Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Табло на Фелиция 1,3 LX


hartiiko

Recommended Posts

Здравейте!

Вчера свалих арматурното (или командно) табло на Фелицията, за да го почистя и да му сменя две лампи за осветяване на уредите. Не го правя за първи път, но сега задълбах и реших да почистя и прозрачните пластмасови елементи, които разпределят светлината. Свалих и стрелките, разбира се, и се получи следното - сега скоростомерът отчита с 20 км./ч. в повече, стрелката на водата стои по-долу, а бензинът като че ли по-горе от нормалното ниво.

Та предполагам, трябва да ги извадя наново и да ги регулирам ръчно. Помогнете, прав ли съм?

 

И друг проблем. Сега не свети нито една лампа за осветлението на уредите. Не е бушон (проверих), уредите на отоплението светят, но другото не. Също така забелязах, че лампата за осветление на купето не свети като се отворят вратите, а само като се натисне за постоянно осветяване.

 

КАК ИЗБОДОХ ОЧИ ПО ТОЗИ НАЧИН, МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА ОБЯСНИ?

 

ТЪЖЕН СЪМ :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За проблема с лампичките - вероятно си забравил или не си свързал добре някой куплунг, а може и масата да се е измъкнала... За уредите, предполагам че са със заводско тариране, обаче моя скоростомер си показва +10/12 км.ч отгоре откакто я имам дори още преди да съм свалял таблото. При пежото ми нещата стояха дори още по-зле - стрелката на оборотомера не стоеше нулирана в покой, а на бензиномера се беше откачила направо от котвата, след разглобяване уж позакърпих положението, но дявол знае колко "вярно" отчитат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.