Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна крушката на фара


Bobi D

Recommended Posts

Здравейте! От 2004г. съм собственик на Шкода"ОКТАВИЯ" TDI 1,9. Много съм доволен от автомобила. Перфектна кола. Но винаги щом ми се наложи да сменям крушка на фара си задавам въпроса да ли не мога аз да си помогна вместо да ходя в сервиза на Шкода за едната крушка. Знам,че се демонтира фара тъй като достъпа до самата крушка е доста сложен. Някой правил ли го е това на пръв поглед елементарно задание и ако е би ли ми помогнал със съвет. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я кажете повече по темата, щото ги гледах тия в ЕТ как свалят целия фар (става дума за О2). Знам, че ако тръгна да се занимавам, ще го разбера, ама ако има некоя тънкост - кажете, да не чупим пластмаси smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то в книжката си е написано и показано на картинка. Има по една пластмасова гайка зад всеки фар , която се развива. Освен това има и по едно лостче ( приличащо на бивни на слон :) ) , което е отпред до радиатора . Опъва се към нас и фара е освободен. Изваждаме го отвън и гледаме: десния фар е с по-дълъг кабел и може да се пусне да виси докато се сменя нещо по него. Левия обаче е много къс и трябва да му се изключи цокъла преди да се човърка нещото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е по-удобно (за О2) да се откачат куплунгите при работа и на двата фара. Така спокойно можеш да си го сложиш (фара де) на удобно за работа място. Куплунга се откача сравнително лесно, само трябва да нацелиш къде да го стиснеш.

П.С. Още една подсказка - преди да откачиш пружината на крушката - откачи й кабела и внимавай след това съшата да легне на мястото си както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега добре дошъл във Форума. Един съвет - разгледай раздел "Литература". Там ще откриеш липсващите страници, а и много други полезни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви приятели за помоща.В книжката липсваха точно страниците където е обяснено демонтажа на фара.

Какъв демонтаж на фара?! Сваляш капачката отзад на фара и така стигаш до крушката. Наистина, хвърли едно око на "Литература".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) ...

Благодаря Ви приятели за помоща.В книжката липсваха точно страниците където е обяснено демонтажа на фара.

Какъв демонтаж на фара?! Сваляш капачката отзад на фара и така стигаш до крушката. Наистина, хвърли едно око на "Литература".

... :)

 

Само дето трябва да имаш ръце и очи на татко Барба ... smile001

 

п.п. за по-младите колеги : татко Барба е анимационен герой с безстепенно трансформиращи се крайници...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То май, за да стигнеш отзад без да сваляш, наистина трябва да си татко барба (помня го smile113 ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

На мен пък ми беше изгоряла крушка на късите в левия фар.Само махнах капака и стигнах до крушката.Завърта се половин оборот ( но не помня на коя страна точно ) и крушката се освобождава и си я вадим спокойно,слагаме новата крушка и всичко обратно.Съгласен съм с Димон-всичко е както е написал и за гайките и за лостчето откъм радиатора , но не ми се наложи да свалям целия фар,въпреки,че в първия момент гледах като ииндианец и се чудех сега за една крушка как да сваля целия фар.Знам ли..може пък да съм един от наследниците барбарони на татко Барба..с тънки пръсти :) .Поздрави !!!

 

п.п.- при изгоряла крушка на таблото ми излезе индикация с жълт цвят ''крушка'' , след подмяната с нова и подаването на конатк индикацията угасна.

 

п.п.п- оригиналната крушка беше Филипс , а новата Дженерал Електик H7 , 55 W

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.