Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

светят ABS и ASR лампи?


nox

Recommended Posts

Привет колеги,

Карам Фабия 1.4 16v, бензин, от 2001

Някой има ли идея по каква причина могат едновременно да ми светнат и ABS и ASR лампите на таблото? И доколко е опасно?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причината ще я разбереш, когато отидеш на диагностика :) . Опасно е до толкова, до колкото в момента нямаш функциониращи ABS и ASR. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

 

Закачи я на VAG-COM и ще си изпее. Причини бол - датчик, кабел, хидравлика и сие.

 

И не е лошо да кажеш от къде си. Така може да се намери и някой в твоя раион да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

От София съм, Люлин и Овча купел са ми най-близки :)

Иначе работата ясна - диагностика ще се прави, вероятно в ЕураТек. Дано тоя път да има кой да я направи, че последно нямаха хора...Ако ви е известен някой читав сервиз около тея два горепосочени квартала, който може да ми е полезен, ще съм ви безкрайно благодарен.

На всичко отгоре полевия тест показа, че АБС-а не работи, така че може и да не с еразмина само с откачен кабел:)

Отново благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Аз имах същия проблем с моята "Фабиета".

При диагностиката ми показа проблем в контролния модул на ABS./по VAG-COM грешка 301/ Модула върви заедно с ABS помпата така че автомобила излиза от движение за времето на ремонта. Свалят ти модула и го носят на ремонт - той е BOSCH. Това е редовен проблем с модулите. Обяснението на майстора е "студена спойка" на реле. Проблема е, че връзките в модула се запояват при висока температура и не всеки може да го извърши.

Та накратко: ремонт ABS: 150 лева.

Сваляне-качване и пълнене на спирачна система: 75 лева.

Сервиз: TEDIMEX - София, Люлин 3

Иван Мийков 0887 817552 ; 0896633459

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.