Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем-ляв фар Фаворит (решен...засега)


ruilov

Recommended Posts

Продължават моите проблеми с колата.Левият фар не свети на къси и дълги.Само габаритите работят.Не е крушката, не са бушоните.Напръсках къде ли не с WD 40-оправи се за 1 седмица,сега пак не работи.Явно не са и кабелите,защото понякога свети.Вече 2 пъти ме спира КАТ за това и все ми казват-"оправи си ги вкъщи като се прибереш".Сменях крушки-все не светят.Просто 2 пъти ме хванаха като не работят.

Единственото,което мога са си обясня е да не парви хубава всъзка някъде по веригата??

Вече не ми го побира главата от какво може да е.Някой има ли идея?Моля за бърз отговор, за да ги оправя утре по светло.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единия вариант да ти прекъсва жичката на крушката ... пробва ли с друга ?

Другия вариант разхлабена клема на куплунга и трети вариант спукана спойка на бушона ... те от това може да ти се губи само едната светлина ;)

 

П.П. За теста с мултицет или пробна лампа няма да те подсещам :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от крушката-пробвах поне с 5-6.Гледах куплунга (фасунката :lol: )-не видях нищо нередно.Как точно да проверя спойката на бушона?

Според мен обаче не е нито едно от тези,защото поставената преди крушка проработи сама и до днес си работеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш и куплунг на входа на фара - там има също кабелни обувки ;)

Бушона като го разклатиш ще неще ще даде контакт ако е спукана спойката ( ако не ти се занимава да демонтираш платката от пластмасовия капак ) ... инак тя се държи на него с 5 рапидки , но почни първо със жиците .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още в началото направих елементарен тест-извадих крушката от фара и включих светлините-светеше,но мноого слабо.Напръсках пак с WD-40 и се оправи.Вероятно отнякъде влиза вода от дъжда или при минаване през локвите ли.Нямам друго логично обяснение.

П.С.

темата да се изтрие, ако модераторите сметнат, че не предлага полезна информация ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още в началото направих елементарен тест-извадих крушката от фара и включих светлините-светеше,но мноого слабо.

Ами с това трябваше да започнеш ... свети слабо щото малък ток преминава през нея , а преминава малък ток щото ти е лоша масата на фара ... ай пусни една нова жица или почисти и стегни болта където се лови гредата на бронята и съответно е хванат снопа с многото бели жици , па ако е нужно смени кабелната обувка , провери и връзката до цокъла на крушката и като покаже 0 Ом ще светне като слънце ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ако не можеш да пуснеш нов кабел само смени накрайника или вземи една шкурка например 200-400 и зачисти добре, крачетата на крушката, направи същото с "обувките" на кабела с отверка или каквото намериш с подходящ размер за да можеш да почистиш. Стегни хубаво обувките, клемите и всички места където не е запоено.

 

Ето http://www.orbitfiles.com/download/id2110970081.html може да ти свърши добра работа, ако искаш дай емайл да ти пратя всичко на куп да не се мъчиш.

 

Да не си ми дал грешен имейл, връща ми съобщение, че не е доставен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.