Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със стоповете


fubar

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

от 3-4 дни имам проблеми със стоповете.

Когато паркирам, всичко изглежда наред, гася си светлините и т.н. и си отивам в вкъщи или офиса.

Но вечерта и сутринта (на тръгване от офиса или на отиване към него), забелязвам, че стоповете ми светят.

Когато отключа колата и съвсем леко докосна педала на спирачката, угасват.

 

Това преди не се е случвало, само последните 3-4 дни съвсем редовно. Снощи до 12 съм седял на балкона, да видя кога ще се пуснат, но не ги дочаках...сутринта, грейнала като елха на паркинга...

 

Някой има ли идея какъв може да е проблема или направо в Еуратек да я карам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз съм с модел 2005 и според мен, проблема ти е стоп-машинката. Аз вече сменях.

Огледай педала на спирачката, има куплунг за четири проводника, като един проводник излиза от един извод и влиза в съседния (ако нямаш темпомат, иначе имаш четири) и разкачи куплунга. Ако пак ти светнат светлините, значи има паразитна верига някъде и откриването и по сложно. Иначе стоп-машинката струва около 30 лв. в ЕТ и още 30 е монтажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямам темпомат, ще го разкача и закача няколко пъти, дано от влагата да е проблема...

Ако не се оправи, ще я карам в ЕТ да я сменят тая машинка...

 

Мерси за помоща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата стоп-машинка е калпава. Има един пластмасов плъзгач, който надига две пластини вътре. С времето се изяжда и спира да повдига пластините и да прави контакт. Но обикновено стоповете спират да светят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямам темпомат, ще го разкача и закача няколко пъти, дано от влагата да е проблема...

Ако не се оправи, ще я карам в ЕТ да я сменят тая машинка...

 

Мерси за помоща

В магазина на Сточна гара е 25,00лв. Смяната не е нещо сложно и ти може да я извършиш тази манипулация ,ако ти се занимава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от стоп машинката беше проблема, беше сменена успешно, излиза към 25лв самата тя...

Отделно още 35лв някъде беше VAG проверка и 10лв измиване, че я закарах в мн лошо състояние :D...

 

общо се върза 77лв май някъде цялата операция, за 1 час...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.