Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реален разход


pigoff

Recommended Posts

И тъй като такава тема има за Октавия мисля че трябва да има и за Фабия.

Опишете кога, къде и колко гориво без излишен спам!!!

 

1-6 август 2008г Благоевград-Белград-Любляна-Ла Спеця(Италия под Генуа)-Римини(Италия)-Венеция-Благоевград

общо 4200км при средна скорост по борд 78км/ч

ср.разход 5.4 (с климатроник и 3 души на борда с багаж) с

гуми Dunlop Fast Response 185/60 R14

 

От 16.07.2008г до 15.03.2009г

изминати 28000км и сумарна ср.скорост от 52км/ч

ср.разход 6.4л/100км (по колонки) и 6.5л/100км(по борд)

 

Статистика за София (за 200км в 8.30ч сутрин и 19-19.30ч вечер по 3км в едната посока)

ср.разход 8.3л/100км

 

колата от подписа ми smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 104
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • pigoff

    10

  • ikonoma

    7

  • PRR

    7

  • bega4kata

    6

Най-много писали в темата

истината е една-излезе ли кола извън БЪЛГАРИЯ,разхода пада минимум с 1литър,а мощността на колата се увеличава и двигателя заработва по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско (София 8.5 км в едната посока, сутрин и вечер) - между 11 и 13л/100км. (стойността зависи от допълнителни фактори като: време на прибиране, колко хора са излезли в този ден с колите си и кои булеварди ремонтират); (по борд компютър и по моите сметки с портфейла, касовите бележки и малкия километраж)

Извънградско София - Трявна - София средно 6,7 л/100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско(София),16км на ден. Сутрин(8.30 -9ч.) -около 10л/100, следобяд(17.30-18.00ч.)-около 8л/100.

Извънградско, София - Плевен. На отиване 6/100, на връщане 6.5/100. Това е по борд компютър. Иначе по метода наливане догоре, каране и пак догоре, сметките показват малко по-нисък разход от този по борд компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fabia combi 1.2 12V (2007г. 35000 км.)

извън града София-Петрич по Е79( в двете посоки основно+25-30 км в София) 6.2л/100км-без климатик

градско 8-9л/100 км.на около2-3 км

7-7.5л/100км на пробег 15-20 км

извън града е сваляна до 5.8 максимално ама много трудно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

За първите 5000 км. по борд компютър 5,8 (вече се нулира и започна да натрупва наново).

София-Казанлък по подбалканския път средна скорост 65-70 км./час между 4,7-5,3 л./100 км.

Казанлък-София по подбалканския път средна скорост 65-70 км./час между 5,2-5,5 л./100 км.

София-Казанлък по магистралата през Ст.загора средна скорост 80-85 км./час 5,8-6,5 л./100 км.

София-Кърдажали по магистралата до Пловдив от там през Асеновград средна скорост 70-80 км./час 5,3-5,8 л./100 км

София градско между 6-9 л./100 км. зависи от часа и мястото......

В момента колата е на 5500 км. предполагам ,че след първата смяна на маслото ще е още по-добре! smile113

 

Skoda fabia 1,2 htp

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята шкода първите 2500 км гореше градско 10,2-10,5

сега е на 6000 и падна до 7,2-8,3 на сто

с един резервоар 36-40л минавам от 500 до 560 км

мотора ми е 1.6 16v

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докладвам:

1.2 HTP 64 к.с. 2004 год. на 53000 км

за 15 часа/след като се е нулирал сам на 99 часа,което щеше да е по-представително/ са изминати 503 км с 33 км/час средна скорост и 6.3 лт/100км среден разход.За да си спестя обвиненията в неистинност,пояснявам:само събота и неделя или вечер,дневните делнични задръствания са само за мазохисти/пардон!/.А маршрутът ми е главно по България,после Цариградско и естакадата до лЕтището и обратно.Ако се ходи до вилата/Трънско/,натам е 5.2-3,насам 6/заедно с висенето преди и след влизането в София/.През седмицата:с градски превоз,някои от вас не знаят какъв кеф е да си четеш и да не ти пука кой как се вре и кого засича.Опитайте.А,бачкам на смени/по два дни/,и по тази причина събота и неделя ходя с бабата/червен дзвер/.Вие не зная,но аз имам фиксация с тоя ТС,непрекъснато го гледам,голяма зараза е,но помага за по-ефективно управление,дума да не става.

Следващият път ще взема или дизел или по-мощна/поне 75 к.с.,но до 90/,защото тази милата се задъхва на ниски,на средни е добре,на високи е хала,но това из града не топли-тръгни/спри е 8-9 л/100 км и ако не бяха дългите отсечки без светофари,сега щях ](*,) .

Бъдете здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - Велико Търново - София 3.4 л/100. Каране лятото.

София - Варна 4 л/100 (клима и покривен съндък Gev.)

София градско - 5.5-6 лятно

София градско - 6.5-7.5 зимно

 

Общо 16,000 км - средно 5.

 

Двигателят е 1.9 SDI. Карам "бавно".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Фабиян от подписа:

 

Градско:

Сутрин и вечер, общо 12км в задръстванията и с безкрайно тежък десен крак към 10-12л (винаги си струва за преместване 1 метър да запалиш гумите все пак)

Същите сутрин и вечер, при спокойно каране, и с думата инерция в речника, с не повече от 60-70 по улиците пада до 7.5-8.5

 

Извън градското е винаги различно, най-тествано на София - Бургас, варира от:

5 - 5.5л при нормално каране с не-повече от 130км/ч

до

11-13л при поддърани скорости на магистралата над 170 с газ до дупка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Здравейте,

 

от скоро имам Фабия 1.4 МРI, 50 kW, 2000 година и все още се опитвам да установя реалния разход.

