Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моторни масла I.G.A.T.


Recommended Posts

Колеги, имам няколко въпроса, относно тези масла, а в мрежата информацията е много противоречива.

Та... Маслото се продава в Евро 07 туба 5л. е около 40лв. Пише че е произведено в Германия. На етикета е отбелязано, че е произведено от специална селекция "първи рафинати" (какво е това и хубаво ли е?)

Мнения имаше във VW и Audi форумите, но докато при VW ставаше въпрос за спирачна тречност и отзивите бяха добри. в AUDI форума надделяваха отрицателните мнения. Освен това някои там беше писал, че всъщност това масло не се произвежда в Германия а в Близкия изток някаде.

Разгелдах офицялния саит на компанията http://www.igat.de бая постничък ми се видя.

Ако някои има инфо или може да предложи някакви критерии по които да се определи качесвото на маслото да пише. Аз налях една туба на Фелицията и по-нататък ще добавям впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Евро07 са такива измамници, че предпочитам да си взема от някой гараж наливно масло отколкото да си купа от тях! Верно цените им са евтини, но за сметка на т'ва качеството е долнопробно! На старата ми кола от там взех части за ремонт на предницата(шарнири,накрайници, селенови втулки,маншони за карета) и на можах да изкарам и 2000 км. Накладките им са ПЪЛНИ със стружки и заради хубавите накладки смених дисковете! имах познат който работеше там! Изгониха го щото каза на един от клиентите си че една масленна помпа е по-добре да я вземе от друг магазин, защото е важна част от двг-то и по-добре да не рискува!!! ТВЪРДО не за Евро 07!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nik84, свършиха добрите и доказани марки масла на пазара или не си доволен от тях, че търсиш алтернатива? Не виждам логика и основателна причина да експериментираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че това масло няма нищо общо с Германия. Видиш ли на нещо да пише с големи букви Germany значи е китайско :D А що се отнася до Евро 07 не са измамници хората. Просто продават евтини боклуци и в магазиниме им става опашка като за хляб едно време...Просто хората се хвърлят без да правят простата сметка че не сме достатъчно богати за да си купуваме евтини части.... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен че евро07 са измамници и че продават само евтини части менте. Може да е било така преди 2 години, но миналата година заредиха доста японски марки, които са с добро качество на много добри цени, запълниха една ниша така да се каже..- Специално за маслото незнам нищо, но едва ли ще е някакво бясно менте което чак да прецака двигателя. Все пак за масла има 1,2 марки, няма да ги споменавам отново - от официалния представител се купуват да е мирна главата. Това IGAT - предполагам че е някакво средняшко масло, което не е менте, но и по дефолт няма кой знае какви качества.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окачването също имат и качествено MOOG само че поради факта, че цената му е двойна от осталите марки хората го избягват, като гледат да спестят някой лев за да има за гориво (примерно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С IGAT 15w40 навъртях на фелата над 12000 км и проблеми не съм имал ни в летни, ни в зимни условия. Купих го от магазина Шкода на Симеоновско шосе, май на опаковката пишеше произведено в /или за/ Италия. Преди това карах с уж марково на ELF от директен вносител, ама лампата почна да ми примигва още на около 8 000 км при пускане по инерция с висока скорост на магистралата /но може и от филтъра да е било де, някакъв биташки беше/. Отскоро съм с AC Delco, но е рано да дам отзиви - хубавото е, че такива НЕводещи марки в бранша едва ли са обект за ментета.

По принцип съм чувал, че най-добре да се кара с масла на фирми със затворен цикъл на производството - от суровината до опакования краен продукт, за да има гаранция за качеството... и разбира се да се молиш да не попаднеш на менте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.