Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Километража отказа ЗАВИНАГИ


biser.or

Recommended Posts

Да Ви се оплача момчета :evil: Километража на фаворита съвсем отказа.Този път главния виновник се оказа зъбното колело в скоростната кутия което предава движението към колелото на привода, а то от своя страна задвижва жилото.Всичко друго е ОК.Лошото е че трябва да се разглобява кутията.За друг по мързелив начин не се сещам. :roll: Сега вече си обяснявам откъде идваше трептенето на стрелката на скоростомера.Толкова съм се ядосал че се чудя тази вечер дали да изпия 2 , 3 или 4 ракий smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я си провери жилото ... аз си купих едно ново , което изпадаше надолу и се изхлузваше от четириграма на уреда , а оригиналните са капсуловани с едни втулки и може да се скъса без да изпада ... ако все пак опреш до туй тракало свиркай имам в дълбоките резерви ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато установиш ,че не може да се поправи освен с нов,може да опиташ да монтираш велокомпютър ,като магнита се лепи на изходящата част на ск.кути,където влиза полувала,датчика закрепваш на ламаринка ,захваната за болт на кутията ,прокарваш жиците до арм.табло и там търсиш удобно място за монтиране.Аз съм навил изолирбанд на ръчката за чистачките ,за по-дебело и съм го закрепил там.

 

005766909.jpg

 

002956917.jpg

 

С допълнителен кабел и светодиод свързваш към габарити за осветление.

 

Велокомпютри има по 15 - 30 и повече лв,отчитат скорост,изминато разстояние,средна скорост и др,настройва се по цолаж или обиколка на гумата. smile178

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не е изпаднало зъбното колелце в скоростите и да си смениш жилото без проблеми :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търкалото няма как да се мушне вътре , оти има една отливка , която го подпира , отделно голямото колело се вижда през дупката на привода и може лесно да се прецени дали е износено (в което силно се съмнявам) ама Бисер нали си каза , че го мързи , та му е по - лесно да си смени целия диференциал ... ма нищо де имаме го на склад smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търкалото няма как да се мушне вътре , оти има една отливка , която го подпира , отделно голямото колело се вижда през дупката на привода и може лесно да се прецени дали е износено (в което силно се съмнявам) ама Бисер нали си каза , че го мързи , та му е по - лесно да си смени целия диференциал ... ма нищо де имаме го на склад smile001

Евгени,както винаги много си прав,а аз се срамувам от себе си и се извинявам че Ви занимавам с глупости.Оказа се че жилото се е заоблило и превърта ,а то е сменяно преди месец. Изобщо не го подозирах :evil: .Другото което ме подведе е това че въртейки с ръка зъбното колело на привода(изваден от скоростите със завито жило) километража се движи. :roll:Може би е закачило наздраво място за момента. Ето за това си втълпих че колелото в скоростите е причината. ](*,) Днес си върнах старото жило и вече имам километраж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.