Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

покупка на Fabia-съвет


mitko66

Recommended Posts

Привет, дълго време търсих поло 9н, но не успях да намеря подходящо, насочих се към каката - Фабиа...

Днес разглеждах конкретно тази кола:

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?top ... f1=details

Много запазена е, покрива всичките ми изисквания-клима, 4 вр., 1.4 мотор...

Имам 2 въпроса

1. Къде мога да прегледам колата обстойно, ако някой може да помогне ще съм признателен (почерпката се подразбира), проблема е, че няма номера и трябва с репатрак...идеи?

2. за двигателя- кои мотори от тази година са 101 кс и кои 75, някои има ли кодовете...

 

Мерси предваритело, надявам се скоро да се присъединя в клуба Ви, макар, че колата ще е за по-добрата ми половинка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

Двигатели с кодове AME, AQW, AZE, AZF с мощност 47 kW и 50 kW и са чешките мотори. AUA и BBY са 55 kW от VW и AUB и BBZ са 74 kW, какъвто трябва да е на твоята бъдеща кола. :)

 

Успех с избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата която си харесал изглежда добре

малко ме притеснява, че на снимката на двигателя не виждам кутията на въздушния филтър, мисля трябва да е между компютъра и акумулатора.

скоростния лост би трябвало да е хромиран като дръжките на вратите

предната маска с тези халогени е за модела преди фейслифта, което ще рече преди 2003 година

ел стъкла не би трабвало да има отзад, няма бутони на шофьорската врата

това мога да ти кажа на външен вид

 

за технически преглед с камионче и на подходящ сервиз

 

 

Успех

 

п.с. колата става само за газов инжекцион защото е с пластмасови колектори

за обикновена уредба търси двигатели 60 и 68к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леки поправки. Въздушния филтър на този двигател се намира под пластмасовия капак на двигателя. Фейслифта е през 2004 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите реакции...не мисля да я газифицирам, така, че не ме притесняват пластвасовите колектори.

Значи има шанс мотора наистина да е 101 кс? Впечатления от този двигател, ще я кара жена, така, че динамиката не е на първо място, но все пак...

Колкото до сервиза, идеи за такъв, където да ме поеме познат човек и да прегледа обстойно колата...срещу съответното заплащане разбира се...

 

пп. от зад няма ел. стъкла, гумите са зле, но това да и проблема на колата...от вътре е много запазена, седалко, лост, педали, волан, кори на вратите, табло...направо си е мойта колица :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега! :) защо не посъбереш още малко парички и една чисто нова не вземеш на изплащане :) Разбирасе стига да имаш възможност де. smile159 smile113 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до сервиза, идеи за такъв, където да ме поеме познат човек и да прегледа обстойно колата...срещу съответното заплащане разбира се...

Абе хора казвайтее от кой град сте.Или ако не казвате да приемаме че сте от София....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам, тъпо от моя страна, от София съм...

Колкото до нова кола, бюджета не ми го позволява на този етап, не мисля да се загробвам с лизинги...

това ще е втора кола в семейството, съпругата ми ще вози децата в парка и т.н.

Пак ако някой има приятел в сервиз (на Еуратек или друг) моля за помощ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ела неделя на НИМ и ще я закачим да видим грешките. От там ще се разбере какво имаш да правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма начин, колата е без номера, искам да я закарам в сервиз да проверка на състоянието и, и търся подходящ такъв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да преценя за състоянието на колата, но цената ми се вижда височка. Дори всичко да е наред....пробвай да намалиш. В момента сделките на коли се броят на пръсти....има страхотни промоции за нови коли....така че може да се пробваш за коментар.

Поздрав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Искам да използвам темата отворена от мен за да се похваля, вече съм собственик на коментираната Фабиа, колата мина смяна на консумативи - ангренаж, масла, филтри и т.н. и вече са шофира от по-добрата ми половинка.

Много ми допада динамиката на колата и лекотата с която се управлява. Да ни е честита!

Ето снимка от регистрацията в КАТ

http://picbg.net/img.php?file=8e213ea52160fda8.jpg

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито,

 

със здраве да си я караш и в сервиз само за консумативи да "влизаш" с нея.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията, форума е страхотен, изчетох страшно много полезни неща и научих много за колата си...мерси, че ви има!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.