Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Добавка за бензин


Recommended Posts

Понеже нямам а и не ми се дават пари за нова бензинова Октавия със всички екстри, реших много отдавна да си поддържам добре тази която имам.

 

Някой ползвал ли е тази добавка за бензин:

pic_65_bg.jpg

Catsrol TBE - почиства цялата система по която монава горивото и горивните камери, между другите неща.

Имам винаги малко задръжки когато става въпрос за добавки.

Ако имате мнение дали помага или може да навреди на някоя система , моля споделете.

 

 

За смяна на маслото в диференциала и скоростите - това чешкото в ЕТ ли е по-добре да сложа, или на друга фирма. Например Castrol Syntrax-Universal 75W-90 (Спецификации:API GL 3, 4, 5 Одобрения:MT-1)

 

Същото важи и за спирачната течност - оригиналната ли да сложа (вече ми е за смяна - на малко над 2 години е), или Castrol Response DOT 4 - пише че Надвишава значително FMVSS 116 DOT 4.

 

 

Какво Ви е мнението - само оригиналните течности от Шкода ли да слагам, или може на други реномирани фирми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже нямам а и не ми се дават пари за нова бензинова Октавия със всички екстри, реших много отдавна да си поддържам добре тази която имам.

 

Някой ползвал ли е тази добавка за бензин:

pic_65_bg.jpg

Catsrol TBE - почиства цялата система по която монава горивото и горивните камери, между другите неща.

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Колега,газово имаш ли? Тази добавка дали чисти газовите л..на?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намям газова уредба. Карам само на А98 и 100 октана. 100 вече не смея и си карам с 98 от Лукойл, понеже веднъж в автовервиз Друмник, един от техниците ми разправяше как негов познат с BMW 7-ма серия вече си няма клапани на двигателя от 100 октановия в OMV. Оттогава вече не зареждам там.

Почиства от смоли резервоара, горивните камери, целия път на горивото. Така пише.

 

Не знам обаче какво става с газта или двигателя ако се сложи на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен НЕ слагай добавка, била тя кастрол или някаква друга. ако бях на твое място, бих наблегнал на навременна смяна на филтри, свещи и масло по спецификация на производителя. неслучайно са ти дали примера за 100-октановия бензин - доста е "подобрен".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намям газова уредба. Карам само на А98 и 100 октана. 100 вече не смея и си карам с 98 от Лукойл, понеже веднъж в автовервиз Друмник, един от техниците ми разправяше как негов познат с BMW 7-ма серия вече си няма клапани на двигателя от 100 октановия в OMV. Оттогава вече не зареждам там.

Почиства от смоли резервоара, горивните камери, целия път на горивото. Така пише.

 

Не знам обаче какво става с газта или двигателя ако се сложи на газ.

 

 

аз карам инжекцион с газова уредба и не те съветвам да слагаш.парите дето ги пестя от газта ги давам за добавки за чистене на инжекциона, че се зацапва от газта. ползвам добавка на Вюрц и смятам ,че е доста добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.