Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на масло О2 1.9. tdi - кога ?


Recommended Posts

Ами тогава отивам и сменям тва префърцуненото с 5W40 и да ми е мирна главицата. Не ми се щеше само в ЕТ да го сменят, ноооо...... искам си гаранцията поне за 1 година да ми седи. smile113

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • dikov

    16

  • димон

    11

  • bega4kata

    10

  • dude_BG

    4

Най-много писали в темата

абе,карай си го тва сега 10000,нали си дал пара за него,ама за другия път да знаеш

 

 

:smt017 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резултат от смяната:

Ново масло - Шел 507.00 (Long life)

В книжката пише, че моторът побира 4,5 л. По тяхна спецификация (повече вярвам на нея, отколкото на книжката) моторът побира 3,8 л. Съответно ми продават 4 л (ура имам си 200 грама резерва). Не ме пускат да гледам как го сменят.

На следващия ден колата е седяла цял ден на равно. Изваждам щеката - маслото е повече от 5 милиметра над максимума smile120 .

Веднага в ЕТ и източиха (по техни думи, щото ме пуснаха чак като го бяха източили) 100 грама. Нивото вече е ОК, но аз си оставам с дразнещото впечатление, че не са източили всичкото старо масло и може би са наляли не повече от 2 литра ново. :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено , кой ще си играе да чака да ти изкапе маслото...С теб ще се занимават я ...Наиш колко коли чакат ... :mrgreen:

Даже може да са ти го смукали отгоре през дупката. В един сервиз например така правят , щото картера бил алуминиев и не било здравословно да се развива често пробката ...Кво знайш ти бе ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено , кой ще си играе да чака да ти изкапе маслото...С теб ще се занимават я ...Наиш колко коли чакат ... :mrgreen:

Даже може да са ти го смукали отгоре през дупката. В един сервиз например така правят , щото картера бил алуминиев и не било здравословно да се развива често пробката ...Кво знайш ти бе ... ;)

колеги ставате много брутални ......... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с източването през щеката е по-добрият вариянт...

когато си сменях моето, О1 TDI но не в ЕТ, попитах защо ми го източва през щеката, отговори ми че иначе трябва да сваля кората а и така се източвало по-добре...и на истина е така, човека наля на око новото масло, запалих да поработи малко да се напълни масления филтър. после ми показа щеката и нивото беше точно по-средата. колата събра масло точно толкова колкото е по книжка...един ден по-касно пак проверих маслото, не беше мръднало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено , кой ще си играе да чака да ти изкапе маслото...С теб ще се занимават я ...Наиш колко коли чакат ... :mrgreen:

Даже може да са ти го смукали отгоре през дупката. В един сервиз например така правят , щото картера бил алуминиев и не било здравословно да се развива често пробката ...Кво знайш ти бе ... ;)

колеги ставате много брутални ......... :roll:

Като изключим лекия сарказъм, всичко си е истина...

когато си сменях моето, О1 TDI но не в ЕТ

:smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз днес ходих за смяна на масло, щото колата става на 1 година. Досега беше с 5w30 за променлив интервал. Сигурно е била с шел, ама когато си взех 1л. за доливане взех някакъв кастрол slx 5w30 но беше много скъп-43лв. за литъра. От днес съм със кастрол txt 5w40 за фиксиран интервал 25лв. литъра.Така и така за една година съм минал 10000км., ако чаках да светне ключето за смяна на това първото масло сигурно щеше да стане нова година, та затова реших да мина на 505.01, че хем е по- евтино, хем си е за 15000. С лонглайф маслото таман на 2 години трябва да го сменям, което мисля че не е редно.

А иначе от хората в сервиза останах доволен. Цялата процедура отне малко над час, като на въпроса ми какво масло ще ми сипят ми показаха ценовата листа на двете марки масла предлагани от тях за всички разфасовки/ вкл. и наливно/ и дали за променлив или фиксиравн интервал и ме оставиха сам да реша. На тубата на това което си бях взел миналата година за доливане 507.00 5w30 castrol slx си пишеше uk., докато на castrol txt 5w40 505.01, които днес си взех за доливане в бъдеще пише eu. производство. Така че има разлека сигурно и маслото от 43 е по- добро от 28лв. Ако трябва на другата смяна ще се върна на 507.00 5w30. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.