Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Фабиа на старо - 1 година по-късно


deni

Recommended Posts

Здравейте,

 

Днес имам годишнина с моята Шкода Фабиа, която купих на старо преди 1 година, внос от Италия, случайно намерена през Мобиле.бг. Тъй че преди всичко приемам поздравления :D И черпя. smile159

 

Пускам тази тема, за да споделя впечатленията си, като се надявам на някого някога да бъдат полезни при избор на кола.

Значи. Ето ме мен преди 1 година - никога не карала Шкода, невозила се в Шкода (може би в таксита всъщност?), неможеща да поправя Шкода (това е и до ден днешен). Нямах зор за кола, просто се оглеждах, бях се насочила основно към Голф 4. Огледах няколко голфа, водих на диогностика и се отказах временно да търся, уморително ми се видя, обаче рових из Мобилето и попаднах на обява за Шкода Фабиа. Мъжът ми бе предложил преди това една такава, но се разминаха нещата, после беше решил, че не искам Шкода.

 

Та попадам на тази обява, обаждам се на човека, Шкодата прясно пристигнала, пратих 2-3 разбирачи (разбирай "приятели от мъжки пол") да я огледат външно, да я покарат, заведоха я на диагностика, колата даде добри показатели, спазарих цена 7100,- (първоначална цена 7800, с няколко външни забележки, после като се позадълбах видях, че в цената е "можело още", но живи и здрави, пари се изкарват). Та с мойта Фабия се запознах пред КАТ, когато трябваше документално да се оформят нещата, поогледахме се изпод вежди и всред навнесените Х5, ML- и и прочее внушителни картини, леко комплексирана поради незначителния си размер, се отправихме по пътната карта на София.

Взех колата и я заведох на сервиз - смениха филтри, масла, направиха реглаж, смених акумулатора. "Карай смело!", казаха.

 

И това е. По въпроса за сервизите. Повече не е влизала, не ме е оставяла на пътя, масло не съм доливала, антифриз не съм сменяла (все още е с този от Италия, един розов, един бонбонен.. тук нещо не мога да намеря розов антифриз, та дано не го сменям скоро).

 

Взех колата малко преди да направи 87* хил. км. (от диагностиката казаха, че били реални, знае ли човек...). За една година минах (тук знам, че ще ми се смеете) 4300км.

 

Проблемът, който имам, е с ниските обороти и гасненето от време на време. Следя тук и забелязах, че този двигател - 1.4 МПИ доста често дава проблем с ниските обороти, но също забелязах, че той си има разрешение. Това, че все още моята кола го прави, е въпрос на липса на лична организация да ида на диагностика и да се отстрани. Чисто "лаично" разрешение намерих като наливам ОМВ Карера 95, струва ми се, че гасне значително по-рядко и има мааалко повече мощност.

 

За разхода - без коментар, пусках тема, четох после, очевидно този двигател дава голям разход, тъй че приемам и ... карам, докато ми изнася...

 

Друго какво? Удариха ме веднъж, одраскаха ме веднъж.. Още не съм влязла при тенекеджия, предимно от опасения, че няма да ми докара същия цвят на боята, но този сезон ще го направя.

Това е в общи линии. Казват, че покупката на стара кола е въпрос на късмет. Аз смятам, че с тази Шкода извадих късмет. Допада ми марката (след като я закупих се заинтересувах и поразгледах). Мъжът ми (работил в Мото Пфое, по настоящем в Балкан Стар, разбирай "капацитет" ;) ) също много се радва на марката. Дори иска скоро да си купя нова. Аз зор за нова кола нямам, особено докато тази се държи прилично.

