Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за данък МПС за 2009г.


Recommended Posts

Здравейте колеги!

Неможах да намеря отговор на въпроса ми с търсачката, и затова ще си позволя да питам в нова тема.

Имам още няколко дни до падежа на поредната лизингова вноска за колата. От погасителния план знам, че с вноската този месец трябва да преведа и пари за данък за 2009г., а следващия месец към вноската ми идва и гражданска и каско. Каква е сумата за данък за 2.0TDI. От тия данъчни калкулатори неможах да разбера с точност. Несъм звънял в Еуратек да питам колко да преведа допълнително, а и оттам никой не ме е търсил.

Преди известно време пък разбрах нещо интересно от мой роднина, който кара също нов автомобил на лизинг, но не Шкода. При него липсва тази част за дължим данък МПС към лизинговите вноски. Просто ми каза, че все още не е собственик и данъка сигурно си го плаща лизингодателя, защото той не превежда нищо друго освен вноските, каското и гражданската, които също са му разсрочени на 4 равни части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега! Този калкулатор, както и другите ги знам. Миналата година като взех колата платих накуп за всички такси и регистрация и незнам коло от сумата е за данък, затова питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи, звъниш в ЕТ и се свързваш с отдел Лизинг. Питаш ги - Имам лизингова Октавия към вас, 140 коня дизелче, колко искате за данУка? Ще те питат дали е регистрирана като камион и в зависимост от отговора ти ще ти излязат с цифричка. Става бързо, любезни са хората и не боли много, повярвай ми. :mrgreen: Така разбрах, че трябва да им преведа 59,40 лв. допълнително с лизинговата вноска за Тур-че с 90 магаренца и вече съм го направил. ;) Телефона е 02/813700.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, така ще направя. А темата може да бъде изтрита.

 

П.С. Лек ден на всички! smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааааа няма да се трие - има и още въпроси :-)

 

Онзи ден платих данъка на СУПЪРБа - 430 лв - СРАМОТА !!!!! Преди малко видях този сайт с калкулатора и не мога да разбера нещо. Защо трябва да избирам град....и защо когато избера различни градове с еднакви данни за мощност, възраст и катализатор - сумите са различни ???? Данъка в цяла България не е ли един и същ ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааааа няма да се трие - има и още въпроси :-)

 

Онзи ден платих данъка на СУПЪРБа - 430 лв - СРАМОТА !!!!! Преди малко видях този сайт с калкулатора и не мога да разбера нещо. Защо трябва да избирам град....и защо когато избера различни градове с еднакви данни за мощност, възраст и катализатор - сумите са различни ???? Данъка в цяла България не е ли един и същ ????

 

Ми не е ами ! Ти май падаш от Германия !!!! :D:D:D Най-скъпо е в София и по тая причина караме коли със Софийски регистрации .

Ти поне има за кво да даваш 430лв . Ама за 1,9TDI-PD да даваш 182,65 лв е ГРЕХОТА....за някви си 4 коня повече от допустимото ....

 

поправка : 282,65 лв ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тази година данъка се определя от общините. Т.е. всяка община е с различен данък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааааа няма да се трие - има и още въпроси :-)

 

Онзи ден платих данъка на СУПЪРБа - 430 лв - СРАМОТА !!!!!

Малко си платил, на мен ми излиза по сметки 410 лв. (от сайта - 328.44 лева, +25% = 410.55 лева) ](*,)

Преди малко видях този сайт с калкулатора и не мога да разбера нещо. Защо трябва да избирам град....и защо когато избера различни градове с еднакви данни за мощност, възраст и катализатор - сумите са различни ???? Данъка в цяла България не е ли един и същ ????

Данъка се определя от общините, затова е различен. Има само общ таван, който не могат да превишат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актуален калкулатор ТУК

Колегата QYEENS точно този е пуснал, ама май не е актуален :? . От около година ми дава една и съща стойност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, следобяд се обаждах до ЕТ, затова написах че темата може да се трие. Една любезна г-ца или г-жа само ме попита колко к.с. е автомобила.

Резултата е 140к.с.- 378.09лв.

