Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Монтаж на заводски ксенон на OCTAVIA II ?!


euroteam

Recommended Posts

Колеги, на времето не си поръчах ШКОДАТА с ксенон и сега умирам от яд!

Намерих в един сайт за продажби и на заводски части .... http://www.superskoda.com/octavia-ii/he ... dlight-set

Смятам да проуча въпроса и ако са пълноценни фарове, както монтираните в завода, да си ги поръчам!

Някой монтирал ли е, заводски рефлектори с оптика, за ксенон на Octavia II?

Моля, да споделите опит и мнение!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на времето не си поръчах ШКОДАТА с ксенон и сега умирам от яд!

Намерих в един сайт за продажби и на заводски части .... http://www.superskoda.com/octavia-ii/he ... dlight-set

Смятам да проуча въпроса и ако са пълноценни фарове, както монтираните в завода, да си ги поръчам!

Някой монтирал ли е, заводски рефлектори с оптика, за ксенон на Octavia II?

Моля, да споделите опит и мнение!!!

viewtopic.php?f=44&t=9909&start=45

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи, ти наистина си перфекционист, автомобила ти е облагороден след твоята намеса!

Разбрах, че си сменил фаровете с заводски ксенон, би ли дал повече подробности: от къде ги поръча, всичко ли влиза в комплекта, много ли се чака, лесен ли е монтажа, има ли особености които трябва да ги знае човек с не особено големи техн. познания, и т.н. Знаеш ли в София, някой да го е правил?

 

Предварително благодаря!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само си гледал снимките, но не си прочел текстовете... В интерес на истината аз първи направих тази операция и пуснах мухата на Сами. :lol: Пък и той нали е мераклия....

Заводски ксенон на О2 не може да се пригоди на 100%. Фаровете пасват идеално, но проблемът е, че системата за нивелация няма да работи. Липсва "кантара" (жироскопа) и част от окабеляването до фара.

Това, което си видял е перфектният начин да "ксенонизираш" автомобила си. Става по следния начин - купуваш фарове от SCOUT и добър ксенонов комплект. (За предпочитане LUXIMA - ДОКАЗАНО Е!!!). Монтира се във самия фар. Нужни са ти и STOP ERROR устройства за елиминиране на грешката за изгоряла крушка.

Понеже питаш кой се занимава в София с тази дейност - аз съм един от хората (и колата ми е жив пример за операцията, която те интересува).

0887 601 759 :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само си гледал снимките, но не си прочел текстовете...
:smt017
пуснах мухата на Сами
:smt017 smile006 smile162 smile159
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само си гледал снимките, но не си прочел текстовете... В интерес на истината аз първи направих тази операция и пуснах мухата на Сами. :lol: Пък и той нали е мераклия....

Заводски ксенон на О2 не може да се пригоди на 100%. Фаровете пасват идеално, но проблемът е, че системата за нивелация няма да работи. Липсва "кантара" (жироскопа) и част от окабеляването до фара.

Това, което си видял е перфектният начин да "ксенонизираш" автомобила си. Става по следния начин - купуваш фарове от SCOUT и добър ксенонов комплект. (За предпочитане LUXIMA - ДОКАЗАНО Е!!!). Монтира се във самия фар. Нужни са ти и STOP ERROR устройства за елиминиране на грешката за изгоряла крушка.

Понеже питаш кой се занимава в София с тази дейност - аз съм един от хората (и колата ми е жив пример за операцията, която те интересува).

0887 601 759 :smt030

 

Приятелю, тъй като живо се интересувам от темата, можеш ли да ми кажеш колко, приблизително, струва цялата операция по смяната. Искам да си направя сметка. И един въпрос - ще се запази ли ръчната нивелация на фаровете? Ако не - тогава може ли да се добави и жироскоп (това не е 100% необходимо, но все пак...)?

 

П.П. Не искам да си слагам "цигански" сини крушки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уха,много се търсят

Не бе - по застраховки вървят доста - нали се сещаш?...

Колкото - толкова...

 

Фара с лупа за Октавия 2 след последното поскъпване на цените е 518лв броиката. Честито

 

Е - тука са малко по-тънки

http://www.superskoda.com/octavia-ii/lightning/

А комплекта (Н7) и блокът за чистене на грешката са съответно 260+60 = 320 лв.

Температурата - 5000 К.

Цветът е АБСОЛЮТНО СЪЩИЯТ като на заводски ксенон!

viewtopic.php?f=43&t=11457

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи става грубо 1500 кинта..... Не ми се дават толкова пари сега. Продължавам със старите фенери и по-нататък може да сменя крушките само. Естествено не със сини цигански.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид да не слага ксенонов кит на фар без лупа /с нормален рефлектор/ :smt017

 

Мисля, че той точно това се кани да прави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе ,разбрах какво искаш да кажеш

а ,дали това смята да прави?незнам-май не...

много е тъпо и неколегиално наистина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че няма тва да направя! Имам предвид по-ярки бели крушки, дори не и сини - мноооооооооооооо дразнят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Е, още една октавия засвети, както заслужава, моята!

Фаровете с оптика от SCOUT и ксенона от Luxima, вече са монтирани и се наслаждавам на 5-6 пъти по-добро осветяване!

Тук се вижда крайният резултат....

 

http://bg.fotoalbum.eu/euroteam/a254515

 

И всичко това благодарение на техническата, технологичната и идейната помощ от БОБИ ДОКТОРА!!!!!! smile162

Много благодаря за което!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=D> Само така,трябва да има красота!А май е и с жълти габарити по МОЙ ПАТЕНТ :smt017

айде и черна маска сега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.