Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход на масло - O2 1.9TDI


izov

Recommended Posts

Хихихи! Минал си се! Нали тва му е идеята - да се сменя по-рядко и да не те натоварва. Пък ако ще и на цимент да стане, колата е в гаранция. Когато свърши гаранцията, продаваш! Тва не е 105 или 120, или 1000 МВ да си я пазиш за поколенията. Новите автомобили вече са по-скоро консуматив.

 

 

колега.........аз бях отворил тема........ какво правиме след като мине гаранцията, но не получих конкретен отговор :roll:

аз имам 5 годишен лизинг. колата в момента е на 1 година и 5 месеца....... май е най-добре да я върна края на годината :-k винаги има добри промоции........ дай моля те мнение smile169

И моя лизинг е за 5 години и се чудя кво ще става след 2-те години гаранция. Сигурно ще се сменя, но само ако се появят проблеми. Иначе лаишкото ми и генерализирано мнение е, че съвременните автомобили не се правят да издържат много след края на гаранцията. Ако се изкарват хубави кинти - ще се взима нещо ново, ако не - ще се крепи старото, то е ясно. Единствените твои пари са похарчените, другите са на банката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихихи! Минал си се! Нали тва му е идеята - да се сменя по-рядко и да не те натоварва. Пък ако ще и на цимент да стане, колата е в гаранция. Когато свърши гаранцията, продаваш! Тва не е 105 или 120, или 1000 МВ да си я пазиш за поколенията. Новите автомобили вече са по-скоро консуматив.

 

 

колега.........аз бях отворил тема........ какво правиме след като мине гаранцията, но не получих конкретен отговор :roll:

аз имам 5 годишен лизинг. колата в момента е на 1 година и 5 месеца....... май е най-добре да я върна края на годината :-k винаги има добри промоции........ дай моля те мнение smile169

И моя лизинг е за 5 години и се чудя кво ще става след 2-те години гаранция. Сигурно ще се сменя, но само ако се появят проблеми. Иначе лаишкото ми и генерализирано мнение е, че съвременните автомобили не се правят да издържат много след края на гаранцията. Ако се изкарват хубави кинти - ще се взима нещо ново, ако не - ще се крепи старото, то е ясно. Единствените твои пари са похарчените, другите са на банката!

 

колега...... значи ще играеш тото като те слушам smile175 то ако стане нещо със скъпо струващите части и се набутаме :roll: не е ли по добре да ги върнем и да вземем с 4 години гаранция smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихихи! Минал си се! Нали тва му е идеята - да се сменя по-рядко и да не те натоварва. Пък ако ще и на цимент да стане, колата е в гаранция. Когато свърши гаранцията, продаваш! Тва не е 105 или 120, или 1000 МВ да си я пазиш за поколенията. Новите автомобили вече са по-скоро консуматив.

 

 

колега.........аз бях отворил тема........ какво правиме след като мине гаранцията, но не получих конкретен отговор :roll:

аз имам 5 годишен лизинг. колата в момента е на 1 година и 5 месеца....... май е най-добре да я върна края на годината :-k винаги има добри промоции........ дай моля те мнение smile169

И моя лизинг е за 5 години и се чудя кво ще става след 2-те години гаранция. Сигурно ще се сменя, но само ако се появят проблеми. Иначе лаишкото ми и генерализирано мнение е, че съвременните автомобили не се правят да издържат много след края на гаранцията. Ако се изкарват хубави кинти - ще се взима нещо ново, ако не - ще се крепи старото, то е ясно. Единствените твои пари са похарчените, другите са на банката!

 

колега...... значи ще играеш тото като те слушам smile175 то ако стане нещо със скъпо струващите части и се набутаме :roll: не е ли по добре да ги върнем и да вземем с 4 години гаранция smile169

Имаш право, но пак ти казвам, че много зависи дали имаш кинти. Ако си в състояние да си сменяш колата на 2 години - супер.... Но повечето хора нямат такава възможност. ДАНО да нямаме проблеми след края на гаранцията.

