Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скръц отпред , скръц отзад !


Киро

Recommended Posts

През студените дни прави впечатление скърцане на предното и задното окачване. Например при минаване над легналите полицаи се редуват предно и задно скърцане. След няколко минавания се загубва , друг път остава цял ден .Неприятно е . ](*,) Дали звука е причинен от вдървените тампони или от "сгъстените" амортисьори и има ли смисъл да се ходи на сервиз ?

Колата е О2 на 1,5 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия случай-и аз питах във форума дали има смисъл да се ходи на сервиз, ама не получих ясен отговор. Някой писа че е малко безсмислен въпроса и аз да съм си преценил-значи сигурно не е наложително. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, когато ти дойде време за сменяне на масло ще се е стоплило и вече няма да скърца . А после като ти изтече гаранцията ще трябва да си плащаш за ремонта :D . Така ми се струва .

Мойта и тя скърца , мамка му !!! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

 

И аз понякога скръцкам на легнали полицаи - в студено време и само в началото... после изчезва.

 

Преди време дискутирахме същия проблем и си спомням, че се оказа, че е от амортисьорите... но какво точно не помня... но не е нужна смяна - чак като им дойде времето тогава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм забелязал , че след "мивка" изчезва , затова съм склонен да мисля , че са некви гумени изделия ( втулки или темподобни) , а не амортисьори .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък си скърца от нова. Заслушах се и в разни други VAG коли, минаващи по улиците при нас (където легнали полицаи може и да няма, но пък дупки и неравности - нема да нема) и ми направи впечатление, че много от тях го правят също. Някои са "стари" - на 5-8 години, други са на 2-3... Та някак не мога да се притеснявам много - прекалено много коли го правят също...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щангата (и тампоните й) по-скоро не скърцат, а тропат - при всяка промяна нагоре/надолу на колелата.

При това тропане има само при преминаване през неравности различни за дясното и лявото колело.

Например при перпендикулярно преминаване през легнал полицай няма тропане, но при минаване под ъгъл се чува много ясно.

Колегата да обърне внимание на тези признаци за да потвърди/отхвърли до известна степен щангата като източник на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щангата (и тампоните й) по-скоро не скърцат, а тропат - при всяка промяна нагоре/надолу на колелата.

При това тропане има само при преминаване през неравности различни за дясното и лявото колело.

Например при перпендикулярно преминаване през легнал полицай няма тропане, но при минаване под ъгъл се чува много ясно.

Колегата да обърне внимание на тези признаци за да потвърди/отхвърли до известна степен щангата като източник на проблема.

smile150 Баш си скърцат! тропат когато са поизносени повече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,истината е,че на колата и трябва каране ,а не седене в гаража! :smt030

 

П.С.И при мен скърца като не я изкарвам няколко дена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile150 Баш си скърцат! тропат когато са поизносени повече...

Щом казваш, може и така да е... При няколкото случая които съм наблюдавал направо са започвали да тропат без да са скърцали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

От 2-3 дни вече не чувам скръц-скръц...Голям кеф , явно е от промяната на температурите. Мисля си , след като самото явление скърцане е от триенето на гума в метал ( втулки , тампони...) не може ли да се пръсне със силиконов спрей тук - таме и да се забрави за този дразнител !?! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че са некви гумени изделия ( втулки
:smt017 тамп.торс.щанга бе

 

Поне при 2ката не са ли го отстранили това гадно скърцане :? ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги вие ме разбихте........ при мен никъде нищо не скърца smile169 да не карате лада :roll:

 

Може да не знаеш как и кога да чуваш ...Примерно като се кача в някоя раздрънкана кола и попитам собственика и не го ли дразнят звуците повечето хора ме гледат с изумление...Не им прави впечатление въобще. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги вие ме разбихте........ при мен никъде нищо не скърца smile169 да не карате лада :roll:

 

Може да не знаеш как и кога да чуваш ...Примерно като се кача в някоя раздрънкана кола и попитам собственика и не го ли дразнят звуците повечето хора ме гледат с изумление...Не им прави впечатление въобще. :D

ами аз съм от хората които не търпчт нещо по колата ми да не е наред smile169 и когато минашам през ЕТ винаги ги питам пичовете от сервиза дали да не погледнат колата и така smile169 а те ми викат......... не се лигави....... ако нчмаш оплаквания просто караи smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Ето пак се почна ...малко се застуди и отново. Скърцане - леко отпред при усукване на купето и най-вече при натискане на спирачки при скорост около 20км/ч . При отворено шофьорско стъкло от предно ляво дори се чува нещо като съскането когато се натиска педала на спирачката съпроводено с леко прискърцване , а при голяма скорост -тишина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето пак се почна ...малко се застуди и отново. Скърцане - леко отпред при усукване на купето и най-вече при натискане на спирачки при скорост около 20км/ч . При отворено шофьорско стъкло от предно ляво дори се чува нещо като съскането когато се натиска педала на спирачката съпроводено с леко прискърцване , а при голяма скорост -тишина...

 

Сложи си по-големи спирачки с перформанс накладки, пък тогава ще преоткриеш значението на думата "скърцане". :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.