Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Контролната лампа за ABS - странно поведение


35mm

Recommended Posts

За първи път ми се случи тази зима когато е под нулата и паля колата:

 

При контакт(запалване), всичко си светва (самодиагностика на системите) и след секунди всичко си гасне, както си му е реда.Остава само червената лампичка с акумулатора което трябва да си е така.

После при завъртане на ключа за стартиране вече на двигателя- лампата на ABS-а пак светва за около 2-3 секунди, което е сигнализация че има проблем. Като вече е изгаснала веднъж след само диагностиката.

 

Това става само при много студено време и за първи път тази зима. Миналата пак си я палех на студ но не светваше тази лампа.

 

 

Кое може да е? Замръзнал датчик?

 

 

И нормално ли е под 25-30км/час да не работи ABS-a?

Тази зима нарочно ей така си правих опити на празни участъци на прясно навалял снаг - засилвам до към 40-50 км/час и спирам - педала подскача, чувам системата как работи, колата спира добре, всичко О.К.

 

Това докато не влязох в една Лукойл бензиностанция с около 25 км/час на пресен сняг в началото преди колонките - предните гуми блокираха и за да не ударя тия пред мен дето зареждаха с ляв волан спрях като я насочих да се уадри в бордюра преди колонките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Днес спуках предна лява гума и лампата на абс-а и ръчната спирачка ми светнаха, това нормално ли е? Както си карах светнаха лампите и докато се чудя какво става започна да ми дърпа на ляво и веднага изгаснаха... :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ти е бил слаб тока и ABS-а да се е шашкал.

 

 

Слаб акумулатор. При палене напрежението пада под 9V.

Или "заминаващ си" клеморед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.