Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тампон скорости и греда, само ядове ;)


Rapid

Recommended Posts

Привет, пак аз. С кавото се хвана по колата само ядове. Намерих яки джанти, но май няма да станат заради ЕТ-то. Реших скоростите да сваля и да се отремонтират да спрът течовете, оказа се че и тампон-а е заминал май. А няма от къге да се купи. 011346220.jpg

011346269.jpg

011346272.jpg

011346279.jpg

 

Скоростите излязоха но 3-4 часа миене за да се получи това

011346284.jpg

 

Гредата излезе след намеса на флекса. Най-вероятно е крива и сега трябва да се реже и наставят "Фермите"

011346157.jpg

 

Тук въпросите са доста:

1. синьото се реже или ?

2. червеното е новия профил 1.5 см. или ?

3. зеленото 1.5см погложка да може носача да легне на нея ??

 

 

Тампон няакви идеи ???

 

Това е за сега от почнах уж само с дреболии но то си стана голЕм ремонт. '

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампон,мисля че можеш да си поръчаш на Сточна гара.Преди време се беше писало някъде из форума,че доставят такива,за около 50 лева,ако не се лъжа. Успех с ремонта и нека колегите помогнат за решението на другите въпроси !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера цял ден бях в магазина на Сточна гара. Там колегата Ангел вече работи. Но за съжаление вече и от Чехиия не може да се намети или поне те не успяват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се кахъри, колегите от Казанлък могат да доставят... smile106

Питай тях...

:smt017 Свържи се с колегата от форума rgc.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Благодаря полезния линк. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Днес е един добър ден за моя рапид. След 3 седмично мотане, лъгане и неспазване на срокове, една пловдивска фирма ми възтанови тампона на скоростите. Като цяло е направен доста добре или със сигурност ще е по-добре от колкото беше. Цената на ремонта е 35лв, но не можа да ми даде цена ако решим да си поръчаме резервни бройки, защотот не му се занимава да поръчва ламаринките в тампона.

Довечера ще снимам с истински апарат :)

011760859.jpg

011760861.jpg

011760862.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За любителите на чисти скоростни кутии няколко снимчици.

Беше разглобена, почистена, всички уплътнения сменени с нови. Като от завода е :)

Сега остана да я тикна обратно(ако се сетя кое от къде съм разглобил :) ) и да видя дали ще има течове :smt019 . Тука е момента да попитам колко масло побира ?? 2.3 литра ?? Приготвил съм и добавка ;)

011775841.jpg

011775842.jpg

011775839.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях чел в 1 книга че се проверя с пръчката на маслото трябва да е 8 мм по на горе от горната граница на пръчката :) ,а другия вариант да отвиеш болта който съм посочил на снимката и кат потече пак затегаш и си готов :) Успех smile159

post-1688-1384530869_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еййй как си я лъснал! Браво. Рапида заслужава точно това. Мушкай кутията и да те видим с нея на събора :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.