Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За главното предаване на Estelle


lent

Recommended Posts

Колеги,главно предаване 3.9 само за сухи полуоски ли става,или е необходимо да се сменят само пинйона и короната от 4.22 с такива за 3.9?Защото доколкото знам:

4.44 40/9 зъба;

4.22 38/9 зъба;

3.90 39/10 зъба?

 

Кутията е 5-степенна,мокри полуоски с главно предаване 4.22!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш кутия за сухо предаване 3.9 можеш да направиш "мокра" с този диф. като смениш пиньона със оста на зъбчатките и короната (вървят винаги в комплект)

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази операция трудна ли е и какви тънкости има?Защото ако не е много трудно,мисля да потърся диф 3.9 и да сложа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами как да ти кажа :roll: Значи форумът е място за съвети и препоръки, за информация и за полезни линкове, ама не става дистанционно да си показваме кое как се прави.

 

По принцип ремонтът на скоростите не е много лесна работа - разглобяване и сглобяване - уж нищо сложно, ама после "имам 5 задни и една предна", "задната ми плюе", "кутията ми вие" и т.н.

 

Прочети в някоя книга.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи форумът е място за съвети и препоръки, за информация и за полезни линкове, ама не става дистанционно да си показваме кое как се прави.
:smt017 :smt030
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам,защото досега не съм отварял скоростна кутия,а знам,че има предписани технологични луфтове и допуски,а щом ще трябва разглобяване,сглобяването трябва да стане много прецизно :roll: Освен това точно на диференциала имало някакви фиксиращи пластини ,които били заводски регулирани и които ако разрегулират,дифа ставал по-шумен :!: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това точно на диференциала имало някакви фиксиращи пластини ,които били заводски регулирани и които ако разрегулират,дифа ставал по-шумен :!: :?:

 

При тях е хубаво да си ги напишеш кои пластини са от едната черупка и кои от другата. Пластини има не само при диф.-а Лично аз гледам да сглобявам скоростната кутия както съм я разглобил, но понякога си иска и проверка/регулиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.