Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода 105L(GT)


InFeRn0

Recommended Posts

Симпатична е Шкодичката има потенцял да се доразвие пък и колата е като жената за един може да е най-голямата красавица за друг да е най-голямата грозница, така че не се впрягаи много :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравеите колеги! Aз съм на 17години . Cлед няколко месеца взимам книжка и колата ще я карам аз! Досега беше на брат ми.Mалко за колата купена е 84г. от „Мототехника”, модел 105L, направен основен ремонт преди 8-9г., изкърпена през 2006г.

 

До тук по колата съм направил:

 

 

Екстериор

 

Преди година минах пода и праговете с преобразовател, грунд и body.Калниците,предната престилка и основите на фаровете са грундирани и боядисани.С баща ми и огромната помощ на Сашо(maxrpm) сменихме задна лява полуоска. Смених с нови, малките мигачи, оригинално ляво огледало и нови калобрани.Взех оригинални пружини, почти не използвани, изшкурих ги, намазах с преобразовател, грунд и ги боядисах зелени.Cега остават амортесьорите, които ще са червени.Смених и радиатора, и пак същата процедура с боядисването само, че цвят черен. Отзад сложих бели джанти, скоро и отпред ще сложа.

 

Интериор

 

Взех по-хубави калъфки за седалките от колегата (SKODA 105 RS ), после смених седалките със здрави, защото мойте не ставаха за нищо.Купих си барче за касетофона и сложих маншон и топка купена 1984г. от Чехия и два джоба за вратите.Сложих и някакви колани на задните седалки, за да не правят проблеми от КАТ.Смених задната кора и тапицирах с кожа.Сложих барче пред задните седалки и нови гумички на педалите, както и щора на задното стъкло.Приготвил съм нова дъска с уреди, но още не съм я сложил. Смених жабката, защото предишната имаше лепенки и ме дразнеше. Нови лайсни, защото старите бяха много смачкани.

 

Какво искам да направя: Екстериор

 

Броните са избелели и трябва да ги боядисам и да намеря дръжки от Favorit заоблени.Да си намеря маска с ляв фар от големите, другият го имам.Мигачи от белите големи и малки и да пръсна стоповете.Джанти лети 4х130, бях на косъм да купя тези, но ме изпревариха:

И най-вече което се надявам да стане до лятото е боядисване, защото колата стой пред блока и боята е много зле, за сега я кърпя наместа колкото да не гниее.

 

Интериор

 

Да сменя малките кори зад седалките, аз съм ги приготвил, но ще трябва да ги боядисам.Колани задни и предни инерционни и наставки на вратите.Хромирана тръба за лостта и може би кожени седалки или калъфки.Задни подглавници и уреди от 136, волан може би като този:

 

Разбира се всичко зависи от финансова гледна точка!

post-3121-138453375972_thumb.jpg

post-3121-138453375976_thumb.jpg

post-3121-138453375977_thumb.jpg

post-3121-138453375978_thumb.jpg

post-3121-13845337599_thumb.jpg

post-3121-138453375991_thumb.jpg

post-3121-138453375996_thumb.jpg

post-3121-138453375997_thumb.jpg

post-3121-138453375998_thumb.jpg

post-3121-138453375999_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, само не знам къде му видя калниците на човека. :D Колата не е зле, само тез сини калъфи на седалките хич не ми се връзват. smile048 smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, само не знам къде му видя калниците на човека. :D Колата не е зле, само тез сини калъфи на седалките хич не ми се връзват. smile048 smile049

Виждал съм колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Мерси. Ами нови неща са:

Смених огледалата, мигачи малки и големи с бели стъкла, дъската с уредите и големи джобове за вратите. Джантите вече са бели и пръснах стоповете.

post-3121-138453450678_thumb.jpg

post-3121-1384534507_thumb.jpg

post-3121-138453450702_thumb.jpg

post-3121-138453450703_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.