Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за данък МПС за 2009г.


Recommended Posts

Сигурно си мислят:

"Тоя щом има пари за нова кола, ще има и за големи данъци" :evil:

Страшна логика (или липса на такава) :smt019

Онези дето пишат таблиците се возят на служебни коли и данъците пак ги плащаме ние smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно си мислят:

"Тоя щом има пари за нова кола, ще има и за големи данъци" :evil:

Страшна логика (или липса на такава) :smt019

Онези дето пишат таблиците се возят на служебни коли и данъците пак ги плащаме ние smile150

 

Ами много ясно колега, как я виждаш работата - представи си, че караш кола от сорта на ВАЗ 2105, която струва около 700лв и сигурно ще ти е супер весело, ако ти съобщят, че трябва да платиш около половината от стойността на колата си за данък. Обаче това, че поята Шкофа хвърля по около 135г СО2/км, а Лада-та ХХХг СО2/км -май никой не го интересува... да не цитирам и колегите по-горе относно сигурност, маслени петна и т.н.

В общи линиии мнението ми за разпределението на данъците е ... :evil: :evil: :evil: ](*,) ](*,) ](*,)

Минавала ми е и мисълта да има облекчения за автомобили оборудвани със системи/уредби за работа с алтернативни горива (газ (метан, ПБ), биодизел и др.), но трябва да има стандарти и контрол по качеството на монтажа на тези системи/уредби, за да се премахне общоприетото мнение за "бомби на колела". (До колкото знам, на английската кралица РолсРойс-овете са с АГУ ;)

и т.н. и т.н.

 

 

ПС: надявам се въпреки правописните ми грешки(за които се извинявам) да е станало ясно, какво ми е мнението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка година ...по време на плащане на данъците... :D:D:D стигаме до извода , че след като живеем в АБСУРДИСТАН нищо не би могло да ни учуди !!! smile169

 

п.п. обичаме да ни е гадно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв е закона за местните данъци и такси и общините се съобразяват с него, нямат друг избор. Ние също нямаме друг избор освен да плащаме или да се съобразяваме ;) Ако ЗМДТ бе построен така, че за новите коли дънъците да са малки а за старите- големи- баба Шкода-стотарката да е отишла в доменните пещи още с влизането му в сила. А сега цело лето си я чевръкам и си плащам на общината по 10-тина лв на година, втора година без да я карам :) smile178

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след посещение на ПАМДТ-НАДЕЖДА разликата между:

за 2008 година данък на FABIA 1.9 = 295.68 -5% отстъпка=280.90

за 2009 година данък на FABIA 1.9 = 370.94 -5% отстъпка=352.39 :smt004 :smt004 :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте се оплаквали.Който си има брада си има и гребенче.

За моята данъка е 370+2000каско и 168 гражданска,като го разделя на 1 година е по 7 лв на ден.

Който си е купил нова и над 100 коня кола да е помислил преди това и да не се оплаква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес (след 1 час чакане) платих данъкът на полото (1992, 1043 куб.см., 45 к.с.) - за 2008 беше 5 и нещо, сега е 9.80, като служителката се кълнеше, че няма увеличение на ставката. като излязох от кметството, разбрах, че на практика данъкът ще е драстично по-висок - бяха вдигнали октавията с паяк, та равносметката е 9.80+31.20-> 41 леФа за 2009 за половера... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте се оплаквали.Който си има брада си има и гребенче.

За моята данъка е 370+2000каско и 168 гражданска,като го разделя на 1 година е по 7 лв на ден.

Който си е купил нова и над 100 коня кола да е помислил преди това и да не се оплаква.

:smt017

За това много се ядосах че двиг. са пораснали от 101 на 105 к.с и трябваше да се задоволя с 86к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте се оплаквали.Който си има брада си има и гребенче.

За моята данъка е 370+2000каско и 168 гражданска,като го разделя на 1 година е по 7 лв на ден.

Който си е купил нова и над 100 коня кола да е помислил преди това и да не се оплаква.

:smt017

За това много се ядосах че двиг. са пораснали от 101 на 105 к.с и трябваше да се задоволя с 86к.с.

предполагам,че за дизелова фабия става въпрос-ами има си плюсове.Пак си е динамична,и гори по малко ииии данъците ;) А и самата кола е по-ефтина и каското

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте се оплаквали.Който си има брада си има и гребенче.

За моята данъка е 370+2000каско и 168 гражданска,като го разделя на 1 година е по 7 лв на ден.

Който си е купил нова и над 100 коня кола да е помислил преди това и да не се оплаква.

:smt017

За това много се ядосах че двиг. са пораснали от 101 на 105 к.с и трябваше да се задоволя с 86к.с.

предполагам,че за дизелова фабия става въпрос-ами има си плюсове.Пак си е динамична,и гори по малко ииии данъците ;) А и самата кола е по-ефтина и каското

 

 

 

Някъде да пиша че се оплаквам [-X .Просто давам инфо за данъка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

вчера платих 66 лв. и някакви стотинки данък за 2009 за октавията. лизингът ми е от райфайзен, колата е с пловдивска регистрация, 6+1 (ако има значение), но плащам данък според столичните ставки. прибраха ми и 30-ина лева доплащане за 2008 (за 7 месеца), въпреки, че малко след като я взех - края на май 2008, платих частично 10 лева данък за 2008. та, по тези прости сметки, тази година данъкът ми е по-малък. няма логично обяснение, но е факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте се оплаквали.Който си има брада си има и гребенче.

