Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с Октавиа 1 - вода в краката на шофьора


PSYHO

Recommended Posts

Здравейте всички. Аз съм нов във форума и първо искам да се извиня ако нещо не съм направил като хората с първата си тема :D Искам да ви кажа, че съм много впечатлен от това колко са много и колко са готини всички тук. Надявам се да успея да стана част от вас.

Та сега на проблема. Купих си наскоро Октавиа 2000г. Останових наскоро, че под моята стелка се събира вода. Свалях корите и гледах тръбите на парното и не тече от тях. Гледах още сто неща и не намирам откъде тече. Дайте съвет... помагайте, че се побърквам вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Първо добре дошъл. По темата - огледай уплътнението на предното стъкло. Също огледай и дали добре уплътнява шофьорската врата. И най-добре отиди на автомифка (най-добре от тия с четките че пръскат отвсякъде с вода) и гледай откъде ще протече.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще погледна каналите при калниците. Но мисля да се опитам да изсуша първо мокета и след това да ч пусна на маркуч и да вида евентуално откъде тече. Интересното, е че то се едно образува като..лигенче да кажем, и е мокро само там в средата, а никъде другаде, нито при врата, нито при корите под таблото, нито при педалите... Не знам утре ще ровя пак. Мерси за съветите колеги :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам от къде тече. :D Мястото е кутията, през която минава инсталацията към компютъра. Намира се под корите на чистачките. Специално от лявата страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оки Ikonoma, а кво да направа за да не тече? То отвор за кабелите ли има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай каналите около калниците... може да са запушени, и оттам да влиза вода!

Успех

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оки Ikonoma, а кво да направа за да не тече? То отвор за кабелите ли има?

Преди да правиш каквото и да е облей хубаво с няколко кофи вода въпросното място и гледай решетката над педалите дали ще прокапе през нея. Ако прокапе свали корите и извади въпросната кутия. Почисти внимателно покрай нея и я уплътни най-добре с блокит, битумен или полуретанов пълнител. Не слагай силикон на оцетна основа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оки Ikonoma, а кво да направа за да не тече? То отвор за кабелите ли има?

Преди да правиш каквото и да е облей хубаво с няколко кофи вода въпросното място и гледай решетката над педалите дали ще прокапе през нея. Ако прокапе свали корите и извади въпросната кутия. Почисти внимателно покрай нея и я уплътни най-добре с блокит, битумен или полуретанов пълнител. Не слагай силикон на оцетна основа!

 

Off topic: И защо да не слага силикон на оцетна основа? Нещо разяжда изолациите или друг проблем прави? Или не уплътнява добре? ... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ами колеги направих това което ми казахте, но не мога да изсуша стелката за да разбера дали още тече. Нещо нямам време тия дни да си поиграя да я изсуша. Но ще го направя. Интересното е, че преди да го направя поливах с маркуч сигурно 10 минути и не видях да тече от някъде....

Абе ще трябва да си поиграя да я изсуша първо и тогава ще кажа има ли проблем все още.

 

ПП: Благодарч за интереса колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам от къде тече. :D Мястото е кутията, през която минава инсталацията към компютъра. Намира се под корите на чистачките. Специално от лявата страна.

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен миналата година имах подобен проблем но в краката на пътника до шофьора - и като се наклони колата (вдигна се предницата) при изкачване на баир - изсипа се около половин литър вода вътре в купето!!!

 

Вчера беше доста мокро в София.

За около 20 минути каране, пред задната седалка в дясно - само там - стана наводнение в купето!!!

Тавана е сух. Предната част на купето и отзад в ляво - сухо. Праговете сухи. Отникъде не тече. Приемчика в сервиза много се зачуди.

Утре ще разбера къде е бил проблема.

 

Чудното е че преди сигурно дни пак съм карал в дъжд и никъде проблеми. А сега изведнъж - вода в купето.

С парцал снощи преценоих че около 4-5 литра попих. Тази сътрин си имаше локвичка на мокета. Така и им я закарах в Еуратек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко OFF и от мене, аз на Ландровъра имам пробки отдолу за източване на водата от купето smile169

 

Значи фабрично е предвиден да се пълни с вода smile168 .

 

В темата за моята кола в проекти съм качил снимки на въпросната операция с почистването на нишата под корите на чистачките (стр.14).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко OFF и от мене, аз на Ландровъра имам пробки отдолу за източване на водата от купето smile169

 

Привет.

 

И аз малко офъфъъъ... но просто клипчето по-долу е точно по темата ;)

 

Поздрав към Forester и за всички, които обичат оф-роуд машините.

 

 

На този дали му се намокриха краката? :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа и от запушени канали - всъщност парното вместо въздух вкарва насъбралата се вода отпред под кората на чистачките. Казах им да я сменят кората. И фолиото в задната врата също - вратата била пълна с вода. Това ми казаха вчера по телефона. И фолио ще сменят.

Ако е била пълна с вода как тогава ми работи ел. системата във вратата. ???????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко OFF и от мене, аз на Ландровъра имам пробки отдолу за източване на водата от купето smile169

 

Привет.

 

И аз малко офъфъъъ... но просто клипчето по-долу е точно по темата ;)

 

Поздрав към Forester и за всички, които обичат оф-роуд машините.

 

 

На този дали му се намокриха краката? :smt032

А след такива подводничарски изпълнения задължително се сменят всички масла в автомобила...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска се опитах да изсуша стелката... е да ама не... Бърсах, бърсах с една кърпа и аз кат колегата изкарах 1-2 литра и ми писна..... И понеже днес мих колата с маркуч умишлено да видч откъде ще протече.. обаче не протече. Навсякъде беше сухо освен долу в самото корито. Та като ми втръсна да бърша реших да разглоба праговете и да видч кво става под мокета.... Хванах се за главата... ](*,) Отдолу тва дет е кичето имаше в него поне 5-6 литра и се отказах да бърша.... Сега през празниците ще я разглобявам да видя откъде тече и да я подсуша :(

Пожелайте ми успех ... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Първо искам да ви кажа едно голямо ЕВАЛА за сзбора и да се извиня, че не можах да дойда, но догодина няма да пропусна.

Така сега по темата. Докато вие се забавлявахте, аз се заиграх с моята Оки и успях да разреша проблема. След като разглобих буквално половината кола, сами си излезнаха местата от които влиза водичката мамка й .... Оказа се че колата е имала удар отпред при предния собственик и когато са изпъвали купето са го разкъсали на две места и бяха направили малки процепи. Отделно не бяха сложили тапите на кутията за компа дет е под чистачките и имах още едно две места дет се съмнявах. Та отне ми два дена да я разглобя, оправя и сглобя. Вътре пък купето от цялата тая влага беше започнало да лови ръждичка но и това оправих. Вече съм мн щастлив, щот като седна да карам, нямам чувството, че съм в Егейско море :D

Благодаря на колегата който даде идеята за кабелите, защото и оттам влизаше. Благодаря и на останалите.

Ето линк за снимките от ремонта.

http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=4 ... mId=130271

Време е за пиене и празнуване.

ПРИЯТНО ИЗКАРВАНЕ НА ВСИЧКИ АДАШИ НА ПРЕДСТОЧЩИЯТ НИ ПРАЗНИК smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

ПРОБЛЕМА Е РЕШЕН smile152 smile152 smile152 Минаха дъждовете и една автомивка и колицата е суха \:D/ \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.