Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на масло О2 1.9. tdi - кога ?


Recommended Posts

Карам О2 - ноември 2007. Чета си тук аз и срещам коментари от типа: "...тези в ЕТ сменят само половината масло...!" И такива едни гадни коментари, и се чудя какво да правя... :roll: Имам въпрос за маслото. Сега е на 26 000. Сега ли да го сдменям или на 30 000 :roll:

Колата не се кара в най-големите задръствания и не се юрка smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • dikov

    16

  • димон

    11

  • bega4kata

    10

  • dude_BG

    4

Най-много писали в темата

Как може да караш толкова време с едно масло? Това е търговски трик и заради екологията. Не за да му е добра на двигателя и най-вече на турбината. Аз сменям на 10000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе хора ](*,) казах че на 15 000 смених маслото и всички филтри ;) сега съм на около 26 000

нали по книжка пише 30 000 юь смяна масло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си го смениш сега на 26000 , после ноември когато ти изтича гаранцията пак ...Дотогава пак ще навъртиш 10-на хиляди км. Смени си го сам в приятелски сервиз заедно с масления филтър и си готов...Ще ти трябват към 110-120 лв. Аз предпочитам Castrol TXT... за PD мотор.

Поздрави ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е фатално и на 30000км, но нали искаш със сигурност да знаеш , че ти е сменено цялото количество масло...А дори и да си в гаранция не мисля , че на колицата ще и е зле да и е сменено още веднъж маслото ...дори да не е в ЕТ. каква е разликата къде ще бъде сменено ...дали в ЕТ или в друга масладжийница ...стига маслото да е оригинално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами май ако ходя само в еуратек и ако се развали нещо smile088 да не викам дявола де :D дори и след гаранцията ще платя само за работа

един наш колега от тук каза 4е малко след гаранцията му е отишла торбината и е платил само за работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го смених на 7500 и сега на 1500 ще ходя в ЕТ.Ама се чудя дали да ходя изобщо там.То не дай си боже да се счупи нещо и отида там да ми го правят по-гаранция...те един ремонт ще ми направят smile175 ...мани,мани.Каква е гаранцията че ще е качествен ремонта?

Междудругото,за да не отварям нова тема,да попитам колко излиза първата смяна на маслото и възд.+масл.ф.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

масло, маслен филтьр, вьздушен и поленов филтьр
тези работи са към 150 лв.70лв.ли струва смяна на масло :lol: smile168
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък на 13 000 км , на първа смяна ми взеха 163 лв - масло Castrol и маслен филтър...Защо има такава разлика от 60 лв , не мога да си обясня ...

Въздушния филтър не се сменява на първа смяна , поленовия си сменям сам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък на 13 000 км , на първа смяна ми взеха 163 лв - масло Castrol и маслен филтър...Защо има такава разлика от 60 лв , не мога да си обясня ...

Въздушния филтър не се сменява на първа смяна , поленовия си сменям сам .

не са ти го сменили smile168 smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък на 13 000 км , на първа смяна ми взеха 163 лв - масло Castrol и маслен филтър...Защо има такава разлика от 60 лв , не мога да си обясня ...

Въздушния филтър не се сменява на първа смяна , поленовия си сменям сам .

не са ти го сменили smile168 smile001

 

Между другото ме бе обзело същото съмнение понеже на излизане от сервиза маслото бе черно като катран , също като на влизане ... :smt019 :smt019 :smt019

за това мисля , че е по-добре сам да си го сменям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правилно четем

масло специфик 505.01 -4л.по 25=100

з-те ф.-са към 50 още

тези цени са за средно статистически магазин за авто части-не за ц.в ЕТ smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък на 13 000 км , на първа смяна ми взеха 163 лв - масло Castrol и маслен филтър...Защо има такава разлика от 60 лв , не мога да си обясня ...

Въздушния филтър не се сменява на първа смяна , поленовия си сменям сам .

не са ти го сменили smile168 smile001

 

Между другото ме бе обзело същото съмнение понеже на излизане от сервиза маслото бе черно като катран , също като на влизане ... :smt019 :smt019 :smt019

за това мисля , че е по-добре сам да си го сменям

защо ли съм чувал за такава практика ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

правилно четем

масло специфик 505.01 -4л.по 25=100

з-те ф.-са към 50 още

тези цени са за средно статистически магазин за авто части-не за ц.в ЕТ smile159

 

Цените в ЕТ са сходни - маслото е по 26 лв , филтрите дори са по-евтини от средностатистически магазин...

 

лошото е , че не пускат вътре в сервиза да зяпаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам само колеги до кога да го карам това бижу smile159

един пич от ЕТ ми каза че на третата година било най изгодно да я заменя с нова :roll:

вие как процедирате :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.