 

Това от мен. Днес пак бях в сервиза от преди 1 година. Пак излязох от там с "Всичко е наред, карай смело!". Какво друго да ми трябва? :D

 

Поздрави, карайте внимателно и си давайте предимството на други Шкоди (което съм сигурна, че и без това го правите). ;)

 

* Бях писала 97 хил., ама сега я гледах, че е на 91200км, та за протокола... пак съм проспала точните данни..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да те радва още дълги години и да ти служи все така вярно и безавариино. Антифриз можеш да купиш на много места трябва да бъде със спецификация G12 или G12+. Има го в Еуратек, Представителствата на Фолксваген, Сеат. Недеи да наливаш друг защото ще трябва да го хвърлиш целия. Гасненето немога да си го обесня с друго освен да се поразхлабила вече ангренажната верига. Няма да е лошо да смениш и свещите че коизнае от кога са. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt004 - поздравления за колата и нейното послушно поведение! smile113

 

Радвам се,че си доволна от марката и си случила на автомобил 2ра ръка!

 

(много яко си пуснала поста- по едно време и аз си мислях да пусна тема, кой как се е сдобил с Шко да и впечатления после....)

 

Поздрави и след още 1 година (ако не си с нова кола)- пак същия безпроблемен пост да пуснеш!

 

smile113

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

deni още дълго време да се возите двете и да се слушате много. Кефи ме как говориш за Фабийка като за най-добрата ти приятелка. Повярвай наистина е такава, но за целта и ти трябва да й бъдеш най-добрата приятелка. Винаги и обръщай внимание ако нещо я боли, свети червено, не върви като хората или нещо не ти харесва как звучи. Тогава ще сте доволни една от друга много време.

Червен антифриз - виждал съм такъв на Валволин и на Приста. Колегите ще кажат те ли са правилните

Послушай колегата penaowner и прегледай верига и свещи. Че и кабелите дори.

Пък на някоя от срещите на Софийската група (разгледай раздел Пресечна точка>>Срещи) - добре сте дошли.

Поздрави.

П.С.- Предай на мъжа ти да не се занимава с разни коли от Мото Пфое и Балкан Стар ами и той да се огледа в един сериозен автомобил - Октавия II например. smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, благодаря ви, много. :D

:

(много яко си пуснала поста- по едно време и аз си мислях да пусна тема, кой как се е сдобил с Шко да и впечатления после....)

smile113

Ами имам си тук един модератор и гледам от него как коригира... ;)

 

П.С.- Предай на мъжа ти да не се занимава с разни коли от Мото Пфое и Балкан Стар ами и той да се огледа в един сериозен автомобил - Октавия II например. smile001

Той е спечелен за каузата.. Той ме насочи към Шкода.. Кара служебна кола и не му е текнало да избира. Имал един колега, който благодарение на форума, наскоро си купил Октавия РС, мъжът ми я гледал и оглеждал и каза, че била чудна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, благодаря ви, много. :D

...Той е спечелен за каузата.. Той ме насочи към Шкода.. Кара служебна кола и не му е текнало да избира. Имал един колега, който благодарение на форума, наскоро си купил Октавия РС, мъжът ми я гледал и оглеждал и каза, че била чудна.

Октавия RS? smile162 Уважавам сериозните хора. smile194

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окти РС-супер.

Придърпай го към форума-да се запознаем с него ! :)

(че като излключим Werz, другите хич не се вясват BOJO (вече без кола), George (май я върна в ЕТ или не я е върнал-но не се вясва), LACHO (май така му беше ника- хич не се показва), tihok(само се предполага,че има РСка) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Окти РС-супер.

Придърпай го към форума-да се запознаем с него ! :)

Предадох да му предадат, явил се е, но не съм сигурна, че в RS-подфорума. Ще се опитам да го упътя по-точно. :D(Нещо са го посрязали, за това си мисля, че не е там, ти като режеш, поне го правиш любезно)

 

Гасненето немога да си го обесня с друго освен да се поразхлабила вече ангренажната верига. Няма да е лошо да смениш и свещите че коизнае от кога са. Поздрави

 

Гасненето е от дросела, но за веригата се оказа абсолютно прав, както и че свещите са за проверка... В ЕТ общо-взето повториха това, което си написал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.