Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

дайте мнения за този GPS


Recommended Posts

- All-in-one navigation, communication, and entertainment handheld

- 5.0" vibrant color TFT LCD touch screen

- Powered by Windows CE 5.0 worldwide English/WWE operating system

- CPU: Centrality Atlas-III 372MHz ARM

- Memory: 64MB RAM

- 12-channel parallel GPS satellite tracking

- Comes with a 2GB SD card with street-level USA maps bundled by the manufacturer

- 3rd party WinCE GPS navigation software can be downloaded and installed

- Supports SD/SDHC cards up to 8GB in size

- Built-in FM radio tuner

- Lithium rechargeable 1000mAh battery allows standalone self-powered operation

- Built-in MP3/MP4 player supports WMV9, MPEG4, DIVX5.0, WMA, ASF, AVI, MP4, JPG, BMP, GIF, PNG, and more file formats

- Features:

 

*

GPS navigation

* MP3 music player

*

MP4 video player

*

Photo browser

*

eBook reader (txt)

*

Games (Windows CE)

*

FM radio tuner

*

Calculator

 

- Accessories:

 

*

2GB SD memory card with street-level USA maps pre-installed

*

100V~240V AC charger included

*

DC 12V~24V car charger included

*

2.5mm stereo music earphones

*

USB 2.0 data cable

*

Stylus

*

Car/vehicle mount

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за да получиш полезни съвети ще трябва да кажеш къде и за какво възнамеряваш да ползваш уреда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже GPS-а е с операционна система Windows CE трябва да му се инсталира софтуер Garmin Mobile XT, който е предназначен предимно за мобилни телефони, като предварително се "хакне" Windows-а. Неприятното е, че G M XT няма българско меню, дори в най-новата си версия. Може да работи само на руски от близките езици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машинката звучи добре като функции. Уиндоуса не се разбира можеш ли да ползваш, или тепърва ще се отключва, ама щом можеш да си пускаш плейър и други приложениея, ми звучи като да е отключен.

Нещо за производителя знае ли се? Модел, това-онова, добре ли изглежда? Какви пари искат?

 

трябва да му се инсталира софтуер Garmin Mobile XT

 

smile106 А защо пък точно Гармин?

Може и iGo8 например. Много е добър и последната карта за България излезе миналата седмица супер подробна. Дори и моята улица вече я има цялата. Освен това менюто си е на български, говора също.

PND-то ми е с iGo8 и не съм имал никакви проблеми досега :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

smile106 А защо пък точно Гармин?

Може и iGo8 например. Много е добър и последната карта за България излезе миналата седмица супер подробна. Дори и моята улица вече я има цялата. Освен това менюто си е на български, говора също.

PND-то ми е с iGo8 и не съм имал никакви проблеми досега :smt017

 

Тая карта на iGo8 я тествах от Горна Баня до ЕураТек. Освен, че ме прекара през циганската махала (за което съм му искрено "благодарен" :smt034 ), ме заби и в несъществуваща улица която отдавна е превърната в частен гараж (отдавна - поне 3 години съдейки по изгнилата табела). И след като ми предложи поредния безумен маршрут си пуснах Garmin-а и стигнах за 5мин. Накратко - картата на iGo не струва [-X :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един глас за iGO 8 - е, не с най-новата карта от преди седмица, а с тази, с която Велко раздаде Нокии-те :mrgreen: - оправи се безупречно в "Капана" в Пловдив и ме изненада, че има всички улици в Бистрица, нищо че някои от тях още не са асфалтирани даже. =D> :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си настройки за тая работа бре, момци :mrgreen:

можеш да му кажеш през кои улици да не минава. То, милото Ай-Го да не се е родило в София че да знае кое е циганска махала и на кой светофар те нападат просяците... smile168 А и, съгласи се - не могат да изтрият цял квартал от картата, само за да не минаваш оттам.

Вероятно си го оставил да те води по "най-къс" маршрут, а не по "най-лесен", например и затуй се е получило недоразумението.

smile159

 

Между другото пък, с извинение вече че оспамихме темата на колегата, ама и той мълчи там, нищо не казва :mrgreen:, та, между другото - вярно, че отскоро ползвам навигация, има няма месец, но пък си я пускам да ме води дори и до най-обичайните ми ежедневни POI, така да се изразя, и по половината от маршрутите вече знам много добри shortcuts които ми спестяват висене по задръствания или по километър-два :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И след като ми предложи поредния безумен маршрут си пуснах Garmin-а и стигнах за 5мин. Накратко - картата на iGo не струва [-X :smt018

В допълнение - миналата седмица ми се наложи да ходя до Димитровград и Пазарджик. Е коя е уважаеми колеги навигацията, на която съществува понятието гр. Димитровград и гр. Пазарджик. И не само това, ами и когато се намираш в центъра , хайде не на Димитровград ами на Пазарджик (областен град) навигацията ти изписва "Непозната улица" и "Непознат маршрут". Паралелно с iGo8 си бях включил и моята си навигация на телефона - Garmin. Хмм, интересно. И в Димитровград знаеше горе-долу къде се намира. За Пазарджик да не говорим. Там с имена на улици.