Много важен фактор са изминатите км. Ако за 2 години минаваш над 70 000 км, може и да си струва да я смениш. Смяташ парите, които си загубил от стойността като нова, прибавяш разход за гориво за целия период, прибавяш застраховки, прибавяш парите за обслужване. Получената сума разделяш на изминатите км. Ако се получава някъде до 0,70 лв/км - значи си я експлоатирал нормално и вече е икономически оправдано да я смениш.

Иначе за скъпите ремонти след гаранция - верно си играем на тото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихихи! Минал си се! Нали тва му е идеята - да се сменя по-рядко и да не те натоварва. Пък ако ще и на цимент да стане, колата е в гаранция. Когато свърши гаранцията, продаваш! Тва не е 105 или 120, или 1000 МВ да си я пазиш за поколенията. Новите автомобили вече са по-скоро консуматив.

 

 

колега.........аз бях отворил тема........ какво правиме след като мине гаранцията, но не получих конкретен отговор :roll:

аз имам 5 годишен лизинг. колата в момента е на 1 година и 5 месеца....... май е най-добре да я върна края на годината :-k винаги има добри промоции........ дай моля те мнение smile169

И моя лизинг е за 5 години и се чудя кво ще става след 2-те години гаранция. Сигурно ще се сменя, но само ако се появят проблеми. Иначе лаишкото ми и генерализирано мнение е, че съвременните автомобили не се правят да издържат много след края на гаранцията. Ако се изкарват хубави кинти - ще се взима нещо ново, ако не - ще се крепи старото, то е ясно. Единствените твои пари са похарчените, другите са на банката!

 

колега...... значи ще играеш тото като те слушам smile175 то ако стане нещо със скъпо струващите части и се набутаме :roll: не е ли по добре да ги върнем и да вземем с 4 години гаранция smile169

Имаш право, но пак ти казвам, че много зависи дали имаш кинти. Ако си в състояние да си сменяш колата на 2 години - супер.... Но повечето хора нямат такава възможност. ДАНО да нямаме проблеми след края на гаранцията.

Много важен фактор са изминатите км. Ако за 2 години минаваш над 70 000 км, може и да си струва да я смениш. Смяташ парите, които си загубил от стойността като нова, прибавяш разход за гориво за целия период, прибавяш застраховки, прибавяш парите за обслужване. Получената сума разделяш на изминатите км. Ако се получава някъде до 0,70 лв/км - значи си я експлоатирал нормално и вече е икономически оправдано да я смениш.

Иначе за скъпите ремонти след гаранция - верно си играем на тото.

 

аз сега съм на 26 000 км. взех я на 28.11.2007 г. не знам и аз се чудя....... но има дбри промоции така, че...... smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile150 не сте добре и двамата

:smt017

А за вас двамата smile165 колеги коментарите ви ми приличат повече на коментарите на сина ми - запален шкодаджия и един негов приятел - баща му е в Опел клуба. Хлапетата са 2ри клас. Хайде няма да копирам точни цитати, че мноо спам.

Ама не мога да се сдържа егаси.

Хихихи! Минал си се! Нали тва му е идеята - да се сменя по-рядко и да не те натоварва. Пък ако ще и на цимент да стане, колата е в гаранция. Когато свърши гаранцията, продаваш! Тва не е 105 или 120, или 1000 МВ да си я пазиш за поколенията.
аз имам 5 годишен лизинг. колата в момента е на 1 година и 5 месеца....... май е най-добре да я върна края на годината :-k винаги има добри промоции
съвременните автомобили не се правят да издържат много след края на гаранцията. Ако се изкарват хубави кинти - ще се взима нещо ново, ако не - ще се крепи старото, то е ясно. Единствените твои пари са похарчените, другите са на банката!
колега...... значи ще играеш тото като те слушам smile175 то ако стане нещо със скъпо струващите части и се набутаме :roll: не е ли по добре да ги върнем и да вземем с 4 години гаранция smile169

Моля Васко или Боби да смени заглавието на темата на "Октавия на лизинг" - размисли и страсти.

