Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Don't try this at Home!!!


Боби Доктора

Recommended Posts

В едно популярно предаване по Discovery Channel (Brainiac) казваха следното:

"МОЛЯ, НЕ ОПИТВАЙТЕ ТОВА У ВАС!!! ЗА ТОВА СМЕ НИЕ".

Е - аз реших вместо Вас да направя един опит. Взех един супер стар акумулатор (45Ah) и го зареждах с малък ток ток 7-8 дена. След това ми беше интересно дали в него има признаци на живот. Крушка от 21 вата светеше добре. Хубаво, но това не ми беше достатъчно, та реших да го дам на директно късо (посредством две хуууу-у-у-у-у-убави отвертки) АМА НАИСТИНА ЗА КРАТКО!!! та да видя аджеба има ли в него достатъчно ток.

 

Е................

Дадох го............

Ето резултата:

post-1302-138453082147_thumb.jpg

 

На 25 см от лицето ми (щото бях клекнал) стана мигновена ЕКСПЛОЗИЯ!!!

Само Господ ме спаси от по-сериозна контузия. Както е видно шрапнелите са доста ръбати и остри. А дъждът от сярна киселина в гаража беше доста внушителен.

Та, колеги - не на шега в книжките на колите пише: "Внимавайте при работа с акумулатора. Има опасност от експлозия"

Има - и то - КАКВА...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале Боби , добре че не си се окъпал с киселина ... аз час и половина преливах и промивах един стар акумулатор с ръкавици и после три дена ме сърбя на всякъде , а ти направо фонтан си предизвикал smile150 ... изглеждаше ми пораснал :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма докторе , бива ли таквиз да ги вършиш! То че си играиш с тоци всички знаем , ама пък чак толкова.....

Що не включи преди това камерка , че да влезеш и в тубето , а ние да се кефим максимално на изпълнението :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма докторе , бива ли таквиз да ги вършиш! То че си играиш с тоци всички знаем , ама пък чак толкова.....

Що не включи преди това камерка , че да влезеш и в тубето , а ние да се кефим максимално на изпълнението :mrgreen:

Хайде сега - нека всеки да си признае - кой не е опитвал засилвайки две жички в противоположна посока да ги даде за част от секундата на късо и така да провери наличието на ток. Който не го е правил - да ме критикува...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная бъркал съм в контакта , ма тогаз бех на около пет и си мислех , че направата на телевизор почва от кабела за високо напрежение ... е от тогава кухненския нож е още назъбен кат бичкия :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малеее... Добре че си късметлия...

Това ме подсеща как гърмехме електролитни кондензатори ама това си е доста по хард....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатора е бил без вентилация и се е повишило налягането до критична степен.

При свързване на късо е започнало моментално отделяне на газ, като от това е последвал взрива.

В тази тема бях писал за рисковете при боравене с акумулатори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как ще е без вентилация бре :!: Такова исказване не съм очаквал от теб.Да гръмне от налягане [-X

няма такива-без вентилация

искрата е възпламенила газа който са отделя при заряд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При зареждането на акумулатор се отделя водород и кислород. Ай сега познайте какво става като има искра smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как ще е без вентилация бре :!: Такова исказване не съм очаквал от теб.Да гръмне от налягане [-X

няма такива-без вентилация

искрата е възпламенила газа който са отделя при заряд

А газа който се отделя е гърмящ. Той та ка си се казва - "ггърмящ газ". Смес от водород и кислород в определени пропорции - http://www.jenite.net/2009/03/34-braunovia-gaz.html

ПП И аз уж съм пораснал ама понякога правя шантави работи. Напр. проверявам за ток с опакото на ръката. НЕ ГО ПРАВЕТЕ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се чудим на Боби....,и аз така проверявам,дали има ток. smile068

То адреналина си е наркотик! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле.. ужас, добре, че си оцелял.. а иначе на това се казва военна тактика "разузнаване с бой"...

Би могло да се случи на всеки все пак - такива сме - любопитковци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби и неговите водородни бомби. Е какво пък, след експлозията единственото образувано вещество е екологично чистата вода. Само да си по-далеч докато се образува по този начин. Късмет си имал Боби. Апел към останалите колеги - НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА В КЪЩИ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...леле леле, колко адреналин има в теб човек...

ти си си за бой, но не мога да не си призная, че и аз бих пробвал подобна щуротия.

В крайна сметка не разбрах, пострада ли след този киселинен дъжд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка не разбрах, пострада ли след този киселинен дъжд?

Слава Богу - жив и здрав съм... В първия момент при блесналите пламъци пред лицето ми инстинктивно затворих очи и се обърнах настрани... Нали се сещате, че всичко става за части от секундата... Усетих само боцкания по лявата част на лицето от парчетата пластмаса и сответното щипене там от киселината. Веднага главата я потопих в мивката под обилна течаща вода (добри спомени от обучението ми в ХТИ :lol: ) Всичкото пространство се изполни със супер-фина трудна за дишане кисела мъгла. За щастие гаражът ми има вентилатори, които могат да изсмукат и слон за минута smile084 . Бяха пуснати веднага и аз изкочих тутакси навън. След 5 мин. всичко беше проветрено и годно за "цъкане с език", приемане на поздравления за благополучния край и фотографиране на "демиджа"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 5 мин. всичко беше проветрено и годно за "цъкане с език", приемане на поздравления за благополучния край и фотографиране на "демиджа"

 

 

:smt017 Слава Богу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

В действителност и аз съм имал подобно изпълнение. Не толкова целенасочено, но ....доста по-неприятно. Не го пожелавам на никого.... Ако по лицето или някъде ви залее киселина, като пшърва помощ може да се посипете със сода за хляб (просто това е най-вероятно да имате под ръка). Колкото повече слагате толкова по-добре. Водата не помага в началото. След няколко пакета, тогава можете да миете, като междувременно търсите лекар.

Поздрави....

Пс1. Много лесно се стапя обвивката на кабел с късо на акумулатор....вместо да белиш бавно и внимателно да не го ожулиш ....за минута е равномерно стопена и пада. Знам го още от дете..... :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile168 Боби, луд си ей.... :smt032 (номер 1 експериментатор в най-добър смисъл)

 

Я разкажи на колегите за врабчето :) ! smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работих известно време по подръжка на дизели та там обслужвах и акумулатори.В тази база имаше специално помещение /акумолаторно/ което беше направено по стандарт ТБ /техника на безопасност./.Подът беше бетон;стаклата матови със ситни решетки ; всички съоражения за зареждане бяха в друго/съседно/ помещение /през стената излизаха изводите +;-/. Таванното осветление беше взривоопасно изпълнение.Печките за отопление са извън акумулаторното в друго помещение.Температурата се потдържаше винаги над 15гр.В помеще нието имаше постояннодействаща самостоятелна вентилация /таванна и подова/. Акумолатори които се зареждат в момента се поставяха на керамични плотове.Разбира се табели и от вън имаше.Аз пък работих със специално облекло;ръкавици;очила;ботуши;шапка.Ако случайно забравиш ...е плащаш си гяволъка. Та имам известен опит и ми е ясно какво може да се случи при инцидент /не го пожелавам на никои/. БОБИ ИЗВАДИЛ СИ ГОЛЯМ КЪСМЕТ !! Уврежданията са много трайни и болезнени . :!: Това си е жива водородна бомба :!: :!: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.