Вчера пътувах София-Пловдив-София - 315 км, по компютър разхода беше 5.8/100, но по мои изчисления реалния беше над 7/100. Възможна ли е такава разлика между показанията и реалния разход и на какво би могло да се дължи това?

 

Нещо друго смущаващо, което забелязах - скоростомера дава отклонения от порядъка на 7-8 км/ч, сравнен с GPS... При показание 80 км/ч GPS-a показва 72 :-( Странна работа, но въпроса с разхода ме вълнува повече на какво може да се дължи.

 

Поздрави и успешна НГ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по колонка ли я засичаш ? от коя бензиностанция сипваш ?ако колнката налива по-малко а показва ,често срещано явление при шарлатански бензиностанци случвало ми се е разлика от 200мл/л гориво,сипват ти 40л а плащаш за 50л и от там колко много харчи

обезвъздушаван ли е резервора ? понякога съм забелязвал разлика от 0,5до1л разбика по борд комп и колонка но както написах вариантите са много

 

за показанието на скоростомера : какъв размер са гумите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Нещо друго смущаващо, което забелязах - скоростомера дава отклонения от порядъка на 7-8 км/ч, сравнен с GPS... При показание 80 км/ч GPS-a показва 72 :-( Странна работа, но въпроса с разхода ме вълнува повече на какво може да се дължи.

...

 

Скоростомера е настроен така, че да показва реалната скорост при максималния размер гуми с който модела излиза от завода. Най-вероятно ти си с по-малък и съответно показва повече. Разлики от 5-7% са нормални. При теб са близо 10% което вече става доста. Не е лошо и да си провериш налягането в гумите. При по-ниско налягане диаметъра намалява и от там нараства разликата.

 

Относно разхода - ако е чипосвана колата в някои случаи показанията на борда стават нереални. Освен това засичане за 300км не е много точно. Да не говорим, че надали си заредил на същата бензиностанция и колонка, надали колата е била еднакво натоварена в двата случая и т.н. Имал съм случаи на отклонения от близо 2 литра при такива къси преходи (нормално зареждам на 700-800км и 300 са ми под 50% от резервоара...). Засечи още 3-4 пъти и виж средния разход. Тогава ще е реално.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

гумите са 185/60/14 - каквото пише на капачката на резервоара.

 

Зареждам от Лукойл в Младост 4 до Бизнес парка. Колата няма чип.

 

Ще продължа да я наблюдавам и да правя контролни засичания. По-скоро ме интересуваше дали по принцип борд компютъра на фабиите е сравнително точен и дали е възможно отклонения в показанията да се дължат на някакъв технически проблем....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ще споделя с вас впечатленията си от моята New Skoda Fabia 1.4MPI на 10 000км. Резултатите са от бордовия компютър, като те не различават съществено със сметките ми на базата на касовите бележки и изминатите километри. По маршута София-Бургас и скорост по магистралата от 120км/ч, а в останалата част от около 90-100км/ч разходът при летни гуми е около 6.2-6.3 при зимни гуми 6.3-6.5. По маршут София до Солун и скорост до 90км/ч и 110км/ч в Гърция с четирима души в колата и летни гуми 5.4л. При извън градско каране с до 90 км/ч разходът е 5.0-5.1. Относно градското шофиране много зависи от движението и задръстването и варира от 8 ако се кара към 10часа сутринта, а вечер към 17-18 разходът е 10. При сняг и поледица т.е. зимни условия разходът се покачва до 12-13л. Гумите са с размер 185/60/R14

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре. Благодаря за изчерпателните редове. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен даваше 1-2% грешка. Сега дава 9% грешка (чип).

Повече или по-малко ти показва сега? А действително разхода при нормално каране намалил ли се е, както казват?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей те колеги,

имам фабийка 1.9 СДИ 2001, лятно време с гуми 185/60/14 най редовно на компютър пада до 4,5-4,7 градско при изминати около 50-60км. Лятно време при нормално каране(в ограниченията на пътя) извън градскоми е показвало 4.0-4.2. Миналата седмица Пловдив-София, зимни гуми, при средна скорост 120 отчете разход от 5.1, на връщане падна до 4.8. Сега в момента на общия разход който е на втората позиция показва 5.4. и един дълаг маршрут Пловдив-Виена за малко неми стига един резорвар 50л(с разширението), но в обратната посока зареждам на ОМВ на излизане от Виена и си изкарвам до пловдив лампата ми светва на магистралата около Пазарджик. при средна скорост по магистралите 120-130. Същите разходи ми излизат и при засичане по колонките. Разбира се при много къси разстояния и докато загрее, показва показва повечко. като цяло съм доволен, несъм имал толкова икономична кола до сега. хаиде весел ден на всички smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен даваше 1-2% грешка. Сега дава 9% грешка (чип).

Повече или по-малко ти показва сега? А действително разхода при нормално каране намалил ли се е, както казват?

 

Показва по-малко smile049 Като реално харчене е с идея по-висок ... ама и средната скорост е с две идеи по висока smile091 Според мен ако почна пак да карам както преди чипа разхода ще си е същия ... ама душа не дава smile115

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.