Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

как се сменя въздушен филтър ?


jarrett

Recommended Posts

1.4?

Има 1.4 с:

- 68 к.с. 8 клапана

- 75 к.с. 16 клапана

- 100 к.с. 16 клапана

Най-общо, ако има кутия зад акумулатора, с дебели въздуховоди към двигателя там ти е филтъра. Ако не, фитъра ти е в пластмасовия горен капак на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ID A, thanks! - мисля че е 68 к.с. 8 клапана !

Значи да гледам накъде са въздуховодите, иначе лесно ли се сменя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да гледам накъде са въздуховодите, иначе лесно ли се сменя ?

За него може и да е лесно. За теб - трудно... Знае ли човек???

smile091 smile091 smile091

Разбира се, че е лесно: развиваш две болтчета, отхлупваш две щипки, изваждаш стария, натъпкваш новия и - айде в обратен ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спред мен ще ти е трудно. Щом се чудиш как се сменя въздушен филтър и не си сигурен дали ще се справиш отиди на майстор да ти го смени. Няма да ти вземе повече от 5лв за подобна услуга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не разбирам от ремонти на автомобили. Най малкото нямам инструменти.

Но въздушния и поленовия филтри си ги сменям сам.

Операцията обикновенно отнема не повече от 5 мин. (Вярно първия път не знаех как се маха капака - със разклащаме и дърпане нагоре :) )

В моя случай въздушния филтър се намира в капака (някой маи му викат кора, аз не знам как е правилно) над двигателя. След като се махне капака се развиват 4 отвратителни винта, махаш стария слагаш новия , завиваш винтчетата и си No1.

Все пак както е казал колегата в горния пост можеш да отидеш и на майстор за 5 лв. да ти го смени :D.

Не знам сметката каква ще е в ЕТ ако отидеш, сигурно ще пишат половин час работа на монтьор, приемчик ....... и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите на всички !

Щом са четири болта ще го сменя сам. Карам колата от 6 години но не се замислях да пробвам да сменя филтъра сам а не в сервиз.

Иначе какви филтри слагате - в смисъл има ли определена марка или каквото стане за модела.

Миналата година купих някакъв филтър за купе за моята марка. Не беше оригинален в смисъл че е полско производктво но на кутията пишеше че става за моята шкода.

Когато се опитах да го монтирам се оказа че е с няколко мм. по дълъг от оригиналният. това е проблем понеже трябва да попадне точно в рамката която влиза в кутията под таблото. Естествено скасих го с ножицата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми щом си с 68 к.с., филтъра ти е зад кутията на акумулатора, пак в пластмасова кутия. Не знам обаче да продават такъв вид филтър другаде освен в ЕТ. Филтъра е трапецовиден, а не правоъгълен. Поне преди години търсих такъв и не открих в нито един магазин. По интересното беше, че и продавачите не бяха виждали такъв. А както си установил с поленовия филтър, понякога по-хубаво от оргиналното няма. Не си струват няколкото спестени лева. Успех и както ти е написал Боби, само няколко винта са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ID A, погледнах под капака, зад кутията на акумулатора, Филтъра е трапецовиден както си написал. Само не знам необходимо ли е да се сваля пласмасовата кора над двигателя или въздушната връзка е достатъчно гъвкава за да се издърпа кутията на филтъра- след като се разкачи ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.