тези обороти изръмжава подобаващо. Три пъти съм ходил за това нещо, но ще ходя пак . Бърка ми в мозъка като карам бавно из града .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изолация му е майката! smile159

 

 

smile159 Наздраве , макар и в работно време , ама преди го нямаше гадния звук бе, Митак !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен има вибрация между 1100 и 1300 оборота.... дали ще е на скорост или не , винаги се чува.. отначало забелязах, че пластмасовия капак на двигателя има луфт, но след като го затегнах, пак се чуваше... като имам време ще я закарам да я погледнат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
И при мен има вибрация между 1100 и 1300 оборота.... дали ще е на скорост или не , винаги се чува.. отначало забелязах, че пластмасовия капак на двигателя има луфт, но след като го затегнах, пак се чуваше... като имам време ще я закарам да я погледнат

 

Аз бях в ЕТ - Надежда вчера . Пробвахме , карахме , ....Според момчетата моята вибрация не била кой знае каква , но я чуха !!! КЕФ !!! :D Излезе голяма тъпотия !!! Откри я пича в приемната с плитката! :) Браво на него !!!

Оказа се , че е една черна кутия , която играе ролята на СМУКАЛАТОР веднага след декоративната решетка , след нея въздуха се подава по една гофрирана тръба на въздушния филтър...Има един лабиринт в нея с цел да не влиза вода в смукателната система.

При обороти между 1200-1300 двигателя вибрира най-много и изпада в резонанс с тази "кутия". Вибрацията се предава по коша на мотора ( тъй като е вързана директно за челната релса на колата) и директно в купето.

Не било проблем , но нямало какво да се направи...За мен това обаче не бе решение на проблема и поставих ВЕДНАГА 2 стериопора под двата края на кутията вкарани под натиск , които да я натегнат към интеркулера. Резултата беше налице. smile169 , сега само ми остава да измисля нещо по-кадърно , за да изпитам пълно удовлетворение...

Христос Воскресе !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.