Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

INSP servise


bobilin

Recommended Posts

Здравейте момчета,

днес като дадох на контакт в прозорчето на километража,където се изписва на колко километра е колата и колко е изминала ми изпаса /servise INSP/.

Какво заначи това,може ли някой да ми каже.

Много благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наближило ти е време за посещение на сервиз, вероятно за смяна на маслото. Колата просто те предупреждава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-колата ти нова ли е?

 

Ако е нова- вече наближава 1 година- ИНСП излиза когато колата "става на 1 година" и трябва да отидеш в сервиз за преглед.

Проверяват за грешки-нищо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излиза на година. Подсещане за посещение на сервиза. Има и още един надпис servise OIL, който излиза на всеки 15 000 км, ако са направени преди да изтече една година. Ако си в гаранция, в сервиза или ти пада гаранцията. Обаче при по-новите думата сервиз е заменена от гаечен ключ. Ако не си в гаранция, индикацията се нулира с бутона за нулиране на километража и подаване на контакт.

 

П.П.: Ися що не сложиш една заключена тема най-отгоре какво е servise INSP, servise OIL и как се нулират, за да не се чудят по-новите колеги. Всеки с кола от чужбина и без ръководство се чуди за какво става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ако не го е сменял за 1 година-да, сега ще му сменят и маслото! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е купена на старо-тя е модел Фабиа класик,1.4 MPI, производство 2000г. , а през ноември 2008г., когато я купих смених маслото,три от четири филтъра/остана да сменя само горивния филтър/, но не си спомням дали нулирахме на компа за да отчита правилно, кога да сменя маслото.Май го направихме, ама бях минала около 100 км. след смяната.

Говорих с майстор и довечера ще отида за провери всичко и да изчисти грешките.

Мочета, ако има проблем някъде, ваг-кома ще покаже ли какво е за диагностика и евентуално за смяна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

И при мен снощи също се появи гайчния ключ с надпис OIL и се зачудих за какво е това, ама след кратка консултация с книжката прочетох за какво и кога се появява.Колата не ми е сервизна и мисля после да го изчистя това както е казал колагата "IDA".В книжката прочетах само как може да се махне надписа OIL (дори след накакви секунди той сам си изчезва ) - надявам се че по-горе споменатия начин се чисти всичко (Имам предвид изчезва и самия ключ).По късно ще пробвам да го изчистя :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П.: Ися що не сложиш една заключена тема най-отгоре какво е servise INSP, servise OIL и как се нулират, за да не се чудят по-новите колеги. Всеки с кола от чужбина и без ръководство се чуди за какво става въпрос.

 

Аз съм сложил и то МНОГО ОТДАВНА, ама няма кой да гледа.

Никой не гледа, че има ПОЛЕЗНИ ТЕМИ И ВРЪЗКИ-АРХИВ

Влизат там и има:

INSP or OIL SERVICE-изчистване на борд компютър

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=11184

 

Ама никой не гледа.

Аз (и stenly) защо сме си играли да ги правим тези неща? :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ядосвай, в крайна сметка важен е крайният резултат :smt032

 

 

P.S. Ще се научат да четат, дай им време :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.