Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Сервото ту, работи ту не! Какъв му е проблема?


vipera

Recommended Posts

Колеги! Помагайте! Сервото на баба ми направи проблем. Вчера сутринта в снега ми се вдърви педала на спирачките на 20 метра преди десния завоя на Фритьов Нансен към Левски с 60 км. За две бройки да се хвърля върху тролея в подлеза. Добре, че отпред съм натоварил 60 кила буклуци и успях да взема завоя. Това още един потвърждава изказаното от мен във форума мнение, че 120 трябва да се кара с натоварена поне 60 кила предница. Това ми спаси живота. Не ме интересува какво и се поврежда на колата важното за мен е че завива и спира, където и кажа (при работещо серво). Отплеснах се от темата. Вечерта, като запалих колата работеше, като каменотрошачка 2 -3 минути и после се събраха всички цилиндри. Като се качих и нямаше проблем никакъв, включително и тази сутрин. Предполагам, че проблемът е в сервото, защото ако е от маркуча не би следвало да прави номера в двете посоки. Още веднъж предварително благодаря за съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някоя мембрана, или клапанче предполагам сдават фира ;) Има една проба посочена в книжката за ремонти-палиш, гасиш и натискаш спирачката-поне едно потъване на педала трябва да имаш и на второ трето натискане се чува съскане отпред ако държи вакуум . Дори и да не бачка сервото, при по- енергично натискане на спирачката спирането не трябва да е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така!Провери си първо маркуча и после обърни внимание на сервоапарата,че има вероятност той да се дъни......Но това не го взимай много навътре-по-старите естелки като моята нямат серво,но като скачаш на педала малко по-силно колата спира,дори да е празна отпред.....говорим в сухо време :lol: ,иначе трябва да си натоварен отпред.... :smt034 .Това че не ти работи сервото не го възприемай като проблем,просто го откачи,свикни с това и ще се усъвършенстваш в спирането без серво :D Даже ще развиеш способности на стратег във вземането на решение колко по-рано да започваш да спираш и колко да ти е спирачния път! :mrgreen:

Поздрави и дано намериш къде е проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така!Провери си първо маркуча и после обърни внимание на сервоапарата,че има вероятност той да се дъни......Но това не го взимай много навътре-по-старите естелки като моята нямат серво,но като скачаш на педала малко по-силно колата спира,дори да е празна отпред.....говорим в сухо време :lol: ,иначе трябва да си натоварен отпред.... :smt034 .Това че не ти работи сервото не го възприемай като проблем,просто го откачи,свикни с това и ще се усъвършенстваш в спирането без серво :D Даже ще развиеш способности на стратег във вземането на решение колко по-рано да започваш да спираш и колко да ти е спирачния път! :mrgreen:

Поздрави и дано намериш къде е проблема!

в сервото има една пружина с която се бори вакума. при липса на вакум пружината остава да се натиска с крак. вдобавка на накои шкоди със серво се монтира помпа с по- голяма площ на буталото . за възгледите ти на тема проблеми в спирачната система няма да кажа нищо - сети се сам .

@ vipera:

провери маркуча . друга версия е да е имало вода в маркуча която да е била замръзнала -за това се е одървил педала а мотора не е прекъсвал , в последствие при загряване да е минала в течно агрегатно състояние и е засмукана в смукателния колектор - за това да е прекъсвал двигателя . тази вода може да влезне през сервото ако си мил багажника или си го оставил отворен когато е валяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.