И сори за спама

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile150 не сте добре и двамата

:smt017

А за вас двамата smile165 колеги коментарите ви ми приличат повече на коментарите на сина ми - запален шкодаджия и един негов приятел - баща му е в Опел клуба. Хлапетата са 2ри клас. Хайде няма да копирам точни цитати, че мноо спам.

Ама не мога да се сдържа егаси.

Хихихи! Минал си се! Нали тва му е идеята - да се сменя по-рядко и да не те натоварва. Пък ако ще и на цимент да стане, колата е в гаранция. Когато свърши гаранцията, продаваш! Тва не е 105 или 120, или 1000 МВ да си я пазиш за поколенията.
аз имам 5 годишен лизинг. колата в момента е на 1 година и 5 месеца....... май е най-добре да я върна края на годината :-k винаги има добри промоции
съвременните автомобили не се правят да издържат много след края на гаранцията. Ако се изкарват хубави кинти - ще се взима нещо ново, ако не - ще се крепи старото, то е ясно. Единствените твои пари са похарчените, другите са на банката!
колега...... значи ще играеш тото като те слушам smile175 то ако стане нещо със скъпо струващите части и се набутаме :roll: не е ли по добре да ги върнем и да вземем с 4 години гаранция smile169

Моля Васко или Боби да смени заглавието на темата на "Октавия на лизинг" - размисли и страсти.

И сори за спама

 

хайде тогава батковците да дадат идея какво мислят те ........ smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Масло по спецификация

2.Маслото се източва през картера, не се дърпа от капачката за доливане

3.Сменяш сервиза и нямаш грижи

Пробвай и пак пиши колко доливаш. smile112

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Наистина, 2.0 ТДИ си похапва повечко масълце,
[-X

Мойта не гори :!: Карам с Мотул и го сменям на 7500.Грам не пипа :!: :!: :!: :!:

ти карай по 30000 с 1 масло....ще гори не ами...

Еми тя и моята до 6-7к не го пипа после като се поизноси маслото до 12-13к доливам 500гр и го сменям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте момчета !!! Няма да се оплаквам или да питам,само ще споделя. До 10 000км редовно си следях щеката за ниво и тогава долях 0.5л ( на около 10 хил.); на 14 701 маслото беше сменено с ново Кастрол в ЕТ ( аз съм с Long Life масло за QG1 интервал и ми казаха,че можело да изкара до към 25 хил в зависимост от начина на шофиране;смених го по своя преценка тогава).На 28 000 ( преди 300-400км) ми светна лампичката за ниво на маслото ( жълтата ),при проверка на щеката маслото беше на минимума;в багажника си имах останало около 350 мл,долях го,поработи 5-10 мин на място,угасна и потеглих.В момента нивото е на средата на зона '' Б '' ,за която в книжката пише '' може да се долее ''.Точно в момента съм я паркирал на равно място и пак ще и проверя нивото, ако пак е в същата зона мисля да и капна още 100-ина мл., че да стигне до долната или най-много средната граница на зона '' А ''. За доливане използвам Шел Хеликс Ултра,пълна синтетика,5W30 - за инфо цената му в ЕТ е 26 лв за литър , а на Кастол-а малко над 40.И двете са Long Life и казаха че няма проблем едното да се долива към другото.Май стана малко дълго и почвам да излизам от темата.Това е от мен ;Успехи на всички !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
по принцип всички масла се смесват-няма проблеми
[-X

Ти направо ме уби! Ако смесиш 20w50 с 5w40 какво масло ще се получи - полусинтетика ли :!: :?: :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то и аз знам, че се смесват.

Въпроса е, че резултата от смесването е равен на по-лошото от двете масла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не говоря за качеството казах че всички се смесват :smt034 smile011

и се получава качество на по-ниския пклас,а не на по-нисък и от двете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.