Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво мислите за Michelin energy saver


deel_1981

Recommended Posts

  • 2 седмици по-късно...

Когато излезе темата току-що ги бях сложил нови. Сега след ок 1000км мисля, че мога да дам мнение. За разход според мен е малко смешно да се говори. 0.1-0.2 са някакви смешни стойности, на всичкото отгоре и доста съмителни. Относно стабилността, не знам от къде се носят тези легенди, че били нестабилни. Аз чак се стреснах малко като прочетох разни мнения. Дори при температури доста под препоръчителноте за летни гуми (2-3 градуса над 0) не усещам дори и най-малки признаци на нестабилност. На магистралата с до 180-190 влизам в дълги завои без дори да се опита да поднесе. Определено си усещам колата в пъти по-стабилна с тези гуми, особено в сравнение с Матадора (въпреки, че и зимните са ми Alpin A3). На леко мокър асфалт също не съм имал проблеми. На екстремно мокър не съм ги карал още. По-нататък мога да дам feedback и по тази точка. Може и да се заблуждавам, но като, че ли са съвсем малко по-шумни, но все пак да оставим това на професионалистите: ако иска форума да ме спонсорира с един резервоар бензин да отида до Казанлък и ще се върна с подробен доклад относно всякакъв вид шумове и изобщо имат ли почва те у Шкода Октавия smile115 smile018

 

Като обобщение:

1. По-нисък разход - ала-бала (не съм си правил труда да засичам грамовете бензин)

2. По-лоша стабилност - КАТЕГОРИЧНО НЕ!!!

2. Малко по-висок шум - НЕекспертно мнение, ще трябва да се изчака изследвяането на "Kazanluk science facility of sound and all kinds of noises" с научен ръководител проф. д.н. ст.н.с 1 степен и уважавн от мен тонрежисьор - димон!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.