Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем - тропане в задна втрата ( Окт. 1 )


hanoi

Recommended Posts

От известно време се чува леко тропане в задната ,лява врата, разглобих я ( както беше описано подробно в една друга тема , където се обясняваше че може да са се отлепили стиропорите) .Имаше найлон който го разкъсах леко ,( стиропорите са си на място ) и бръкнах долу във вратата , да видя дали има нещо паднало. Намерих някакво парче пластмаса не по - голямо от 2см.(черно ) и едно бяла джаджа , пак пластмасова ( прилича на някаква щипка), махнах ги,опипах дали няма нещо друго - нямаше , залепих найлона , сглобих я. Обаче за съжаление , продължава да похлопва  и да поскърцва . Имате ли идея на какво може да се дължи ? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време се чува леко тропане в задната ,лява врата, разглодих я ( както беше описано подробно в една друга тема , където се обясняваше че може да са се отлепили стериопорите) .Имаше наилон които го разкъсасх леко ,( стериопорите са си на място ) и бръкнах долу в вратара , да видя дали има не6то паднало. Намерих някакво пърче пласмаса не по - голямо от 2см.(черно ) и едно бяла джаджа , пак пласмасова ( прилича на някаква щипка), махнах ги,опипах дали няма нещо друго - нямаше , залепих наилона , зглогих я. Обаче за съжаление , продължава да похлопва, и да поскърцва . Имател идея на какво може да се дължи ? :(

като си видял тези счупени неща,защо не погледна от къде са?Да не мислиш ,че парче пластмаса ще трака там?Най вероятно не ти се държи добре релса или водач на стъклото или нещо др.-тоест това което си намерил липсва :idea: :idea: :idea: :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

огледах навсякъде ,където можах да стигна, проверих болтовете на "машинките" - всичко си е затегнато?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при моята октавия имаше едно дразнещо скърцане и похлопване от задната дясна врата. При мен проблема идваше от стериопора на самата кора на вратата. Беше се разлепил но не нацяло. Залепих го и вече нямам проблем :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет колега.имах същия проблем.гадно скърцане,което ми бъркаше в мозъка.рових къде ли не и накрая напръсках с wd 40механизма за затваряне който е във вратата и всичко изчезна.направиго на всички врати.нямч да съжаляваш.Пиши какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога тропа и механизма за заключване на задните облегалки. След реглаж е чудо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре ще напръскам , и ще кажа какво е станало , но ме съмнява чее от това заштото като отворих вратата , намерих една бяла палсмасова джаджа ( нешто подобно на щипка) , и си мисля че тя може да е освободила нешто . . . . ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бас, че това е водача на ел.стъклото. Бъди внимателен, защото може да падне, ако съм прав. Дай снимка на частите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с wd40 не става :( , снимка на пласмасова част утре ще кача, а водача на стъклото ? незнам опипах , но не е разхлабен ,съштото се отнася и за другите работи в вратата . . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблемът е решен . :D

оказасе че е разхлабена подпората на вратата, както ми го обясни момчето което я оправи ,

благодаря на всички , които се включиха в темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-857-138453079324_thumb.jpgpost-857-138453079347_thumb.jpg

извинявам се за лошото качество на снимките, но нямам под ръка фотоапарат

post-857-138453079343_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
привет колега.имах същия проблем.гадно скърцане,което ми бъркаше в мозъка.рових къде ли не и накрая напръсках с wd 40механизма за затваряне който е във вратата и всичко изчезна.направиго на всички врати.нямч да съжаляваш.Пиши какво е станало.

 

 

Колега поне 2 бири от мен:) Бях се побъркал от това скърцане... Всичко изчезна. Благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога тропа и механизма за заключване на задните облегалки. След реглаж е чудо!

колега, сподели как се прави този реглаж, че има едно скърцане, което ми къса нервичките ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога тропа и механизма за заключване на задните облегалки. След реглаж е чудо!

колега, сподели как се прави този реглаж, че има едно скърцане, което ми къса нервичките ](*,)

 

На самите облегалки имаш едни гумени тампони. Те дефакто са винтове. Въртиш да поизлезнат. При мен ги гласих така, че без натиски механизма за заключване на седалките не се затваря. Трябва да понатиснеш или да блъснеш при затваряне. Но скърцане няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Здравейте, не искам да повдигам нова тема и извинете, че пиша тук.

- И на моята Октавия 1 се чува лумкане под кората, но не мога да я сваля, отвих всички винтове, дори и онзи който е под надупчената пластмасичка, огъва се, но неиска и неиска да излезе нагоре кората.

-Как да сваля кората :(.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За коя кора става на въпрос ?

Ако е на вратите  развий и дръжките им те се държат на 2 болта а пред тях има лайсна , която ги закрива да не се виждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, успях, Благодаря.

Оказа се че И кората на вратата ми е тропала, защото не е била хваната както трябва, но основното тропане е била алуминиевата ламарина над последното гърне, изгнила е скобата която я придържа и е паднала върху гърнето и е дропала в синхрон със кората когато съм минавал през дупка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.