Най-добрата навигация за България (и Гърция) е Гармин. Останалите smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е коя е уважаеми колеги навигацията, на която съществува понятието гр. Димитровград и гр. Пазарджик. И не само това, ами и когато се намираш в центъра , хайде не на Димитровград ами на Пазарджик (областен град) навигацията ти изписва "Непозната улица" и "Непознат маршрут".

 

Така да се каже, често отскачам до Пазаржик и мога да гарантирам на 100%, че няма място в града, до което да не може да те заведе ГАРМИН-а. Имах известни проблеми с версия 4.60, но по новата 4,70 беше без проблеми. Наскоро пичовете ми изпратиха и 4.80 (в 11 различни варианта - топографски, с изолинии и какво ли още не), но нея още не съм имал възможност да я пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така да се каже, често отскачам до Пазаржик и мога да гарантирам на 100%, че няма място в града, до което да не може да те заведе ГАРМИН-а...

:smt017 Хаха. Пробвай тази операция с i-Go8. Пазарджик е POI, не е населено място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЕз да защитавам Гармин и ИГО и малко встрани от темата.

Но моля ви правете разлика между нажигационен софтуер и карта.

Това, че картата е калпава не е виновен софтуера.

А за да бъда коректен - нито Гарминската карта нито на ИГо са направени читаво.

Подробността е друга бира, но нима това е най-важното.

Елементарните операции като най бърз и най-кратък път се изчисляват и на двете карти едно към гьотере.

Така, че е въпрос на свикване за работа с определен софтуер.

И з амомента в България сме на ниво подробност на пътната мрежа и брой ПОИ.

За останалото - ще видим....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притеснявам се, че започвам вече да спамя, но подкрепям мнението на PRR по отношение картите и навигациите. Не съм пробвал ИГО и Гармин в чужбина. Пробвал съм ги двете в България и Гармин в Гърция. не мога да кажа, че има сравнение (карти и софтуер) между двете, именно по изчисляване на различните видове маршрут, POI, забележителности, обекти и т.н. Направи ми впечатление подробността в картите на Гармин (BG OffRoad и Auto Drive Hellas) и допълнителната информация на ИГО (камери, скорост и т.н.).

Но мога от опит да кажа как се държи Том Том като карта и софтуер в чужбина (Германия). smile157 Мааалко по-добре от ПЕРФЕКТНО.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iGo8 има добри карти за Европа. Поне в Испания се справи много добре. Но за България им е раничко. Докато за Garmin картата е трепач а сега излиза и 4.80....

 

Иначе и на двете интерфейса им има недостатъци и предимства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за да получиш полезни съвети ще трябва да кажеш къде и за какво възнамеряваш да ползваш уреда.

да си дойдем на думата :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

да си дойдем на думата :mrgreen:

 

Те се отплеснаха много колегите...

На мен ми изглежда добре :smt017 На външен вид - без забележки, хубав корпус, цвят, не е "ръбато" устройството.

По скрийншотовете - това ми прилича на някакъв Линукс под който вървят приложенията, по-компетентните да кажат греша ли.

Качено ти е iGo - супер, можеш да си добавиш лесно карти на България и Европа.

Абе добра е машинката, а и за тези пари :smt017

 

Имам познат който поръчва от ДийлЕкстрийм и му пристигат нещата, даже май беше и за тяхна сметка транспорта, така че моя съвет е да взимаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

да си дойдем на думата :mrgreen:

 

Ако не си на ясно, колко е голям този 5" дисплей - по-добре не си купувай ;) Гледам, че ще го ползваш на предния джам - та освен ако не караш камион - това ще ти дойде голямичко! Моето мнение е, че за този тип устройства, би било добре да е не повече от 4.3" или дори 3.5" Ако ще е 5" - по-добре да е вграден в централната конзола! Там дори 7" може да се намъкне! Разбира се, всеки си има предпочитания! Не знам колегите къде видяха Linux... Навсякъде пише Windows СЕ 5.0 Можеш да си качиш допълнителни карти - какви ли не! iGo и TomTom са с много добро покритие на картите в Европа и щатите! За Бг...казват - Garmin! Има схема и Garmin-а да подкараш на това устройство, но първо трябва да го "отключиш"!

Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

да си дойдем на думата :mrgreen:

 

Те се отплеснаха много колегите...

На мен ми изглежда добре :smt017 На външен вид - без забележки, хубав корпус, цвят, не е "ръбато" устройството.

По скрийншотовете - това ми прилича на някакъв Линукс под който вървят приложенията, по-компетентните да кажат греша ли.

Качено ти е iGo - супер, можеш да си добавиш лесно карти на България и Европа.

Абе добра е машинката, а и за тези пари :smt017

 

Имам познат който поръчва от ДийлЕкстрийм и му пристигат нещата, даже май беше и за тяхна сметка транспорта, така че моя съвет е да взимаш

 

 

free shipping и аз си поръчвах разни глупости от там и дойдоха за 15 дена напълно безплатна доставка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188 аз също ползвам този сайт за разни джундхурии.

До колкото съм чувал за доставки под 100$ не се плаща мито. Това устройство е 119$

как ли стой въпросът с митото - ако се плаща .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.