За моята данъка е 370+2000каско и 168 гражданска,като го разделя на 1 година е по 7 лв на ден.

Който си е купил нова и над 100 коня кола да е помислил преди това и да не се оплаква.

 

Оффффф аман от баровци и разбирачи....Хайде като си толкова запознат и велик би ли ми казал защо на кола 95 к.с. данъка е един, а на кола 101 к.с. данъка е в пъти по-голям (както колегата по горе е описал) ?????? Еднакви коли произведени в един и същи ден, и двете с катализатор, и двете 1.9 ТДИ - едната е малко под 100 а другата е малко над 100 к.с. - хоп 2 и повече пъти по голям данък. Всеки е помислил и всеки си е направил сметката просто тук се възмущаваме от схемата и методиката на изчисление на данъците. И друго има - не слагай каското в сметките понеже то не е задължително (по-точно никой няма да те глоби ако нямаш каско), то си е твой избор и си е направено по твоя преценка. Нищо лично, просто ме е яд ей така като вземе някой да говори и да защитава нелогичните и ненормалните събития и случки в нашата държава. И пак казвам - нищо лично !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки е помислил и всеки си е направил сметката просто тук се възмущаваме от схемата и методиката на изчисление на данъците.
Ами промени ги бе :!: Щом ти си голям баровец,като гледам какъв авто парк си наредил...

и карай без каско-това е моя съвет

Хайде като си толкова запознат и велик би ли ми казал защо на кола 95 к.с. данъка е един, а на кола 101 к.с. данъка е в пъти по-голям ??????
Отговора е много прост-Такъв е закона.То не трябва да си много умен за да си отговориш на въпроса.В нашата държава има много по абсурдни закони от този.Айде да не давам примери...Възмущавай си се колкото искаш.Без да обиждаш тези които ги приемат и се съобразяват с тях.
Оффффф аман от баровци и разбирачи....
И пак казвам - нищо лично !!!!
просто ме е яд ей така като вземе някой да говори и да защитава нелогичните и ненормалните събития и случки в нашата държава
не ги защитавам,просто съм ги приел,защото нищо не мога да променя и няма нужда да коментирам и да се оплаквам и да се тормозя за глупости.Така стоят нещата и толкова,не се ядосвам за неща които не зависят от мен и не мога да ги променя.По спокойно,пазете си нервите,кво толкова...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството че изобщо не можеш да вникнеш къде е проблема и за какво говорим изобщо. Съгласен съм че има много абсурдни закони в държавата и надали аз съм човека който ще ги промени...но това не означава, че не може човек да изкаже възмущението и несъгласието си с нещо. Не обиждам никой - нито теб който се съобразяваш със закона (както и аз също) нито тези които не се съобразяват с него (предполагам и такива има) .... просто не виждам защо трябва да се насърчава и да се подкрепя един абсолютно измислен и безсмислен закон - да трябва да има такъв но трябва да е измислен и направен така че най малкото на пръв поглед да е логичен.

Отговора бил много прост - такъв бил закона. Много ясно че такъв е закона - и пак казвам ти май изобщо не си наясно за какво спорим и говорим тук. Разлика от 2 к.с. = 2 пъти и повече по голям данък :!:

 

Това какъв автопарк съм наредил си е моя грижа....и за всяка от колите има платено каско просто не се оплаквам понеже това е личен избор и никой не ме е карал на сила - нещо което не мога да кажа за данък МПС, Винетка и Г.О.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и пак казвам ти май изобщо не си наясно за какво спорим и говорим тук. Разлика от 2 к.с. = 2 пъти и повече по голям данък :!:

наясно съм,ама такава е границата,някой глупак дето ние сме го избрали го е предложил това и другите глупаци дето пак ние сме ги избрали са го приели.Още по-лошото е ,че отпада 50%намаление за това че е с катализатор,ама така са го приели,какво да направим.Мислиш ли че като се спазват законите се насърчават smile048Ами давайте да не ги спазваме тогава тези с които не сме съгласни...

не си прав да ме обиждаш :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,

 

Стига се ядохте! Няма смисъл. На всички ни е ясно, че закона е кофти. На всички ни е ясно, че той е писан от хора които изобщо не са мислили, ако изобщо могат да мислят. Но и всички знаем, че трябва да го спазваме.

 

А моето мнение - "който има брадичка трябва да си има и гребенче"! Преведено - мощна кола - големи данъци. За катализатора няма да коментирам, че е кретения над определени коне да не се признава smile150

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За катализатора няма да коментирам, че е кретения над определени коне да не се признава smile150
аз за това го и отрязох :lol::lol::lol:

viewtopic.php?f=44&t=9909&start=225

:mrgreen:евро 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си прав да ме обиждаш :smt018

 

Не съм искал да те обидя или да те засегна по някакъв начин - нито теб, нито който и да било във форума. Извинявай ако съм те обидил, определено не това е била целта ми. Просто исках да кажа, че дай като имаме хубави коли ... да не ни пука колко данък плащаме. Също не искам и да кажа да не се спазват законите, аз лично доколкото мога ги спазвам, логични или не.....но спазвайки ги не означава, че съм съгласен с тях и не мога да се възмущавам......Хайде на събора ще черпя една бира smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.