Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на О1.


Filip

Recommended Posts

Здравейте на всички !

Нов съм във форума и също така и нов фен на Шкода Октавиа!

В момента карам Рено 19, но то вече сдава багажа и в неделя ще ходя да гледам една Октавиа 1, 1999г, 1.9 ТДИ, 110кс.

Не съм я виждал и на снимка даже но човека каза че е с кожен салон и разни други екстри което ме навежда на мисълта че това е ЛК изпълнение (Така ли е? Нали само тези са с кожа?). Но има и недостатъци: задните ел.стъкла не работят, предните дискове са били криви и са сменени ( май-това е проблем на О1).

Какво да гледам по колата и кои са слабите места?

Доста четох по въпроса и останах с добри впечатления от модела.

Но има и неща които са често срещани като дисковете и стъклата на задните врати! Проблема с корите, картера и нашите "хубави" пътища при дизела има ли го?

Но какво друго да гледам и ако може да ми дадете малко инфо за цените на частите (например спирачните дискове) и нещата по този мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но има и неща които са често срещани като дисковете и стъклата на задните врати! Проблема с корите, картера и нашите "хубави" пътища при дизела има ли го?

Но какво друго да гледам и ако може да ми дадете малко инфо за цените на частите (например спирачните дискове) и нещата по този мотор.

Има, го но се решава лесно с втулки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спирачните дискове120-160

всичко гледай

 

Цената за един диск ли е или за комплект?

Задните стъкла ако са им добре машинките както твърди собственика лесно ли се оправят.

Заслужава ли си според Вас за 1999г - 6400лв. (за толкова се разбрахме) или да потърся още малко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само L&K са с кожен салон ;) .

 

Да сега разгледах и има и други като Silverline и Blueline с кожен салон.

 

Втулките колко пари ще струват с поставянето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Съветите са стандартните: смяна на консумативи, ремъци, филтри - пълно обслужване. За тия киломентри е нормално да са заминали разни тампони.

 

Поздрави и успех с покупката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид неща от които да се пазя и са често срещани при модела.

Втулките за повдигане колко излизат?

 

Не мога да ти кажа, някъде във форума пишеше, но цената беше мнооого над реалната. Моите бащата ги прави в завода, така, че не съм давал стотинка. Даже съм пуснал тема с размери в Направи си сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това включва и желязната кора под двигателя! Без нея цената беше значително по-ниска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

втулките са около 30 лева в ЕТ мисля,а за монтажа ми поискаха 40 лева,но не в ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще потърся темата в направи си сам.

 

Съединителя какви пари е комплекта ( с дискове и всичко)?

viewtopic.php?f=4&t=8698

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.