Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тресе на празен ход


Biso

Recommended Posts

От няколко месеца насам двигателят/Фелиция1.3 карбуратор/ започна да тресе на празен ход.До този момент карах със свещи Champion и кабелите бяха сменяни преди 10000км заедно със свещите.Смених свещите със Brisk Silver,но работата не се промени и като, че ли

започна по силно да тресе.Вчера я взех от ремонт/смяна на ангренаж,гумички на клапаните и шлайф на глава/.Двигателя стана много безшумен и по-мощен,но продължава да тресе.

Разбира се ще ходя при майстора за реглаж на клапаните и ще търсим причината,но къде да се насочим и какво да очаквам.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-често тресе от ниски обороти на празен ход-намери сигурен оборотомер и с него провери и настрой,независимо от този на таблото/ако има монтиран/.Виж и тампоните на мотора и ск.кутия.Провери и годността на високоволтовите кабели на свещите.

 

smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам оборотомер,това одавна ми е проблем,но ще се справя поетапно и с него.Много се съмнявам на свещите и ще пробвам с други.А какво ще кажеш за нерегулирани клапани,

дали е възможно от тях да е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом си правил гумички на клапаните ,ти е правен и реглаж на клапаните,това е задължително,виж си аванса и регулирай оборотите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж и тампоните на мотора и ск.кутия.

Това май е твърде достоверна причина за тресенето.Проверил ли си ги? smile166

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверени са кабели,свещи,тампони.Остават известни проблеми със смукача и делкото,като се надявах някой да спомене за тях.А дали просто оборотите не са ниски?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали просто оборотите не са ниски?
Как да ти кажем ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

 

Ми заслушай се де! Стига само чалга smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали просто оборотите не са ниски?
Как да ти кажем ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

 

Ми заслушай се де! Стига само чалга smile001

smile091

форума е много забавен понякога

само да не ни нахока ся мода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиии,ще имитирам с уста двигателя как бръмчи,като ще вдигам оборотите постепенно,а вие ще ми кажете кога да спра.

:lol: smile001

Пробвай може и да стане. Пусто нямаме онлайн аудио във форума.

Сега сериозно. Наистина Бисо как са ти оборотите. Отиди при карбураторджия и ги проверете на SUN -a . Като се увериш, че са около 800-850 тогава вече гледаш тампони. Това са насоките. Без допълнителна информация няма как да помогнем.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа,че ви познавам само от форума,но всички ме кефите..здраво.Това ,че си правите

труда да четете мнения и да отговаряте интелигенто наистина помага и човек се чуства по-добре и по-спокоен.Малко са форумите като този и това е правилния път.

Вслушвам се в съветите и продължавам да се боря,въпреки че вчера бях разочарован и ядосан.Дадох повече пари за ремонт от колкото струва цялата Фела...нооо, : това е да си фен.

Искрено Благодаря!

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От името на колегите - МОЛЯ! Ама какво стана все пак. Открихте ли проблема след толкова много пари дадени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.