Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелиция - бутон за фаровете


Me4o_nyx_e_kyx*

Recommended Posts

Здравейте,понеже ми се развали копчето за фарове в Фелицията ,искам да попитам как мога да го сменя?Имам предвид как се изважда ,за да мога да го заменя.Има ли вариант без да махам таблото (не съм запознат много с техническата част на колата,за което моля да ме извините :) ) . Гледах в раздел литература ,но това което може да ми помогне беше на немски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам че то не е нужно да знаеш немски та да се ориентираш в картинката ... сваляш черната пластмаса по описания начин ( с отвиване на 5 или 6 рапидки ) сваляш долния капак под волана та да можеш да бръкнеш и да освабодиш жилото на километража и по описаната схема освобождаваш въпросните щипки от картинката и го измъкваш ключа като предварителни си изключил куплунга естествено ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отворих таблото,смених ключа,но за съжаление при враштането на таблото съм разместил жилото на скоростомера ,и като го затворих видях ,че скоростомера не работи . :-k Е какво да правя , човек се учи от грешките си и утре ще трябва проверя пак жилото :) ( Разместих скоростомера понеже сменях една изгоряла лампичка ,която служеше да осветява от 120км/ч до 200 км/ч ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разместих скоростомера понеже сменях една изгоряла лампичка ,която служеше да осветява от 120км/ч до 200 км/ч ;) )

Е то си трябва... то е основния диапазон на движение...на Шкодака..

(сори за спама ама съм хапнал нещо смешно днес... .)

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разместих скоростомера понеже сменях една изгоряла лампичка ,която служеше да осветява от 120км/ч до 200 км/ч ;) )

Е то си трябва... то е основния диапазон на движение...на Шкодака..

(сори за спама ама съм хапнал нещо смешно днес... .)

Поздрави,

 

Така е ,никога не пада под него :P

Отворих таблото,наместих "уж" жилото ,закрепих го обратно ,но явно пак съм объркал нещо :-k .Предстои ми още едно поглеждане зад таблото. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво има да му разместиш на жилото ... то е на щипка или щраква , или не ... или си счупил щипките при свалянети или неможеш да го наместиш да щракне ... те за това долния капак под волана се сваля , залягаш под седалката с фенера и гледаш и будаш дорде фане ;)

 

Другия вариант ако искаш да гледаш какво правиш - отвиваш жилото от скоростите , издърпваш таблото и се мъчиш да го щракнеш хубаво на скоростомера .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,щипката просто не беше штракнала.Днеска я гледах ,но самота щипчица нещо я счупих без искам .И така днес мога да се похваля с едно ново жило за 10 лв :) (Вече всичко е 6 ,само мигачите ми не светят от време на време по таблото ,но това не е болка за умиране) :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.