Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

кожен волан на octavia 2


dikov

Recommended Posts

димон-e, ти друга работа нямаше ли си??? Как можа да го пуснеш сега това? Защо ме зарибяваш там, където не мога да устоявам. smile020 Криза е, недей така да ме разоряваш!

 

Моля кажете как горе-долу става монатажа. В ЕТ предполагам могат да го сложат. По принцип нямам голямо желание да ми се ръчка по колата там, където не е необходимо, но за това бих се прежалил. Аз в петък съм в ЕТ и ще проверя, но все пак ако някой знае да каже от там какво, как и за колко пари може да се вземе. От този сайт как може евентуално да се поръча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтажа става много просто. Откачаш акумулатора , сваляш оригиналната възглавница чрез отвертка , която пъхаш в двете дупчици зад волана предварително завъртян на 90' . Развиваш самия волан с торкс и поставяш новия. Новия геврек си идва с възглавница . В сайта Superskoda може да избереш 3 вида от 349 до 399 EUR . А пък ако не ти се дават толкова пари ( то на кой ли му се дават :mrgreen: ) сваляш твоето кормило и го носиш на Вилнер . Става в рамките на деня. Ако не ти растат ръцете от правилното място отиваш с колата при тях , те знаят как . Свалят и чакаш ...това е .

 

700 кинта за едно кормило - бая пара ...Ако можеше някой да изкупува старите поне за 400-500 smile169

 

п.п. абе някой да знае , ако ти се отвори случайно възглавницата без удар дали застрахователя дава пари за нов волан ? :D само възглавницата струва 1000 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде проверете ,че и аз съм надъхан.Проверете само волан в ЕТ /без аербека/колко ще струва-4 спицов да си ползваме нашите ербекове.

Много ги харесвам и триспицовите като на Фабия2 спорт :smt004 -като този в сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък ако не ти се дават толкова пари ( то на кой ли му се дават :mrgreen: ) сваляш твоето кормило и го носиш на Вилнер .
-никога не става като заводско

в самата гума на волана има канали за подгъва и шева на кожата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисълът на последния ти пост май само ти си го схвана :-k ...

 

Защо да дава 350-400EUR за някакъв волан от супершкода с AirBag, след като човека AirBag си има :? :?: И явно няма намерение да си прави колекция от възглавници. Оригиналният не струва повече от 300лв в ЕТ...

 

Някои колеги дават странни съвети :mrgreen: .

 

П.п.: А за тези с по-ограничени възможности давам жокер: има няколко О2-ки на части в мобиле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възглавниците на всички волани не са заменяеми , напр. от 4-спицов не става за 3-спицов. Освен това тези в Superskoda са с еърбег . Без това го плащаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възглавниците на всички волани не са заменяеми , напр. от 4-спицов не става за 3-спицов

 

Това не знам какъв трябва да си , че да не го забележиш :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възглавниците на всички волани не са заменяеми , напр. от 4-спицов не става за 3-спицов

 

Това не знам какъв трябва да си , че да не го забележиш :mrgreen: .

 

Нещо не съм се изразил явно правилно , при тези готини волани които се продават никога не бих си купил стандартен , т.е. такъв какъвто имам , само че облечен в кожа.

Затова , че колекция от възглавници няма да има.

Моите колебания са между 3-спицов ( без перфорираната кожа) и този на О2-FL. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се влюбих в 3 спицовия! Иначе фейслифтовия е грозен на снимка, но реално не е лош като седнеш в колата. Хубавото е, че релефа при него е още по-ясно изразен, което го прави доста удобен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се влюбих в 3 спицовия! Иначе фейслифтовия е грозен на снимка, но реално не е лош като седнеш в колата. Хубавото е, че релефа при него е още по-ясно изразен, което го прави доста удобен.

 

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възглавниците на всички волани не са заменяеми , напр. от 4-спицов не става за 3-спицов

 

Това не знам какъв трябва да си , че да не го забележиш :mrgreen: .

smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Купих си блъсната Октавия 2 но са изкочили и 2та еърбега ( волана и таблото) някой знае ли дали могат да се сменят. Благодаря Ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си блъсната Октавия 2 но са изкочили и 2та еърбега ( волана и таблото) някой знае ли дали могат да се сменят. Благодаря Ви предварително

Ето ти един жокер:

viewtopic.php?f=14&t=12363&start=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Има няколко подобни на тази тема, по моя въпрос май не намерих конкретен отговор. Не съм сигурен дали няма да разсърдя някой, като не пускам нова тема, но модераторите да кажат...

 

Имам намерение да си демонтирам волана (причините ще споделя при успешно финализиране на интервенцията).

Ясно ми е, че преди да сваля AIRBAG-a трябва да откача акумулатора, обаче не са ми ясни следните две неща:

1. С какво е закрепен волана на мястото си (с болт или с гайка) и съответно, с какъв инструмент се развива (торкс-че, SPLINE някакъв си или др.)?

2. В книжката пише, че като се закача акумулатора след това, трябва ключът да е на "контакт", така ли е?

 

Мерси ви предварително smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструмента е М12. Килограмите на стягане са 5кг/м.Допустими са 5 развивания на гайката (болт). Не е трудно .

Ето ти и картинките за свалянето:

 

http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.php?t=10712

 

Дали ключа да е на контакт - няма значение - правил съм го и по двата начина НА и БЕЗ . smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.