" На печелившите честито! " smile108b

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това показва, че цитирания калкулатор нито е актуален сега, нито показва и стойностите без 25%-ното увеличение:

post-2459-138453079222_thumb.jpg

При +25% получаваме 396.55 лева.

Но все пак може да се използва за приблизителни сметки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То трябва да си бъде гр. София. На Еуратек финанс си е колата през времето на лизинга.

Живот и здраве 2011 май месец може да стане от Монтана. А за София показва 397лв. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това показва, че цитирания калкулатор нито е актуален сега, нито показва и стойностите без 25%-ното увеличение:...

 

Данък на лек автомобил

Данъчен калкулатор за изчисляване размера на данъка върху превозните средства за леки автомобили.

мощност на автомобила 103 киловата

адрес на собственика (община) София

автомобилът е до 5г. вкл.

катализатор Да

размер на данъка 397.99 лева

 

Махаме 5% за плащане преди 1ви Април: 378.0905

 

За да няма недоразумения:

1) Колата е лизингова, т.е. данъка се плаща като за София

2) До 1ви април имате 5% отстъпка за плащане на данъците

 

Благодаря за доверието в пуснатия линк smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така става smile159 , значи няма увеличение от миналата година в такъв случай :smt004

Данъчния калкулатор е реабилитиран smile178

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не се оплаквайте от високи данъци. У нашенско ни "доят" от миналата година. :mrgreen:

Справка - Fabia II, 63кВт ~ 120лв. (тази година пак)

За 77кВт (105кс) ~ 350лв :!:

Това е положението. Общинския бюджет трябва да се пълни, а после с него - дупките smile150 (евентуално :mrgreen: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луди ли сте, регистрирайте си колите в търново! :) данъка който платих за 2009, за 77квт (105катъра) на киата е ~16 лв !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луди ли сте, регистрирайте си колите в търново! :) данъка който платих за 2009, за 77квт (105катъра) на киата е ~16 лв !!

Болярите не плащат данък :mrgreen:

ПП. Цифрите които съм дал са за нови коли - до 5г.

КИА-та е в друга възрастова група

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят данък за 2009 е 282,65лв.

Ако някой от вас е с лизингова кола - да се обади на лизинговия отдел в ЕТ или където му е лизинга и да пита. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят данък за 2009 е 282,65лв.

Ако някой от вас е с лизингова кола - да се обади на лизинговия отдел в ЕТ или където му е лизинга и да пита. ;)

 

И за Фабийката е толкова. :smt034 smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като заговорихме за данъци... да попитам, пък току-виж някой успял да ми обясни наистина -

 

Каква е логиката новите коли да се облагат с по-големи данъци?!?!?!

 

- замърсяват повече околната среда?

- цапат повече с маслени петна тротоарите и улиците?

- по-рискови са откъм злополуки и представляват риск за здравето на возещите се и пешеходците?

- и т.н. ...

 

Защо държавата не стимулира поне с данъчни облекчения покупката на нови автомобили, замяната на стари грохнали кошници с нови... Е***си политиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като заговорихме за данъци... да попитам, пък току-виж някой успял да ми обясни наистина -

 

Каква е логиката новите коли да се облагат с по-големи данъци?!?!?!

 

- замърсяват повече околната среда?

- цапат повече с маслени петна тротоарите и улиците?

- по-рискови са откъм злополуки и представляват риск за здравето на возещите се и пешеходците?

- и т.н. ...

 

Защо държавата не стимулира поне с данъчни облекчения покупката на нови автомобили, замяната на стари грохнали кошници с нови... Е***си политиката.

 

Почти всяка година, когато дойде време за данъци се сещаме за това. За съжаление преди две години ако не се лъжа в София се опита да се прокара такава идея, ако не се лъжа СОС беше взел решение, но после се оказа че СОС неможе да променя закона и върнаха старото положение, а там е заложен въпросният коефициент - по 2,8 при кола до 5 г. Но мен най ме е яд, че не ми признават катализатора, за намаление от 50% от данъка, защото колата е 140 кс....

Но всичко това си го обеснявам с чисто политическо решение.... ако на 20 годишните данъка го направят от 25 лв. на 125 лв. едва ли ще има и 30% активност по време на изборите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.